ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 26. 8. 2017 17:11

Asi nerozumím jazyku tvého kmene, fremantle. Pokud zaplatím cca do 12.15 téhož dne, asi počítáno od půlnoci, tak platba dorazí týž den. Od těch 12.15 do 20.00 všechno, co pošlu do cizí banky, je v režimu D+1. Všechno, co pošlu po 20.00 do 23.59 je co? Taky D+1, nebo už D+2? No a od půlnoci (čili další nový den) do 12.00 dopoledne zase frčíme v režimu D+0. Možná špatně, ale takhle to chápu já. Tak už chápu. Myslel jsem, že D+1 končí 20.00.
Přílohy
lhůty.jpg
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 8. 2017 21:21

Tak fremantle to myslí dobře, ale ty platby po půlnoci jsou už D+0. :) Ale fakticky je D+1 až do půlnoci.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 27. 8. 2017 00:31

Platby zadane do 12 hod budou v cizi bance jeste ten samy den. Platby po 12hod az dalsi den.
Platby zadane do 20hod budou v CSOB ten samy den. Platby po 20hod az dalsi den.

(to je v te tabulce, kterou dockalacek nepochopil a pak pise nesmysly)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 8. 2017 06:38

Ale v zásadě pochopil. Ono podle té tabulky by se fakt mohlo zdát, že platby zadané po 20:00 dojdou D+2 (D+1 jsou odepsány, D+1+1 jsou v jiné bance). Ale to je snad nesmysl ... i když u bank nic není dostatečně absurdní.

Platby v rámci banky tu snad nikdo neřešil. Tam mne poměrně překvapuje, že jsou období, kdy to není "on-line".
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 8. 2017 09:19

drkarel: díky moc, aspoň někdo chápe, co mě zmátlo. Teď jsem si přečetl soukromou zprávu, kde mi jistý uživatel píše, ať své příspěvky smažu, protože tím prý dokazuji, že neumím číst, nebo jsem hloupý.

Tohle fórum ve mně někdy vzbuzuje obavy, chtělo by to možná více pokory. Člověk aby se za chvíli bál něco špatně pochopit, zeptat se na trivialitu, a pokud by si, karle, tvý předřečníci všimli, příspěvek jsem zeditoval. Ono to fakt působí tak, že jsou tři pásma - do 12.00, do 20.00 a po 20.00. Přitom stačilo napsat, že D+1 je nejpozdější termín a platí v pracovní dny vždy po 12.00.

Neexistují blbé otázky, jen blbé odpovědi. A dík, že aspoň před karlem si nemusím připadat jako absolutní pitomec.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 8. 2017 09:35

Njn, tady jsou skoro všichni strašně chytrý (včetně mě). :D Z toho si nic nedělej. No, ale je tu ještě varianta, že onen uživatel má pravdu, a že jsme blbí minimálně dva. Nu což, i mentálně pomalejší mají právo na život. :)

Problém je, že já buď stíhám těch 20:00, nebo to nechávám na druhej den dopoledne (zadávat příkazy ráno mi vyhovuje víc, večer na to nějak už nemívám sílu), takže nevím na 100%, co se děje u příkazu zadaného mezi 20:00-24:00. Ale počítám, že po 20:00 už nejde dát splatnost na den D, ale až na den D+1 a že se to pak tudíž chová stejně jako příkazy zadané D+1 mezi 00:00 a 12:00. Na druhou stranu, pokud by banka takovou platbu provedla tak, že by prostředky dorazily až D+2, tak by se asi nebylo při reklamaci o co opřít.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 27. 8. 2017 09:55

Když se v ČSOB zadá příkaz v pondělí v čase 20-00, dorazí peníze v úterý (a to i v rámci banky). Peníze se odepíší v tom případě z účtu ještě v noci. Podivné je, že vnitrobankovní převod nemůže proběhnout večer, ale už může chvíli po půlnoci. Když se zadá příkaz k převodu do jiné banky v úterý 00-12, také dorazí v úterý. Vnitrobankovní proběhne stejný den při zadání kdykoliv až do 20.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 8. 2017 11:29

No, aspoň jsme si to ujasnili a třeba to pomůže i jiným slaboduchým jako já, co plavali v časech. Protože už to, že to tady takhle pitváme, možná ukazuje, že to zas tak triviální a jasné být nemusí. Samozřejmě, nejde o nic životně důležitého, platba dnes, nebo zítra. Ale na ujasnění bez útoků na mou bezesporu nižší ynteligenci by to šlo také. A to mě prý uživatel upozornil z důvodu, že moderuji na Mobilmánii, já mu odepsal, že ke smazání nevidím důvod.

drkarel: jo, jenže ty odpovídáš věcně, aniž by si člověk připadal jako blb. Chytrý můžete být všichni, bez ironie, ale jde o to, jakým způsobem člověk své znalosti servíruje a předkládá druhým.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 8. 2017 12:59

Tak ono možná stačilo napsat, že po 20:00 hod. lze zadat u příkazu k úhradě datum splatnosti až na nejbližší pracovní den... Hned by i ta tabulka byla přehlednější.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod tx999 27. 8. 2017 14:39

Delitzsch píše:Když se v ČSOB zadá příkaz v pondělí v čase 20-00, dorazí peníze v úterý (a to i v rámci banky). Peníze se odepíší v tom případě z účtu ještě v noci. Podivné je, že vnitrobankovní převod nemůže proběhnout večer, ale už může chvíli po půlnoci. Když se zadá příkaz k převodu do jiné banky v úterý 00-12, také dorazí v úterý. Vnitrobankovní proběhne stejný den při zadání kdykoliv až do 20.

Je to o nastaveni systemu. IMHO v CSOB probiha po osme vecer denni zpracovani dat, a proto v te dobe nelze prevadet. Je treba si uvedomit, ze ve vetsine tradicnich bank jsou ruzne historicke systemy, ktere nejsou pripravene na real time operace a jejich nahrazeni neni ani levna ani jednoducha zalezitost, takze se to proste deje postupne.
tx999
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 28. 8. 2017 13:57

Radek.Hulan píše:Existuje někde "pilotní provoz" nového bankovnictví ČSOB? Viděl jsem novinku, že se připravuje, screenshoty, ale netuším, zda to třeba není "public beta" :)


Žádný testovací režim nemají. Na oficiální dotaz ohledně termínu spuštění odpověděli :arrow: "na podzim". Takže informace zatím žádné konkrétní.
losalamos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 8. 2017 14:08

Tak testovací režim je v podstatě Era, to bude víceméně to samé, akorát v zeleném... teda vlastně modrém. Podle popisu i obrázků na stránkách ČSOB tam vlastně rozdíl ani nevidím: https://www.csob.cz/portal/nezarazene/n ... nkovnictvi
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 29. 8. 2017 09:18

Bankovnictví v ERA je nedodělek. Tam zamrzli kdesi na půli cesty. Kus bankovnictví mají v novém kabátě ale spousta funkcí tě přepíná do původního bankovnictví. To je snad jakási schizofrenie. Celkový dojem z bankovnictví u ERA je méně než vlažný. Nechci teď hodnotit, zda je uživatelsky příjemnější nová nebo stará verze.
losalamos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 8. 2017 10:28

No právě proto jsou docela vysoké šance, že nedodělek bude i nové IB ČSOB... :-)

Akorát je možné, že to původní IB už oddělají a výpisy si půjde stáhnout už rovnou z nového IB.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 8. 2017 11:10

Myslím, že to bude dodělané IB Era. Sami asi dobře vědí, že ten nedodělek je nepoužitelný, ale obrázky jsou jasně z Era portálu (v modrém). Nevím, já jsem na staré IB zvyklý a přišlo mi vcelku přehledné (když jsem se naučil, kde co je). To nové mi moc nevyhovuje.
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků