Zmena dodavatele elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 6. 12. 2017 03:05

taylor729 píše:Jako alternativa ke Skautum? Je tam o trochu nizsi cena kWh a (snad) fixace silovy elektřiny na 2 roky.
Ty pouziváš asi elektřinu i na ohřev vody a máš něco speciálního?
Ja mám běžný jednotarif a relativne menší spotřebu.


Je tam zavazek na 2 roky a tedy i fixace. Mozna by sla domluvit i 3 leta fixace ( tu dava tento drazebnik pres obchodni zastupce )...

Pokud nekdo vite o lepsi cene, tak sem s ni.

S tim, ze cena bude stagnovat ci klesat nevim nevim, protoze i skaut brutalne zdrazil...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarKom 7. 12. 2017 11:48

phuong píše:Ta Terra promo na dva roky vypada asi nejlepe.
http://promo2017.e-prihlaska.cz

Pánové mohu pár dotazů? Výše uvedenou policajtovu nabídku nabídku může využít kdokoliv
(fixace v tomhle případě 2 roky)?

Svojí nevědomostí, částečně překotnému stěhování jsem před rokem a půl podepsal smlouvy u PRE (24 měsíců) a Pražské plynárenské. Sic mám za rok spotřebu kolem 0,8 MWh a spálím tak 20m3 plynu, stejně chci přejít. Když jsem pak ty podmínky od PRE viděl, pořádně jsem si nadával, je vůbec možný abych měl na výpověď 20 dnů? (Začínající 70 dnů a končící 50 dnů před uplynutím sjednané doby).

Nejjednodušší by pro mne bylo dát elektřinu a plyn dohromady. Podle kalkulačky vychází nejlépe Skauti nebo ta výše zmíněná nabídka, případně nějaká jiná aukce. Pozvánka není problém, jen nevím jestli se jde zapojit v květnu 2018
a závazek tím pádem bude končit posledním dnem 2018, pak za nanovo.

Co by jste zvolili Vy?
MarKom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod phuong 7. 12. 2017 14:56

Mela by to byt akcni nabidka pro kohokoliv s tim, ze smlouvu je nutne uzavrit do konce roku.
phuong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nikko 7. 12. 2017 15:54

MarKom píše:
phuong píše:...Nejjednodušší by pro mne bylo dát elektřinu a plyn dohromady. Podle kalkulačky vychází nejlépe Skauti nebo ta výše zmíněná nabídka, případně nějaká jiná aukce. Pozvánka není problém, jen nevím jestli se jde zapojit v květnu 2018
a závazek tím pádem bude končit posledním dnem 2018, pak za nanovo.
...

U Skautů je možné dát výpověď jen jednou ročně,vždy ke 31.12. Připojit se ke Skautům lze kdykoliv v průběhu roku. Cena se mění jen jenou ročně, vždy k 1.lednu.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Korzaik 11. 12. 2017 23:41

vpe píše:Updatovaná tabulka

Elektřina Excel tabulka 2017/2018

https://1drv.ms/x/s!AkaFX4HmtEqHiFGucEONIWp5jtya

Určitě je dobře ten ceník Blesk Energie?
Konkrétně 990,- VT a 790,- NT pro D45d, na stránkách v ceníku je něco trochu jiného (1210,- a 1004,-).
https://bleskenergie.blesk.cz/wp-conten ... ti_pre.pdf

Edit: Aha, tabulce jsou ceny platné pro smlouvy uzavřené do konce září.

Tak to je brutální zdražení. Teď teda přichází na řadu Terra Group buď napřímo s nabídkou Promo 2017 na dva roky a nebo jako zprostředkovatel Skautské Energie. V mém případě v NT ceny skoro stejné, ve VT rozdíl 166 Kč v neprospěch Skauta, otázka je, zda to stojí za úvazek na dva roky a pak údajně:
Po dobu 2 let to bude OK. Pak přide další aukce a Vy musíte s novým dodvatelem podepsat smlouvu, pokud je jeho cena nižší aspoň o 10% než má nejvetší dodavatel ve Vašem okolí ve standardním ceníku. Takže pak třeba už nešetříte.

Při plánované spotřebě ve VT cca 3-4 MW. Ve Skauty má člověk trochu větší důvěru. U Terry ani nevíte, kdo je dodavatel, tak to vidím já.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod phuong 12. 12. 2017 04:14

Pred koncen dvouleteho uvazku podat vypoved, to je snad jasne. Pak muzes jit kamkoliv. Zadny dodavatel nebude natrvalo nejlevnejsi.
phuong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Korzaik 12. 12. 2017 08:24

Otázka je, do kdy je možné smlouvu za ty jejich ceny uzavřít, včera mi přišel dopis od E.ONu:

Obrázek

Pochopil jsem to tak, že můžu vypovědět smlouvu k 31.1.18 a nového dodavatele mít od 1.2.18. Obávám se ale, že Promo Terra Group platí jen do konce roku.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod phuong 12. 12. 2017 08:36

Do konce roku uzavrit smlouvu, dodavka energie muze nastat az pozdeji. Ja jsem napr. uzavrel ted v prosinci 2017 smlouvu s CEZ na dodavku elektriny na tri roky s tim, ze dodavka elektriny zacne 1.4.2018.
phuong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 12. 12. 2017 11:12

Chápu, že odvážně sázíš, že ČEZ karta bude fungovat 3 roky spolu s CK.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod phuong 12. 12. 2017 11:16

S CK nefunguje pry, ale s Curve kartou jo.
phuong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Korzaik 12. 12. 2017 16:23

Musím říct, že na zákaznické lince Terra Group zrovna nepřekypují informacemi.
...
Ještě pro jisototu - při odstoupení od smlouvy podle § 11a (z důvodu nesouhlasu se zvýšením ceny) si můžu zvolit datum odstoupení od smouvy podle sebe?
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 13. 12. 2017 16:07

Ty si nedokazes stahnout vzor odstoupeni co jsem sem daval, ze stranek eru? V nem je relevantni citace energ. zakona, takze to je snad jasne, ne?

Odstoupit muzes k datu zdrazeni, nejpozdeji 10. dnu pred zmenou. Nebo k libovolnemu pozdejsimu datu (to uz ale budes platit zvysenou cenu).

-- 13. 12. 2017 16:10 --

phuong píše:Do konce roku uzavrit smlouvu, dodavka energie muze nastat az pozdeji. Ja jsem napr. uzavrel ted v prosinci 2017 smlouvu s CEZ na dodavku elektriny na tri roky s tim, ze dodavka elektriny zacne 1.4.2018.


To nebylo vubec jiste, zda zahajeni dodavky od 1 .4. bude x energie akceptovat jeste tyhle ceny... Ale jestli ti to pisemne potvrdili...

To bys klidne mohl uzavrit smlouvu nyni s tim, ze mas zavazek jeste 11 mesicu a zahajeni bude az 12.2018 :-)

-- 13. 12. 2017 16:16 --

Korzaik píše:
vpe píše:Updatovaná tabulka

Elektřina Excel tabulka 2017/2018

https://1drv.ms/x/s!AkaFX4HmtEqHiFGucEONIWp5jtya

Určitě je dobře ten ceník Blesk Energie?
Konkrétně 990,- VT a 790,- NT pro D45d, na stránkách v ceníku je něco trochu jiného (1210,- a 1004,-).
https://bleskenergie.blesk.cz/wp-conten ... ti_pre.pdf

Edit: Aha, tabulce jsou ceny platné pro smlouvy uzavřené do konce září.

Tak to je brutální zdražení. Teď teda přichází na řadu Terra Group buď napřímo s nabídkou Promo 2017 na dva roky a nebo jako zprostředkovatel Skautské Energie. V mém případě v NT ceny skoro stejné, ve VT rozdíl 166 Kč v neprospěch Skauta, otázka je, zda to stojí za úvazek na dva roky a pak údajně:
Po dobu 2 let to bude OK. Pak přide další aukce a Vy musíte s novým dodvatelem podepsat smlouvu, pokud je jeho cena nižší aspoň o 10% než má nejvetší dodavatel ve Vašem okolí ve standardním ceníku. Takže pak třeba už nešetříte.

Při plánované spotřebě ve VT cca 3-4 MW. Ve Skauty má člověk trochu větší důvěru. U Terry ani nevíte, kdo je dodavatel, tak to vidím já.


Dodavatelem te promo2017 je xenergie, v tabulce jeto napsane... Terra jen zprostredkuje balik odberatelu nejakemu obchodnikovi a bere za to provizi. V te promo2017 je cena predem znama(a proto jsem tam dal TIP - ze se to v tomto pripade skutecne vyplati), ale jindy jde (u terry) o aukci, ze skutecne nevis kdo a za kolik pak bude dodavat...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korzaik 13. 12. 2017 20:06

Vzor odstoupení mám, popravdě mi to z té citace ze zákona úplně jasné nebylo, ale už jsem si našel vysvětlení.
Ohledně dodavatele Promo 2017 jsi informovanější, než zákaznická linka Terra Group. Nebo mi to jen nechtěli sdělit? Tvrdili mi, že se dodavatel soutěží každý měsíc. Každopádně nabídka Promo 2017 je již ze stránek stažena a nahrazena o dost dražším Promo 2018.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 15. 12. 2017 08:27

Cas na odstoupeni a vykednani noveho viz http://superforum.zive.cz/viewtopic.php ... #p11774254

Bohuzel, delaji tam lide jako vsude jinde na callcentrech, nemaji informace, ti na prvnim levelu temer nic nevedi anebo ani vedet nemaji, ne ti co berou telefony :tleskani

Teoreticky by to melo jit jeste zajistit, pokud bude pripojeni do 1.1.2018 (pozdejsi pripojeni za tuto cenu uz asi ne).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korzaik 15. 12. 2017 13:23

Nevím, mně se povedlo korektně odeslat přihlášku, přišla mi i potvrzená mailem, i kontrolní telefonát proběhl a pak z nich vylezlo, že již tarif není možné zřídit, maximálně ten 2018.
Korzaik
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků