Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nectrust 20. 9. 2017 10:58

Zkoušel. V USA mi nefungovala, ale tam mi nefungovala ani žádná jiná karta. V Česku několikrát a vždy bez problému.
nectrust
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mojmax 20. 9. 2017 14:52

Stalo se mi už podruhé, že mi Curve karta byla odmítnuta v Kauflandu. Má někdo podobný problém? Psal jsem i na podporu a tam mi sdělili, že u nich žádné zamítnutí nevidí, že to tedy musí přímo zamítat obchodník s tím, že nepřijímá předplacené karty.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 20. 9. 2017 15:12

Za ten měsíc a půl, co ji mám, celkem 6 bezkontaktních plateb v Kauflandu a vždy bez problému.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 9. 2017 15:16

Kde se vam ukazou zvysene limity? Curve card limits me hazi porad na help stranku s popisem limitu.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod mar.us 20. 9. 2017 15:17

Prave tam, prestane te to smerovat na napovedu. Me to na tam prestalo smerovat asitak po mesici a par dnech k tomu.

V Kauflandu s tim take casto platim a vzdy OK.
mar.us
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mojmax 20. 9. 2017 16:03

Dík za info, tak to je divné, možná byl zrovna výpadek, zkusím ještě a uvidíme.
Jinak mně limity zvýsili taky cca po měsíci.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 20. 9. 2017 19:48

Dnes jsem si byl aktivovat Curve kartu do bankomatu KB a jelikož jsem si potřeboval rovnou i vybrat hotovost zvolil jsem 5000 Kč a nepozorností jsem potvrdil přepočet na GBP (karta nastavena na czk).

Takže výběr za 5000 Kč se mi zaúčtoval za 5555,96Kč (186,36GBP) - lze to ještě nějak napravit? To navýšení mi připadá dost vysoké. Předpokládám, že mám smůlu a za nepozornost se platí...
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 9. 2017 20:06

Zřejmě jsi pouzil zdrojovou kartu nektereho bankovniho molocha se zlodejskymi kurzy. Napravit uplne ne, ale zmirnit pouzitim back in time a preuctovanim na jinou kartu s lepsimi kurzy (napr cetelem pokud mas, pripadne aspon creditas).
Naposledy upravil taylor729 dne 20. 9. 2017 20:40, celkově upraveno 1
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 20. 9. 2017 20:14

Vypadá to tak, jak píšeš, ale skutečně je výše cca 11% normální? Registrovaná a navěšená karta byla mbank, která má zlodějské kurzy, ale doufal, jsem, že je nikdy nepoznám :) ano cetelem mám, tak back in time vyzkouším, ale jak jsem psal 11% mi přijde strašný masakr.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 9. 2017 20:31

Já jsem toho názoru, že dělat s tím nepůjde už (téměř) nic.

Jak píše kolega, na Curve ti bankomat naúčtoval GBP, protože si dal k tomu "pokyn" v bankomatu (ten Curve kartu rozeznal jako vedenou v librách šterlinků, nehledě na to, jaká byla navázána podkladová karta a nabídl přepočet prostřednictvím DCC, na kterém tě odrbal minimálně asi o těch 10 %), a jelikož ty jsi měl podkladovou kartu nastavenou pravděpodobně na CZK, přepočet na koruny provedl opět Curve - svým kurzem, tedy MasterCard + 1 %, tedy to zbývající 1 % si vzali v Curve... viz. https://www.mastercard.us/en-us/consume ... rency.html

Problém je už v tom, že DCC kurz byl extrémně zlodějský - 186,36 GBP za 5000 Kč... Leda pokud bys měl kartu asociace (třeba Cetelem) a nastavil si na ní jako výchozí měnu GBP, tak bys mohl využít back in time a nechat si na ni přímo naúčtovat GBP, čím bys teoreticky mohl "zachránit" to 1 %, které si vzalo Curve, zbytek je už ale v čudu... No vezmi si to spíš jako hodně drahé školné a příště bude lepší použít bankomaty, které DCC nenabízí (je jich ale hodně málo, vlastně vím snad jenom o Air Bank)...

-- 20. 9. 2017 21:43 --

V každém případě platí, že nic neztratíš reklamací - ta už bude stát opravdu nejméně, leč pravděpodobnost úspěchu bude nejspíš nízká - prakticky existuje možnost reklamovat transakci u Curve, pak záleží jestli si to nějak vyříkají s provozovatelem bankomatu (na něj se bohužel nemáš možnost obrátit přímo), ale za pokus to jistě stojí (v případě zamítnutí to nicméně popohnat výše nepůjde, ČNB nad tím dohled nemá (a i pokud by měla, tak by se přiklonila nejspíš na stranu banky, resp. provozovatele bankomatu jako v obdobných případech: https://www.vstricnabanka.cz/klienti-si ... luje-29883), tak by zbývalo asi jen FCA v UK).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod cz01 20. 9. 2017 20:46

Fremantle díky za supr odpověď.

EDIT:
Napsal jsem na Curve support, tak uvidíme, jak se k tomu postaví. Nicméně si od toho moc neslibuju, ale třeba překvapí.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 9. 2017 21:25

Pravda, popletl jsem to s tou konverzi, omlouvam se, jsem dnes nejak utahany. Druhou konverzi provedla Curve, nikoliv mKarta. Fremantle ma pravdu. Teoreticky tedy pujde zachranit 1% plus 2£ (poplatek za konverzi pri vyberu z ATM), kdyz pouzijes back in time na cetelemku s nastavenou menou na libry v Curve appce. Aspon uvidime jestli funguje preuctovani na kartu s jinou zdrojovou menou i k eliminaci toho poplatku.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 20. 9. 2017 22:05

mar.us píše:16.9.2017 jsem platil pár minut po sobě dvě stejné platby ve výši 55 USD za dvě objednávky zboží na aliexpress.com, první platba proběhla přímo kreditkou Cetelem a druhá platba Curve kartou, kde byla navázána ta samá kreditka Cetelem. Obě platby se zaúčtovaly ve stejný den 18.9.2017, ale v rozdílné výši, rozdíl je 12,37 Kč v neprospěch platby přes Curve kartu. Jak je to možné? Bere si Curve nějaké procento z platby navíc?
Obrázek


Kdyby jsi před platbou Curve Kartou nastavil v aplikaci zdrojovou měnu KK CETELEM jako USD, tak by výsledný zaúčtované platby měly být snad stejný, ne?

Jinak je zajímavý, že jeden a ten samý bankomat ČSOB mi při výběru curve kartou jednou nabídne DCC a podruhé už ne.
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 9. 2017 22:09

Jj, prekonvertovala ti to uz curve karta, z toho vypisu je to patrne.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 20. 9. 2017 22:16

Unicredit, ani fio bankomat mi dcc při výběru Curve nenabidl.
Mimonik
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků