Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 11. 2017 09:37

Myslím, že to špatně chápeš. Naopak, dala tam určitou rezervu, ty 2 měsíce začnou běžet k datu uplynutí stávajícího zúčtovacího období. Ale to nemění nic na tom, že by se to mělo počítat od doručení, tj. převzetí doručeného dopisu adresátem. Pokud to poslali obyčejně, měli by to ještě složitější.

"... poslední den druhého účetního cyklu (tj. uběhnou 2 měsíce) následujícího po cyklu, v němž byla výpověď podána (tj. po cyklu, co běžel 7.11.) ..."

Tedy, pokud je konec účetního cyklu 10. v měsíci, pak k ukončení vztahu dojde 10.01.2018.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Virde 10. 11. 2017 15:00

Výpověď začíná běžet dnem, v němž byla výpověď klientovi doručena. Pokud adresát odmítl převzít výpověď nebo ji nebylo možné doručit, účinky doručení nastávají v den, kdypošta vrátí výpověď bance jako nedoručenou.

-- 10. 11. 2017 16:04 --

truct píše:Tak ja samozrejme vim, proc k tomu doslo, CS nechce platit bonusy za provedene transakce kreditni kartou, nic ze me nema, kdyz splacim uver v bezurocnem obdobi. ;-)


Takže měsíčně utratíš x tisíc resp. desítek tisíc, abys získal bonus v řádu stokorun? Tomu nevěřím.
Virde
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Suky. 10. 11. 2017 16:15

Málo čteš toto fórum, jinak bys věděl o jiných případech, kde se jedná řádově o vyšší částky/počty karet ve hře, strážmistr Zdeněk je v porovnání s jinými ještě stále břídil...
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 13. 11. 2017 07:56

Virde píše:Výpověď začíná běžet dnem, v němž byla výpověď klientovi doručena. Pokud adresát odmítl převzít výpověď nebo ji nebylo možné doručit, účinky doručení nastávají v den, kdypošta vrátí výpověď bance jako nedoručenou. .....


Jenže v textu výpovědi uvedené výše je, že začíná běžet od data podání výpovědi. A to, že "účinky doručení nastávají v den, kdypošta vrátí výpověď bance jako nedoručenou" jsi našel kde? Ve VOP to není.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Virde 13. 11. 2017 14:48

Souhlas, ve VOP to není. Je to klasická fikce doručení dle Právního řádu.
Virde
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod avathar 13. 11. 2017 15:44

Co je Právní řád? Nějaký metál?
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Virde 13. 11. 2017 16:10

:-) ;-) když ho budeš dodržovat, tak možná nějaký metál cinkne 8-)
Virde
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod truct 13. 11. 2017 17:10

Takze fikce doruceni dle obcanskeho zakoniku? To je treti pracovni den po odeslani.
http://m.ihned.cz/ekonom/c1-62896190-nevite-jak-komunikovat-se-smluvni-protistranou-zakon-pocita-s-dorucovanim-ve-3d

Odeslano bylo 7.11.2017, fikce doruceni by nastala 10.11.2017, ale doruceno bylo ve skutecnosti 8.11.2017 a vzhledem k tomu, ze to byla doporucena zasilka, tak predpokladam, ze muze CS dolozit doruceni toho 8.11.2017.

Jedna z kreditek ma zuctovaci obdobi od 1. do 30. dne v mesici, dalsi tri od 11. dne v mesici do 10. dne v mesici. Vsechny 4 jsou zatim funkcni.
truct
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bond2 13. 11. 2017 20:52

truct píše:Ja nebulim, v S24 mam predschvalenou nabidku na zvyseni uveroveho ramce kreditky na 125000 Kc, takze pockam, az mi soucasne vypovezene kreditky zrusi a pak zazadam o nove.
:D

Zkus to rovnou v E-SHOP - Karty - Kreditní karta vpravo nahoře v IB...uvidíš, co napíšou ;-)
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Curiy 15. 11. 2017 16:21

Abych se dostavil na pobocku, ale to mi psalo tak i drive, asi to tak delaji u vsech klientu, kteri u nich nemaji bezny ucet, kde by prijimali mzdu. Vzdy jsem musel dokladat 6 poslednich vypisu z uctu jine banky, kam mi chodi mzda.
Curiy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vklatil 21. 11. 2017 23:57

Tak si mne dnes pozval bankéřka na pobočku Erste a řešila proč účet nevyužívám a mám tam jen povinný obrat a proč neplatím jejich kartou. Tak jsem jí řekl, že mám kreditku s vratkou a kurzy MC při platbě v zahraničí tak, že použití karty při jejich kurzu pro mne nemá smysl na čež jsem dostal odpověď, že co se týká kurzů tak mám u nich tu výhodu, že vždy vím dopředu jakým kurzem bude platba zúčtována což u kreditky nevím a abych si zřídil multiměnový účet a nakupoval devizy od nich za výhodné kurzy a pak, že můžu platit kartou i v zahraničí s výborným kurzem a že kurz jde stanovit nad 250t individuálně.
Máte někdo zkušenost s jejich individuálním kurzem? Vím jen, že když jsme měli v práci firemní účet u ČS tak jsme vždy nakupovali vždy levněji přes devizovku než od nich a byly to transakce měsíčne za cca 300t
vklatil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 22. 11. 2017 00:33

Tak to je většina bank. Dneska jsem řešil stejný problém ve Fio, taky v podstatě mají nějaký lepší kurz nad 10 tis. EUR, jinak je potřeba EUR účet platit přes devizovku (anebo u nich udělat oslíčka otřes se).
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 11. 2017 07:16

Mám zkušenost s individuálním kurzem ČSOB. Je sice výrazně lepší než jejich standardní kurz (tuším, že přirážka byla cca 0,5-1,0 %), ale devizovka je furt výrazně lepší.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ab84 22. 11. 2017 09:21

Mám EP a směny EUR-CZK dělám přes Roklen. Stojí to na poplatku u ČS 5 Kč a nikdy Ti ČS nenabídne lepší kurz i při větším objemu. Multiměnovou kartu od nich ale doporučit můžu, když cestuješ nemusíš právě pak vůbec řešit kurzy.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 22. 11. 2017 10:11

Za multiměnovou kartu považuju takovou, kterou můžu vytáhnout bez problémů v jakékoli zemi a bude použitelná. Ne takovou, kde bych měl mít pro každou z těch pár měn účet, na každém ještě držet minimální zůstatek a která bude ve většině zemí kvůli podmínkám nepoužitelná.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků