Převod USD z PayPal do CZK

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlk56 12. 9. 2017 20:17

Ahoj!
Máte prosím někdo tip, jak co nejvýhodněji uskutečnit převod USD z PayPal na účet v CZK? PayPal má celkem vysoké poplatky za převod a směnu (nejdříve přeposlat na jinou USD "peněženku", jestli taková je?) Jedná se o částku blízkou 1000 USD (časem spíše více).

Díky za odpovědi.
vlk56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2017 13:12

PayPal umožňuje převod pouze a účet v rámci země, kde je registrován. Máš-li tedy účet registrován jako český, lze z něj převést pouze koruny na český účet. Pokud ho máš registrovaný jako americký, lze z něj pouze převést dolary na americký účet. V žádném případě nepřevedeš dolary na český účet.

Zbývá ti jen varianta konverze dle "zlodějského" kurzu PayPal na české koruny a pak převod na český účet :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlk56 13. 9. 2017 15:31

Tedy existuje možnost založení US účtu z pohodlí křesla tady u nás? :) Nebo alespoň český účet, kde nebudu platit 100 Kč poplatek za příchozí mezinárodní platbu?
vlk56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2017 15:58

Ne, myslím PayPal účet (podvodem) se tvářící jako založený rezidentem USA.
Český účet v USD by ti stejně nepomohl, PayPal by na něj dolary stejně neposlal.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlk56 13. 9. 2017 16:43

Nerozumím, v čem pomůže US PayPal účet. Stejně bych se snažil o převod na český účet. Hádám je jediné řešení mít v USA bankovní účet. Nebo by mohla fungovat služba typu Payoneer?
vlk56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2017 16:54

Přesně tak - jsou lidé, co mají účet v USA i v jiné zemi. Těm pak pomůže mít "americký" i jiný PayPal účet. Tobě by to nijak nepomohlo.
Zmíněnou společnost neznám.

Základní pravidlo je jasné - PayPal pošle platbu na účet pouze v zemi pro kterou je registrován a pouze v měně dané země.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torns 13. 9. 2017 19:49

USD účet v USA lze přidat i do českého Paypalu.

Převod v rámci Paypalu je bez poplatku, pokud plátce zasílá platbu ze svého zůstatku v režimu "family&friends". Poplatek za směnu USD->Kč má být 2,5 % (v reálu spíš 2,6 – 2,8 % od středu).
Torns
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 5. 10. 2017 19:27

PatrikChrz píše:PayPal umožňuje převod pouze a účet v rámci země, kde je registrován. Máš-li tedy účet registrován jako český, lze z něj převést pouze koruny na český účet. Pokud ho máš registrovaný jako americký, lze z něj pouze převést dolary na americký účet. V žádném případě nepřevedeš dolary na český účet.

Zbývá ti jen varianta konverze dle "zlodějského" kurzu PayPal na české koruny a pak převod na český účet :(

A sakra, to najdu kde? Ja mam pouze toto www.paypal.com USD pouze me to ukazuje a mam tam pripojenou CZ banku. Mam to tak leta. Vim ze pozdeji vznikala ruzna odnoz s prekladem ale tam jsem ani nikdy nelezl.

Me jen stve ta konverze, mozna by to slo mit PayPal v EUR a poslal EURa do Fio banky, pak by to asi vychazelo lepsi.
Jinak dopadl jsem treba takto a bral bych lepsi kurz.

http://www.imagebam.com/image/54d882619010553
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod matlu 6. 10. 2017 08:27

Kdyby jsi mel PayPal v EUR, tak by jsi mel spatny kurz na prichozi transakce (za predpokladu ze ti prichazeji platby v USD), takze ve vysledku by to vyslo nastejno?

Ja mam stejny problem, uz jsem na to rezignoval, penize proste nechavam v PayPalu a snazim tim platit kdyz nakupuji v ebay nebo nekde jinde kde potrebuji platit v USD.
matlu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 8. 10. 2017 23:14

Mno tahle jedna platba byla v EUR to je fakt, takze tam jsem tratil ze me to nejspis nacpalo se do USD a pak ja to nechal hodit do CZK :(
Jenze vetsinou ja kdyz neco kupuju a resim tak je to ebay.com a veci v USD, pokud mi neco vraci zpet opet to putuje v USD. Tudiz to USD se me hodi vic nez Euro.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod KoulK 13. 10. 2017 09:52

Trochu bokem dotaz - jaky kurz pouziva PayPal při běžné platbě za nákup? Pouziva cisty kurz napojene karty?

Dneska jsem kupoval za 0.99 usd na ebay a platil jsem 22.6 czk pri CNB kurzu 21.85. To se mi zda docela bidny.

Napojenou kartu mam RBLife...

Update...
Aha, tak uz jsem nas zakopaneho psa...

T"o complete this transaction, we converted the payment amount to the currency of your card based on our agreement with you. PayPal's currency conversion fee is added to the exchange rate, set by an external financial institution."

Jde to nejak obejit?
Update..
Aha, zrejme jde nastavit v sekci Manage Funding Sources....
Naposledy upravil KoulK dne 13. 10. 2017 10:07, celkově upraveno 2
KoulK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 10. 2017 10:01

Jsou dvě možnosti.
a) strhne si částku v originální měně a ta je pak zaúčtována dle pravidel tvojí banky
b) zaúčtuje to svým "švindlkurzem" na měnu Paypal účtu, tedy na CZK, pokud je účet registrovaný jako český

Standarně se snaží nutit způsob b), často i u karet, kde sis to nastavil na způsob a). Nastavení konverze neustále v "internetovém bankovnictví" přesouvá tak, aby to klient špatně našel :(
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KoulK 13. 10. 2017 10:07

Dik za info, takze ani to prenastaveni neni 100%?
KoulK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 10. 2017 10:12

Pokud to nastavíš (a správně :) ) při té konkrétní platbě, tak to 100 % je. Ale už při další platbě (nebo při každé 10., 20.,... platbě) ti to může "nabídnout" konverzi jejich kurzem.
Chce si to prostě hlídat.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KoulK 13. 10. 2017 10:16

Takze ve chvili, kdy pred dokoncenim nakupu vidim prevod do Czk, tak uz to je blbe...
KoulK
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků