Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod maru.s 28. 9. 2017 14:01

Jiste neni ani jedno.
maru.s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 28. 9. 2017 14:26

Myslim si ze se to pripise vcas. Pokud treti den (den kdy se pripise platba) pripadne na sobotu, tak se take ukaze pripsany uz v sobotu.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod deepman 28. 9. 2017 18:47

wit.cz píše:Jen tak přemýšlím, posílal jsem platbu na cetelemku v úterý 26. Nebylo to s ohledem na dnešní svátek a fakt, že poslední pracovní den je 29. už pozdě? A na druhou stranu, pokud zítra zaplatím eonkou, bude toto čerpání spadat už do dalšího období?

Já splátku posílal v úterý hned ráno z FIO na účet CETELEMu vedený u RB a dnes mi přišla SMS, že platba byla připsána na kartový účet, tudíž bys to měl stihnout.
deepman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 28. 9. 2017 19:32

OK, to zní nadějně :-) Ještě se ukáže, kam spadne zítřejší platba s eonkou. Kdybych tak býval měl trvale přebito, nemusel bych to řešit :)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heavy71 28. 9. 2017 19:57

Zítřejší platba spadne už do října
Heavy71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 9. 2017 06:42

wit.cz píše:Nebylo to s ohledem na dnešní svátek a fakt, že poslední pracovní den je 29. už pozdě?

Nebylo, já posílal platbu v v úterý 26. a včera dorazila SSMka o připsání. Co jsem vypozoroval, tak při platbě ze slušné banky to do Cetelemu dorazí ve stejný den, připsáno je to druhý pracovní den a další den dorazí SSMka bez ohledu na to, jestli je víkend nebo svátek.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 9. 2017 07:21

wit.cz píše:Jen tak přemýšlím, posílal jsem platbu na cetelemku v úterý 26. Nebylo to s ohledem na dnešní svátek a fakt, že poslední pracovní den je 29. už pozdě?

Z hlediska poplatkování a/nebo úroků (při hotovostním čerpání) by na úvěrovém účtu měla být nejméně nulová částka zaúčtovaná (tedy nikoliv disponibilní - disponibilní je vždy až následující kalendářní den poté, co je zaúčtovaná a zaúčtovaná je následující pracovní den poté, co ji má Cetelem na sběrném účtu) nejpozději předposlední kalendářní den zúčtovacího cyklu (= měsíce), poslední den by už bylo ale pozdě... Takže tohle by mělo být splněno.

Jinak jsem na tom za tenhle měsíc úplně stejně, platbu na Cetelem jsem zasílal v úterý, ale jako D+1, takže ji měli na sběrném účtu připsanou ve středu, ale zaúčtovala se až dnes a až zítra bude disponibilní, takže to snad potvrdí výšeuvedenou teorii, a pokud ne, tak Cetelemu s největší pravděpodobností za tenhle měsíc zaplatím bonus, co jsem od nich dostal (měl jsem i hotovostní čerpání, kupoval jsem si "los" na poukázku na benzín)...

Klasická transakce kartou Cetelemu u obchodníka provedená dnes se zaúčtuje v každém případě už do dalšího měsíce.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 29. 9. 2017 08:09

Bohužel se situace s touto prehistorickou opičárnou ohledně připisování splátek KK nezmění dle odpovědi pracovníka "Hello bank" na diskusním fóru Hello spolu ani se spuštěním Hello bank. :-(
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 9. 2017 08:29

To je fakt, to se nezmění... měli tam i vzor těch nových výpisů s novým logem, podle nichž zůstaly sběrné účty tak jak jsou nyní, takže nějaké změny v tomhle očekávat nelze. Nicméně předpokládám, že nastane změna v bonusech, tak nějaké připisování stejně tolik lidí řešit nebude, když se ta kreditka stane stejně nezajímavou...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod mnovak72 29. 9. 2017 20:24

Bonusy postupne rusi vsichni, a ceskem spreadovem pekle ta kreditka muze byt zajimava i jenom kurzy asociace. Pokud nechaji aspon 1 %, aby se karta "zaplatila", tak to myslim staci.
mnovak72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 9. 2017 19:52

Platba 28.9.2017 (státní svátek) 17:14 hod. zaúčtována 29.9.2017... To jsem ještě nezažil.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikko 30. 9. 2017 20:24

Tomáš Marný píše:Platba 28.9.2017 (státní svátek) 17:14 hod. zaúčtována 29.9.2017... To jsem ještě nezažil.

Ze které banky jsi platbu odeslal?
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 9. 2017 20:48

To nebyla moje platba, ale platba u obchodníka :-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 10. 2017 11:04

Mě visí u GE platby z 27/9, dostal jsem výpis, platba z elektra samozřejmě nezaúčtovaná, měl jsem dostat bonus 5%, tzn. 500,- z platby a prd..tento měsíc, v pondělí, potřebuji zaplatit další nákup v elektru, kde mi bude naléžet taktéž bonus zpět 500,-, ale mám obavy, že se tak nestane a bonus nezískám díky visící platbě ze září :-(
Naposledy upravil dr._lukas dne 1. 10. 2017 13:35, celkově upraveno 1
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 1. 10. 2017 11:48

Za to ale nemůže GE, ale spíš banka, co obchodníkovi (elektru) provozuje terminál.
Franklin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků