Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 12. 9. 2017 13:10

A co rikaji o cesku parametry tech premiovych uctu? Treb SEPA platba za 220Kc ?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 12. 9. 2017 13:24

Což je správná připomínka k řešení, a bankéřce EP i ČSOB jsem řekl, že bych velmi uvítal SEPA platby zdarma. Jako v celé civilizované EU (co má ovšem €).

Stejně tak by bylo fajn mít nemaržové exchange rates oproti CZK účtu, ne VISA/MC + 2 až 3%.

Možná kdyby toto přání sdělilo více lidí...

( ale obědy za €1 zde asi nemají co dělat :) Když si dáš dobrý oběd v restauraci, stojí tě 200 Kč. Za celý měsíc to je 2.000 Kč. Směšné. )
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 12. 9. 2017 13:56

Ani by to nemuselo být zadarmo, tady to má k civilizované EU proce jen trošku dál. Ale když to může low-cost banka nabízet SEPA platbu za 20,-, tak těch 220,- čistě opticky vypadá jako špatný vtip nebo drzá zlodějna.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 9. 2017 14:06

Tak dnes jsem byl v ČSOB kvůli "firemnímu účtu" a zjevně tam umí SEPA za 50,- (a dost možná i méně) a za stejnou paušální cenu zvládnou i neSEPA platby (příchozí i odchozí).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 12. 9. 2017 14:28

Njn, ty velké banky jsou na SEPA platby mizerné.

Jen dvě výjimky:
Raifka to umí za 0,- s Tatrabankou (SK)
ČSOB.cz s ČSOB.sk za 9,- Kč

Pak samozřejmě Equa, Fio je levné, částečně Airbank s velkým (placeným) tarifem
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubik2 12. 9. 2017 14:41

taylor729 píše:A co rikaji o cesku parametry tech premiovych uctu? Treb SEPA platba za 220Kc ?
Mě se stalo, že jsem si chtěl u ČS zřídit balíček pro SEPA platby zalevno, ale k EP to prý nejde. Nyní ale lze řešit
SEPA palby zdarma přes Revolut kartu (viz jiné vlákno diskuze),stačí i virtuální zdarma. Asi 2 měsíce k ní dávají GBP i EUR účet zdarma. Už jsem to odzkoušel a je to OK. Ovšem problém je to dostat zpět do ČR v případě nějaké vratky(příchozí SEPA platba je snad kromě RB eKonto zpoplatněna, možná by to šlo přes Roklen).
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 12. 9. 2017 17:46

2000 Kc je smesna castka? To rozhodne, zejmena asi pro ty, co neplni sve zavazky "radne a vcas"...
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 12. 9. 2017 21:16

lubik2 píše: Ovšem problém je to dostat zpět do ČR v případě nějaké vratky(příchozí SEPA platba je snad kromě RB eKonto zpoplatněna, možná by to šlo přes Roklen).

Citfin. Příchozí zahraniční platby 0 Kč, odchozí 190 Kč paušál. Europlatby 20, první tři měsíčně grátis. Používám pro platy do celého světa a doporučuji (USA, GB, PL, RUS, TW apod.)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jichaj 13. 9. 2017 07:00

jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 13. 9. 2017 09:25

Jako jestli potrebujete platit v zahranici EUR platby, tak fakt nechapu, proc si nezaridite konto v zahranici? jde to i online ... nebo na Slovensku.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 13. 9. 2017 11:24

Žádný zadarmo účet na Slovensku kromě fia není. A fio pokud ho máš v ČR ti na Slovensku účet neudělá. A v Německu bez německého potvrzení o pobytu ti taky žádný účet nikdo bezplatne nedá. Tak poraď.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 13. 9. 2017 11:28

Než jsem si v ČS vyběhal SEPA platbu zdarma, tak jsem využíval německou vr-bank (s pobočkou na Vinohradech). Teď to sice není úplně zdarma, ale kdo častěji používá europlatby, tak se to pořád vyplatí (1 Eur/ měsíčně, plus asi 30 centů za transakci)
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mar.us 13. 9. 2017 13:51

To je drahe. Bud at je zdarma, nebo at si ho strci za klobouk.
mar.us
Návštěvník

Odeslat příspěvekod treborit 13. 9. 2017 15:33

muzes si zalozit ucet u N26 v Nemecku, potrebujes jen korespondecni adresu na prevzeti debetky, tj, aby ji nekdo prevzal na uvedene adrese na tve jmeno, dalsi moznost je Bunq, kde bez debetky ziskas zcela legalne IBAN (pokud mas ucet u N26 muzes urychlit zalozeni u Bunq), dale Fio v SK, kde staci slozit 10 EUR a Unicredit.sk, kde staci "tocit" 400 EUR.

-- 13. 9. 2017 16:35 --

k zvazeni je take ucet u transferwise, kde ziskas nemecky IBAN, prichozi zdarma a odchozi za 0,6 EUR

Moznosti je plno ....

-- 13. 9. 2017 16:39 --

Kombinace N26 + bunq je ale dostatecna, posilam pres to posledni mesic cca 40-50 SEPA mesicne , bunq je velmi rychly, odesilajici a pripisujici ihned (ne v nekolika oknech denne jako jine bezne ucty v EU SEPA) s moznosti plnit online pres SOFORT a iDEAL
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2017 16:20

Pokud nemáš příjmy v eurech a stejně měníš koruny, tak doporučím Fortissimo (devizy.cz) a Easychange. Jakkoliv malé platby jsou bez poplatku, u Fortissima i v PLN. Ale musí proběhnout konverze (libovolným směrem).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků