J&T banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 6. 1. 2018 23:35

1.5% na spořícím účtu kde?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 7. 1. 2018 09:31

MMB 3 % do 100000 Kč.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 8. 1. 2018 15:46

Njn, díky ale tady v J&Tjde o obnosy od 500.000,- Kč výše.
to neosobně: 1.5% na spořícím účtu teď seženeš kde?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rippe 8. 1. 2018 16:36

Asi to nebude nic jednoducheho, kdyz s tim musi vhodne manipulovat a legalne klonovat. :hm
rippe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarekVach 8. 1. 2018 17:01

To, že to lidi nutí zakládat více spořáků/termíňáků mezi známé, ať už kvůli výši maximálního úroku na spořáku (např. max do 250.000) anebo kvůli pojištění do 100.000 EUR na termíňácích, to je taková hodně nešťastná situace, pokřivení trhu mezi nabídkou a poptávkou. Proč by vklady v bankách měly být pojištěny "pouze" do 100.000 EUR, to mi hlava nebere vůbec, ona snad každá další uložená koruna navíc má menší hodnotu, než toho vkladatele, co tam vkládá míň? Nesmysl! A s těmi spořáky, tam lze chápat určitě marketingové důvody, že čím víc vkladatelů dotáhnou, tím víc budou mít v budoucnosti třeba i žadatelů o hypotéky atd, ale stejně to nic moc nemění, že až na posledních pár let, historie nepamatuje na situaci, kdy by více peněz byla paradoxně nevýhoda.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarekVach 8. 1. 2018 17:01

To, že to lidi nutí zakládat více spořáků/termíňáků mezi známé, ať už kvůli výši maximálního úroku na spořáku (např. max do 250.000) anebo kvůli pojištění do 100.000 EUR na termíňácích, to je taková hodně nešťastná situace, pokřivení trhu mezi nabídkou a poptávkou. Proč by vklady v bankách měly být pojištěny "pouze" do 100.000 EUR, to mi hlava nebere vůbec, ona snad každá další uložená koruna navíc má menší hodnotu, než toho vkladatele, co tam vkládá míň? Nesmysl! A s těmi spořáky, tam lze chápat určitě marketingové důvody, že čím víc vkladatelů dotáhnou, tím víc budou mít v budoucnosti třeba i žadatelů o hypotéky atd, ale stejně to nic moc nemění, že až na posledních pár let, historie nepamatuje na situaci, kdy by více peněz byla paradoxně nevýhoda.

-- 8. 1. 2018 17:01 --

To, že to lidi nutí zakládat více spořáků/termíňáků mezi známé, ať už kvůli výši maximálního úroku na spořáku (např. max do 250.000) anebo kvůli pojištění do 100.000 EUR na termíňácích, to je taková hodně nešťastná situace, pokřivení trhu mezi nabídkou a poptávkou. Proč by vklady v bankách měly být pojištěny "pouze" do 100.000 EUR, to mi hlava nebere vůbec, ona snad každá další uložená koruna navíc má menší hodnotu, než toho vkladatele, co tam vkládá míň? Nesmysl! A s těmi spořáky, tam lze chápat určitě marketingové důvody, že čím víc vkladatelů dotáhnou, tím víc budou mít v budoucnosti třeba i žadatelů o hypotéky atd, ale stejně to nic moc nemění, že až na posledních pár let, historie nepamatuje na situaci, kdy by více peněz byla paradoxně nevýhoda.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 1. 2018 17:44

Chceš trumfnout osobne? :) (ten svoje příspěvky dává jen 2x)

Proč by vklady v bankách měly být vůbec pojištěny?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod MarekVach 8. 1. 2018 17:45

To nechci, blbnul tady systém, proto se to poslalo tolikrát.

"Proč by vklady v bankách měly být vůbec pojištěny?"

Proti tomu bych z principu ani nic neměl. Mám proti tomu, že pro někoho ty podmínky platí jinak, než pro druhého. Pokřivuje to trh a devalvuje majetek někoho na úkor někoho.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 1. 2018 17:47

Sorry, platí to pro všechny stejně.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod MarekVach 8. 1. 2018 17:51

To sice možná platí, ale to stropování max úročené částky a pojištění vkladů, obojí znevýhodňuje ty lidi, co maj škváru. To, že někdo pracuje efektivně a tu škváru vydělá, by ho nemělo indisponovat/vystavovat větším rizikům, než ostatní.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 1. 2018 17:56

Sociální solidarita/spravedlnost? :) Tohle mi celkem nevadí, spíš mi přijde, že diskriminovány jsou kampeličky.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod MarekVach 8. 1. 2018 18:11

"Sociální solidarita/spravedlnost?"

Tak to mi fakt nepřijde. Ti, co mají více peněz, už tak platí vyšší daně ze všeho a všechno, co je s tím navíc spojeno. Navíc s progresivní daní by se to dostalo ještě do uplně jiné dimenze. A tohle by byl jenom další level, co by to posunul ještě dál.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 1. 2018 18:29

Hlavně mi přijde, že člověk mající v bance 100t. euro, by neměl naříkat, jaký má těžký život. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod MarekVach 8. 1. 2018 18:38

Proč? V Německu to máš tak na 1/3 bytu nebo na nájem na 5 let a u nás to v Praze na určitých místech máš podobný.
MarekVach
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 1. 2018 18:58

No, to mi jen tak přijde.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků