Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 16. 12. 2017 11:07

umí jednu v měsíci. nepůjde musíš na pobočku, pro smlouvu. online lze založit pouze spořák
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 16. 12. 2017 14:51

Revolut ma o vikendu prirazku.
Ladislav_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tuann 16. 12. 2017 20:00

Kolik?
tuann
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fanndys 16. 12. 2017 20:38

Jakou přirážku? Žádnou jsem nezaznamenal dneska dobíjel debetkou a přirážka nebyla.
fanndys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 16. 12. 2017 22:09

Mají přiřážku na kurzech, není to žádný poplatek účtovaný zvlášť.

Já jen, že když se srovnává kurz s jinou kartou, tak je třeba říct kdy.

FAQ
At the weekend (Friday 23:59 - Sunday 23:59) we apply a small mark up on the spot rate as the Forex markets are closed. We take the rate from Friday 23:59 and apply a 0.5% mark up on major currencies and 1.0% on other currencies to protect the company from potential losses due to a large fluctuation in the rate. For illiquid currencies like Russian Ruble and Thai Baht, there is 1.5% mark up on weekend.


Major měny jsou eur, usd a gbp.

Takže o víkendu může líp vycházet karta s mastercard kurzem.
Ladislav_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tuann 17. 12. 2017 01:23

retron píše:umí jednu v měsíci. nepůjde musíš na pobočku, pro smlouvu. online lze založit pouze spořák

Dik, tak to budu radeji nabijet Revolut kartou. Poplatek 1% je tedy pouze u kreditek? Debetka bez poplatku? Je mozne, aby se Curve karta hlasila jako debetka?
tuann
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 17. 12. 2017 07:50

Z curve nejde revolut vubec nabít.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod tuann 19. 12. 2017 15:40

retron píše:umí jednu v měsíci. nepůjde musíš na pobočku, pro smlouvu. online lze založit pouze spořák

Mě tedy šla ta měnová složka EUR u RB eKonta Komplet aktivovat přes IB. Měl by to být multiměnový účet ne? Ještě to nabízí 7 dalších měn. Ale nevím tedy, co to umí. Jde mi jen o to, jestli to bude umět přijmout vklad hotovosti v Eurech a poslat Eura SEPA platbou do Revolut.

Obrázek
tuann
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 19. 12. 2017 17:06

Ano, takhle to jde. Jen bacha, že v měsíci je jen jedna odchozí NEBO příchozí SEPA zdarma. Jednodušší ale bude Revolut dobít debetkou k eKontu, blokace se provede na CZK účtu, takže je potřeba tam mít dostatečnou rezervu, ale pak se platba zaúčtuje z měnové složky EUR.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tuann 19. 12. 2017 17:11

Aha, to je fikane, takze jen jedno z toho. A kdyz si zaslu z Revolutu Eura na RB eKonto Komplet, tak se na ucet doufam pripisi Eura, i kdyz mam jako hlavni menu nastaveno Kc? Neprevedou mi to doufam automaticky do Kc? Nebo jaky ma vubec vyznam nastaveni hlavni meny? Debetni kartu k uctu nemam.
tuann
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 19. 12. 2017 22:09

tak ja musel ještě podepsat asi 5 papírů
ano příchozí platba přijde automaticky do slozky EUR, ale pozor EURa musíš odeslat z měnové složky EUR, resp. se do ní přepnout jinak dojde ke konverzi
s tím souvisí i druhé varování, RB chytře vylepšilo aplikaci pro iOS a tam kde bylo dříve tlačítko platba je nyní konverze! Pokračovat v platbě je nutno skrolovat uplně dolů.
Význam nastavení hlavní měny je jak píše předřečník v tom v které měně dochází k blokacím a mj. také účtování poplatků. Při platbě kartou v cizí měně je proto lepší přepnout primární měnu, zaplatit, dojde k blokaci a měnu poté zase přepnout zpět.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tuann 20. 12. 2017 02:53

Dik.
tuann
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pivinecek 20. 12. 2017 04:44

Retron nema pravdu s temi poplatky, ktere by se meli uctovat z hlavni meny. Proste kdyz mas hlavni menu CZK a odesles treba vnitrobankovni platbu v GBP z tveho multimenoveho uctu na GBP slozku nekoho jinyho na ucet v RB (vnitrobankovni platba) tak zaplatis podle ceniku 5 kc, ale pozor, EKVIVALENT v GBP kurzem DEVIZA STRED RB. Uz jsem ten nesmyslny postup 2x reklamoval a vzdy to zamitli. Je to absurdita. Kdyz si CZK promenite na GBP konverzi v RB , tak to jde kurzem DEVIZA PRODEJ. Takze kdyz udelas konverzi 5 kc devizou prodej tak nakoupis min GBP nez je potreba na poplatek tzn 5 kc devizou stred. Z toho plyne ze je velky problem vynulovat cizomenovou slozku. A pitomcum v RB to nejde vysvetlit. Vynulovat jedine zpetnou konverzi lichvarskym kurzem rb.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 20. 12. 2017 09:48

měl jsem na mysli bankovní poplatky za vedení účtu, případně karty etc.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cestak71 13. 1. 2018 00:31

Diky PSD2 lze nyní dobíjet KK bez 1 % poplatku a stejně tak je bez poplatku i dobíjení v USD, které bylo dříve s 3% poplatkem, což je při použití KK s čistým kurzem MC více než dobrá zpráva 8-)
cestak71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků