Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mar.us 13. 9. 2017 17:58

No jo, tak proc me neblokli za dojeni a cash recycling, kdyz to maji v podminkach, ale blokli me, protoze maji podezreni, ze nejsem podnikatel?
mar.us
Návštěvník

Odeslat příspěvekod netlik 13. 9. 2017 18:28

Protoze by se to blbe dokazovalo.
netlik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mar.us 13. 9. 2017 18:41

To ze nejsem podnikatel, se jim bude dokazovat jeste hure. Ale podle me nic dokazovat nepotrebuji tak jako tak. Nechavaji dokazovani na me.
mar.us
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 13. 9. 2017 19:08

protože přeneseně vzato tu kartu nepoužíváš k business účelům
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mar.us 13. 9. 2017 19:13

To tu nepouziva asi nikdo.
mar.us
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 13. 9. 2017 20:10

Manufactured spending (“cash recycling”) je tak moc nebolí, pokud jsou si jistí, že to dostanou zaplaceno, riziko je převážně na vydavateli karty (pokud je to kreditka a klient by úvěr nesplatil), ať si to řeší on.

Používání business karty nepodnikatelem ale mají povinnost zabránit oni, tak tomu holt zabraňují.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod netlik 13. 9. 2017 20:53

Otazkou ale je, proc ty doklady o podnikani chteji pouze nahodile, a nikoliv po vsech jiz pri zalozeni uctu. Osobni doklady chteli naskenovat, ale doklad o podnikani nevyzadovali az na vyjimky po nikom.
netlik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 13. 9. 2017 21:19

Protoze je to pro ne business.
Ale je tam urcita hranice, kterou si hlidaji, kdyz to bude ocividny a prijde nejaka kontrola, tak to uz neukecas.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 07Petr 13. 9. 2017 21:40

Otázkou je jak to vyhodnocují. Já s ní platím všude všechno, normální platby v řádu stokorun, ale třeba budu chtít zaplatit dovolenou, nebo koupím dražší kolo a hned mě bloknou? 8-S

Naopak, mě zase varovali, když jsem vnesl dotaz na limity po zablokovaní (neuskutečnění) platby, že výběry z bankomatů mají být pod 20% všech transakcí. Tak jsem naopak myslel, že je potřeba hodně platit u obchodníků a méně vybírat z bankomatu. :hm
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mar.us 14. 9. 2017 05:45

Take jsem si myslel, ze proti platbe SIPO nebudou mit namitky, vzdyt SIPO muze platit i podnikatel. A proc by mela vadit vysoka platba kolem 50000 Kc, kdyz neprekracuje limity? Ale ty dva vybery z bankomatu vzdy 5600 Kc jim ocividne nevadi, nebot na dalsi Curve karte je mam take a tu neblokli, mam tam skoro stejne transakce dokonce ve stejnem obdobi, akorat tam nemam to vysoke SIPO, to jsem tam chtel provest pristi mesic.
mar.us
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jichaj 14. 9. 2017 07:30

tak dej pristi mesic vedet, jak jsi dopadl s tim dalsim SIPem :)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 14. 9. 2017 09:36

možná kdybys tam měl i jiné transakce, tak ti to neblokli
SIPO jsem také platil, ale v obvyklé výši a bez problémů
pošta, pokud vím, má s asociací jinak nastavené fee za transakce nikoliv percentuálně, ale pevnou částkou, proto jim tak dlouho trvalo než to zavedli a možná je v tom zakopaný pes
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 14. 9. 2017 18:24

A je tu vůbec ještě někdo jiný, po kterém chtěli prokázat podnikatelský status? Nebo jen ten polda? V tom případě by se nabízela jako jedna z možností, že si projeli české rejstříky a nenašli ho... je to trochu paranoidní, ale způsob útraty zase tak odlišný od většiny z nás nemá, až na tu dardu přes sipo...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mimonik 14. 9. 2017 18:41

A tak ja myslim, ze ne vsechny tady bavi tocit kreditky.
Ja tim normalne platim, prachy netocim, max. benefituju z toho ze RB Mall na to dava procenta ...
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mar.us 14. 9. 2017 19:58

Tak jsem jim napsal, ze podnikam jako pronajimatel nemovitosti, nafotil jim smyslenou najemni smlouvu na nas barak, vypis z KN a jako fakturu jsem jim nafotil ten predpis SIPO, oni to tam neznaji, cesky neumeji, tak vedi stejne houby, co to je. Proslo to a ucet je odblokovan.
mar.us
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků