SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod .357 13. 10. 2017 13:21

Vyúčtování mi už několik let chodí mejlem, ale tento měsíc poprvé nedorazilo. Začátkem srpna jsem měnil u několika plateb způsob úhrady ze SIPO na bankovní převod, ale i v říjnu mi to pošta strhla přes SIPO. Je to bordel...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 14. 10. 2017 11:42

Tak to mě sice v říjnu vyúčtovaní e-mailem přišlo (tento rok vždy 7 dne v měsíci), ale 13 v pátek mě bylo SIPO strženo, ale obratem částka na účet vrácena 8-) , s příznakem "ruční připsání ve prospěch - SIPO storno transakce" o<:) ... Tak nevím, jestli je to tím, že se jedná o účet v mBank, nebo to maj "rozbitý" na poště ... 8-S ... a docela jsem žádostiv, jak to tento měsíc se SIPO bude O:-)

edit. tak koukám na webu, že to maj rozbitý v mBank ... tak to bude asi na delší lokty :-P ... a to jsem to měl stržené správně O:-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .357 14. 10. 2017 21:17

A já jsem si myslel, že to ruční připsání bylo kvůli tomu, že jsem to svolení dva dny před tím zrušil... To jsem teda zvědavej, jak tohle dopadne. Měl jsem za to, že je to problém pošty, ale asi to bude problém na straně mBank.
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 14. 10. 2017 22:14

Tak nezbývá než doufat, že to obratem opraví a nebude to trvat, jako když se jim posledně programátor na výpočet bonusů na kreditce nevrátil z návštěvy příbuzných v Indii a nikdo jiný to v bance připsat neuměl :-P 8-P
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod venousekh 16. 10. 2017 11:03

Přesně jak u Alfréda. Chybně stržená částka SIPO mi byla připsána v pátek zpět na účet mBank a dnes bylo strženo vše správně podle vyúčtování.
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taki 16. 10. 2017 11:32

Ja jsem mamce odebíral z jejího SIPO rozhlas a rozvid a taky nám byla stržena špatná částka, která byla hned srovnaná a s dnešním datem už odešla na poštu správná částka..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jao_jao 16. 10. 2017 15:13

mBank v říjnu se SIPO obzvlášť perlí:
- v pátek brzy ráno chtěla strhnout SIPO ve výši příslušející měsíci září
- což se nepovedlo, protože peníze jsem tam poslal až v pátek později ráno (na nic jiného, než SIPO účet u mBank nepoužívám)
- nicméně v pátek během dne došlo k ručnímu připsání částky za SIPO (částka příslušející září)
- dnes došlo ke stržení SIPO ve výši příslušející měsíci říjnu

Výsledkem je, že SIPO zaplacené je (tedy doufám), a na účtu mi zbyly peníze ve výši zářijové platby.
Dobrá garáž.
jao_jao
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 16. 10. 2017 18:59

Tak mBank příjemně překvapila nevídanou ostřelhbytostí nápravy :-) ... Ne nadarmo v této bankovní garáži parkuji :-D o<:)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p3v4x 8. 12. 2018 18:46

Dobrý Den, prosím Vás můžete mi poradit jak si založit SIPO a to tak že se bude strhávat bezhotovostně přes Českou Spořitelnu?

Byl jsem se ptát na poště kde mi řekli že nejprve budou potřebovat občanský průkaz a pak mi dají spojovací číslo. udajně se prý první měsíc musí zaplatit hotovostně na české poště a pak další měsíc u české spořitelny kde mám vedení účtu se sipo bude strhavat bezhotovostně.

Mzda mi chodí vždy 15 den v kalendařním měsíci nebo dříve pokud 15 den vychází na sobotu nebo neděli.
p3v4x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 8. 12. 2018 19:01

zajdeš na poštu požádáš o SIPO dají ti spojovací číslo (pouze jedno na jméno), na to si navěsíš služby, které tím chceš platit (nájem, el., plyn, UPC, stavebko, penzijko...) a dost pravděpodobně Ti tam automaticky nacpou poplatek za veřejnoprávní TV a rádio pokud nepodepíšeš čestné prohlášení. Dále si můžeš zvolit, zda chceš posílat SIPO poštou anebo elektronicky mailem. V Tvém případě elektronicky a spojovací číslo potom zadáš v IB pod Inkaso/SIPO. Má to ovšem značné zpoždění tzn. k platbě dojde až na další měsíc.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_p_ 9. 12. 2018 08:54

Proč chceš SIPO? SIPO má jednu nevýhodu. Když udělá někdo z těch subjektů, které na SIPO navedeš chybu, tak buď nebudeš mít limit a zaplatíš nesmysl, a nebo nastavíš horní limit, ale pak se ti neprovede nic a najednou dlužíš na pěti místech najednou. SIPO je v době bezplatného bankovnictví přežitek. Osobní zkušenost. Ještě mělo smysl v době, kdy Citi dávala vratku ibze SIPA. Nastav si trvalé příkazy.
m_p_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod p3v4x 9. 12. 2018 11:43

Proč chceš SIPO? SIPO má jednu nevýhodu. Když udělá někdo z těch subjektů, které na SIPO navedeš chybu, tak buď nebudeš mít limit a zaplatíš nesmysl, a nebo nastavíš horní limit, ale pak se ti neprovede nic a najednou dlužíš na pěti místech najednou. SIPO je v době bezplatného bankovnictví přežitek. Osobní zkušenost. Ještě mělo smysl v době, kdy Citi dávala vratku ibze SIPA. Nastav si trvalé příkazy.


Mzda mi na účet v české spořitelně chodí až odpoledne a trvalé příkazy se strhavají dopoledne.
U firmy INNOGY se dá platit trvalým příkazem z banky do 15 dne v kalendářním měsíci, kde platím plyn a elektřinu.

Uvažoval jsem že bych se domluvil s INNOGY na tom že by trvalý příkaz byl 16 den v kalendářním měsíci což si myslím že se nedomluvím nebo řeknu u své banky v české spořitelně že by se trvalé příkazy strhavaly až v 15 hodin v 15 den v kalendářním měsíci.

U placení rozhlasových a televizních poplatků mi řekli po telefonu že podle zákona se trvalým příkazem platí do 15 dne v kalendářním měsíci, ale že prý by to nevadilo kdyby byl trvalý příkaz naveden na 16 den v kalendářním měsíci.

Pokud vychází trvalý příkaz na sobotu nebo neděli a to 15 den v kalendářním měsíci lze se domluvit u české spořitelny že by trvalé příkazy strhavala v pátek?
p3v4x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 9. 12. 2018 11:44

Trvalé příkazy to často nevyřeší, některé platby se mění podle skutečnosti a hlídat třeba 10 dodavatelů není sranda. Za nějakých 25 let sipa jsem na problém nenarazil.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Klient ps 9. 12. 2018 12:09

Mít účet u České spořitelny je opravdu masochismus.
Zaměstnavatel má účet u Citi. My co máme účty v normálních bankách (ČSOB, Air Bank), i relativně normálních bank jako RB, máme výplatu ze Citi na účtu do 10:00.
Kolegové, Joudové v České šiditelně mají výplatu po 14:00. Být klientem ČS začal bych se vážně zaobírat změnou banky. Byť to je věc zcela mimo mentální schopnosti klientů ČS.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod m_p_ 9. 12. 2018 18:36

p3v4x píše:
Proč chceš SIPO? SIPO má jednu nevýhodu. Když udělá někdo z těch subjektů, které na SIPO navedeš chybu, tak buď nebudeš mít limit a zaplatíš nesmysl, a nebo nastavíš horní limit, ale pak se ti neprovede nic a najednou dlužíš na pěti místech najednou. SIPO je v době bezplatného bankovnictví přežitek. Osobní zkušenost. Ještě mělo smysl v době, kdy Citi dávala vratku ibze SIPA. Nastav si trvalé příkazy.


Mzda mi na účet v české spořitelně chodí až odpoledne a trvalé příkazy se strhavají dopoledne.
U firmy INNOGY se dá platit trvalým příkazem z banky do 15 dne v kalendářním měsíci, kde platím plyn a elektřinu.

Uvažoval jsem že bych se domluvil s INNOGY na tom že by trvalý příkaz byl 16 den v kalendářním měsíci což si myslím že se nedomluvím nebo řeknu u své banky v české spořitelně že by se trvalé příkazy strhavaly až v 15 hodin v 15 den v kalendářním měsíci.

U placení rozhlasových a televizních poplatků mi řekli po telefonu že podle zákona se trvalým příkazem platí do 15 dne v kalendářním měsíci, ale že prý by to nevadilo kdyby byl trvalý příkaz naveden na 16 den v kalendářním měsíci.

Pokud vychází trvalý příkaz na sobotu nebo neděli a to 15 den v kalendářním měsíci lze se domluvit u české spořitelny že by trvalé příkazy strhavala v pátek?


Žádnému dodavateli nebude vadit, když budes platit o dva dny později. Na tom se nemusíš domlouvat.

-- 9. 12. 2018 18:38 --

xls píše:Trvalé příkazy to často nevyřeší, některé platby se mění podle skutečnosti a hlídat třeba 10 dodavatelů není sranda. Za nějakých 25 let sipa jsem na problém nenarazil.

Já ano. Když jsem bydlel vy paneláku, správce mi naučtoval chybně asi o deset tisíc vic. SIPO se neprovedlo kvůli limitu, ale pak jsem všechny musel honit.
m_p_
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků