Převod USD z PayPal do CZK

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 10. 2017 10:24

Přesně tak. Těsně před dokončením musí být částka v originální měně.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jutae 13. 10. 2017 12:19

A ani tim bych si nebyl moc jist.
jutae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 12. 2018 09:10

Jen pro osvěžení, vypadá to, že PayPal "schovává" možnost nastavení konverze čím dál tím lépe, nakonec jsem to ani já nenašel a musel jsem jednu platbu se skřípěním zuby zaplatit zlodějským paypal kurzem :(. Naštěstí to nebylo pro mne, takže jsem na tom netratil.

Dnes jsem si našel čas a vyhledal jsem si, kde se konverze nastavuje

https://www.paypal.com/hu/cgi-bin/websc ... &buyer_hub

Přes české rozhraní se tam nejde dostat, takže ideální je přihlásit se a pak zadat do prohlížeče tuhle adresu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamziq 5. 12. 2018 09:19

Ja uz pres paypal ani neplatim, na aliexpressu to pouzit nejde a na ebayi uz ani nic nekupuji, byva tam drazsi zbozi nez na aliexpressu.
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 12. 2018 12:47

Bohužel na Ali není vše. Kupuji různé věci pro sběratele (pohlednice, vláčky) a tady eBay jednoznačně kraluje. V rámci měnové unie se snažím platit přes SEPA platby (mám je zdarma dobrým kurzem), ale někdy chci tu věc rychle, navíc je to pohodlnější.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 5. 11. 2019 22:59

Mam Paypal účet registrovaný normalne jako cesky. Lze tam připojit pouze ceske ucty v CZK a americký ucet.
Kdyz mam na Paypalu dolary, tak je muzu poslat na ten americký ucet? Mam ho tam pripojeny, je registrovaný na moje jmeno, ale jeste jsem tam nic neposilal. Jde to vubec?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 7. 11. 2019 12:52

Má někdo praktické zkušenosti s převodem USD z vlastního českého Paypal účtu na svůj vlastní US bankovní účet?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 11. 2019 19:04

Tak po čase si můžu odpovědět sám (a bude-li to někoho zajímat, tak to je informace i pro něj):
Dolary z Paypalu se dají zdarma převést na vlastní dolarový účet v americké bance.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 1. 6. 2022 09:15

A můžu ten účet nějak snadno získat? Řeším stejný problém jako původní tazatel. Lze v roce 2022 poslat USD z PayPalu k sobě bez jejich zlodějské konverze?
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 1. 6. 2022 14:40

Wise má normální US účet. Mám ho přes ně.
Pokud se nic nezměnilo od toho roku 2019, tak to bude stejné - z Paypalu na Wise USD účet zdarma.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 1. 6. 2022 15:20

Obnovil jsem účet u Wise, přidal US účet do PayPalu, ale nejspíš už to není u PayPalu zdarma, protože mi to ukazuje poplatek 3% před potvrzením. To je sice lepší konverze na CZK kurzem paypalu, ale pořád je to hodně.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 1. 6. 2022 17:24

Před Vánoci jsem to řešil pár dní, různé způsoby, měl jsem tam asi 2k USD, které jsem potřeboval vytáhnout ven. Za poslední 2 roky se PayPal strašně změnil, přidal třeba poplatky i když někdo posílá EUR z SK do CZ, už nejdou žádné kličky typu Gift atd.

Po důkladném zkoumání, zkoušení více PP účtů, napojení na bankovní účty v různých měnách atd. jsem stejně nakonec ten poplatek zaplatil.

Poučení? Nepoužívat Paypal, nesmyslné poplatky a hrozné kurzy. Už jedu jen Wise/Revolut.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 1. 6. 2022 21:55

Souhlasím. Paypal jsem už zrušil a když jsem teď něco prodával a kupující mi chtěl platil přes Paypal (pár set USD), tak jsem řekl, že Paypal v žádném případě. Oni to berou nějak jako nějaké zabezpečení.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 2. 6. 2022 09:19

Co jsem se tenkrát dočetl, tak třeba v USA jsou dolarové platby zdarma a téměř žádné poplatky, platí s tím třeba i u obchodníků offline (terminály) i online, prostě si udržují friendly lokální prostředí a natáhnout zbytek geo-trhů nesmyslnými poplatky a převodními kurzy.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 2. 6. 2022 09:54

V USA taky z placení debetní kartou vydanou k tomu PayPalu mají zhruba 1,5 %, ne 0,2 % jako by měli tady. Takže ta cenová struktura je úpně jiná.
fc70
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků