Zonky

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 13. 12. 2016 14:47

fremantle: Dekuji, velmi zajmavy. Ja to myslel tak, ze se me kdysi u banky stalo, v dobe kdy byly poplatky ze treba jsi mel uhradu za vedeni uver uctu treba 39czk, jenze casem to vyrostlo na cca 70czk! Coz zvysilo RPSN tedy naklady na danej uver.
Tak to asi ani nikam tahat nebudu, leda kdyby casem s necim prisla Equa treba.
Ja mam teda 7,4% a rpsn 8%.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod astrapa 9. 1. 2017 07:59

Mimochodem, platíte ze Zonky všichni daně? Předpokládám, že příjem půjde do § 8 kapitálové zisky. Očekával bych, že se dříve nebo později na kontrolu zdaňování ze Zonky, Benefi apod. zaměří FÚ, není nic jednoduššího, než si od provozovatele vyžádat seznam registrovaných věřitelů. V minulosti takto proběhla kontrola obchodníků na Aukru, příjemců z Adsense, nyní prý probíhá kontrola krátkodobých pronajímatelů z Airnb.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Dr.D 9. 1. 2017 08:26

Přesně tak, kontrola se dá očekávat. Proto daně hodlám zaplatit, Zonky slibuje, že k tomu dodá podklady.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladimir99 9. 1. 2017 09:19

astrapa píše:Mimochodem, platíte ze Zonky všichni daně? Předpokládám, že příjem půjde do § 8 kapitálové zisky.


O zdanění píší v Q&A na https://zonky.cz/otazky-a-odpovedi-investor#odpoved26 ve smyslu, že se daní podle §10. Moc se mi to nezdálo a tak jsem vznesl dotaz. Bez odpovědi. Také se přikláním k §8.
Vladimir99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.D 9. 1. 2017 10:35

A je v tom nějaký rozdíl, pod který § se to napíše?
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlsal 9. 1. 2017 11:24

Na tomto fóru je uveřejněno vyjádření Zonky ohledně daní:
http://forum.zonky-autotrade.cz/viewtopic.php?id=9
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 9. 1. 2017 12:35

Upřímně řečeno, nevím jestli § 8 nebo § 10, nejsem v Zonky registrován a nevím, jak to funguje smluvně.

Pokud já coby věřitel někomu poskytnu půjčku, tak přijaté úroky zdaním v § 8. Proti tomuto příjmu nejde dát ani žádný výdaj.

Pravda ale je, že Zonky to asi nechápe jako poskytování úvěrů a inkaso úroků, ale jako investici a příjem by pak asi opravdu šel do § 10, kde lze uplatnit i výdaj. Nejsem si ale jistý jejich tvrzením ve FAQ cituji "Povinnost danit vám vznikne v okamžiku, kdy součet vašich splátek na jedné půjčce bude větší než peníze, které jste do ní v rámci participace investovali" - podle mého názoru je třeba podat daňové přiznání vždy, i když třeba nevyjde žádná daň - příklad: investoval jsem 100.000 Kč (výdaj), výnos investice je 90.000 Kč (příjem), do daňového základu na ř. 209 v DAP pak přijde 0 (viz formulář http://www.penize.cz/file/66948 ), do výdajů asi jde zahrnout i provizi pro Zonky, Benefi, Bankerat...

Vyjádří se Rop?

-- 9. 1. 2017 13:37 --

Tak mě napadá, jestli by se to za jistých okolností i nechápalo jako výkon SVČ a tudíž nezdaňovalo pod § 7 a samozřejmě současně podléhalo SP a ZP.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Dr.D 9. 1. 2017 12:42

No, Zonky tvrdí toto:
"Právně totiž nepůjčujete peníze lidem přímo, neposkytujete tedy přímo úvěr, ale participujete na výnosech z poskytnutých půjček. A právě z důvodu absence úvěrového vztahu mezi Investorem a Zonky či Spotřebitelem spadá povaha transakce mezi ostatní příjmy daněné dle § 10, Zákona č.586/1992 Sb, o daních z příjmů."
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 9. 1. 2017 12:48

Tak pak je to jasné a do § 8 to nepůjde, jelikož nejde o příjmy z kapitálového majetku

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586#p8
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 6. 2017 17:11

Nyni jsem chtel prevadet pujcku a kdyz koukam tak podle vypoctu od Fremantle se moc to Zonky nevyplati. mBank me nabidla presne 5,3% p.a. a rpsn 5,43% u castky 96000czk na 84mesicu.
Zonky toto pise od, ale jak udava, jen tak to nedaj, tudiz skoncim zas nekde na cca 5% coz banka i ta mBank se me zda duveryhodnejsi :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod rafael58 15. 6. 2017 23:06

Nová struktura investorských poplatků v závislosti od ratingu - platí pro nové půjčky od 1.9.2017
zonky.png
zonky.png (16.43 ) Zobrazeno 18306 krát
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 6. 2017 08:28

Aha rating D. To jsou předlužení lidi. A to maj štěstí - u homecreditu 30 procent sazba. No proto jsem někoho se zonky videl v insolvenci. ten tam toho ale měl z nebavkovek.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 16. 6. 2017 08:42

Nějak už nevidím důvod investovat na Zonky. Ty úroky a poplatky jsou úplně mimo, když to srovnám s Mintosem.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noclaf 19. 6. 2017 15:31

Jim jebl* s tema poplatkama. Asi se vykaslu na priposilani dalsich penez. :-(
Pochopil nekdo jestli to je retrospektivni? Tz. zvysene poplatky budou i na existujici investice? Nebo jen na ty nove od okamziku kdy zacne novy cenik platit?
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rafael58 19. 6. 2017 16:24

ano pochopil; jen na nové od 1.9.
rafael58
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků