Daň z nabytí nemovitosti + dan za prenajom

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 12. 11. 2017 21:33

Tak většinou součet zvládne každý. Horší to už je s odčítáním (ať už nezdanitelných částí daně nebo slev či bonusů).
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kaspara 12. 11. 2017 22:28

Já daním dle skutečných výdajů a vychází mi to vždy lépe (pronajímám dva byty v současnosti). V daních jsem taky tápal, dost jsem si o tom nastudoval sám, ale nakonec mám účetní a jsem v klidu. Pokud se tomu opravdu chceš věnovat sám, trochu investuj a pořiď si nějaký kurz, kde se dozvíš aspoň úplné základy. Google toho ví taky hodně... :D
morgun píše:Tento rok budem nakupovat vsetky spotrebice, pravdepodobne v prosinci - Bude to mozne pouzit ako naklad az v roku 2018, kedy tam planujem mat najomnikov?
- tady se domnívám, že nebude.
K těm spotřebičům, záleží, jestli jsou vestavěné nebo ne. Podle toho se pak zařazují od odpisu nebo náklad (snad to říkám dobře :-) ).
Jinak k té rekonstrukci, ono se taky rozlišuje, jestli je to údržba, oprava nebo technické zhodnocení (od 40tis.) - info o tomto je na internetu hromada.
Jo a taky není jasné, jestli budeš kupovat byt v ČR nebo na Slovensku, tam to může být jinak ;-)

Když se uplatňuje auto 48tis. za rok, musí se platit silniční daň? Jsem zaměstnaný...
NB:Dell Studio XPS 16,Win7 Home Premium
PC:Intel Pentium D 930;Asus P5WD2 PREMIUM;DIMM DDR2 2048MB 800MHz 2x;VGA HD 4850 512MB;1.5TB+500GB SATAII;DVD±RW/RAM DL8 LightScribe;Chieftec MidT 400W;PHILIPS19";Logitech MX620;Umax OFFICE;Win7 Ultimate
kaspara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod morgun 13. 11. 2017 08:11

Ahojte, byt je v CR. Podla toho co ste tu pisali pojdem asi do skutecnych vydaju a ked to bude aktualne si najdem ucetniho, kto mi spravi dane. Inak by som to nikdy nemal spravne.

rekonstrukce bude skor udrzba do 40 tis, spotrebice volne stojace.
morgun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 13. 11. 2017 12:26

Na co silniční daň ? Však pronájem není podnikání ani živnost. Občas musíš na placený školení o pronajmech. A ne ty kurzy na netu kde nic není.
Beztak to není rada od zkušený pronajimatelky co pořádá skoleni ale danovyho poradce. Takže jsme tam kde jsme byli.
A odpisy používáš jaký - rovnoměrny nebo zrychleny ? Ještě mu napis do kterýho řádku se píšou.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod morgun 20. 11. 2017 18:28

Ahojte, je tu niekto, kto by to vedel vypracovat?

Napiste mi prosim spravu idealne s kontaktom.
Snad sa dohodneme a chcem sa spytat, ci mam spotrebice kupit uz tento rok, kym tam nie su najomnici, alebo ich musim kupit az v roku, ked tam budu najomnici, aby som ich mohol odpocitat - jedna sa mi o uz spominane pracka, chladnicka, umyvacka.

Dik
morgun
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků