FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 20. 12. 2017 12:06

radecekh píše:octaviampi:
A co má banka společného s tím, jestli vy máte peníze na účtě v den splatnosti? Nezáleží spíš na tom, kdo vám ty peníze posílá?


Záleží, například v okamžiku, kdy jsem to já sám.

Problém byl ovšem v něčem jiném. Jsem příliš málo inteligentní na to, abych poznal, že číslo účtu neodpovídá předvolené šabloně, na kterou jedinou jde v daném případě poslat peníze. Takže systém příkaz převzal, autorizoval, ale neupozornil na to, že ho odmítne provést.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 20. 12. 2017 12:27

octaviampi:
Tak tomu tedy nerozumím. Vy sám sobě posíláte peníze? To tedy ještě chápu. Ale jak se posílají peníze na šablonu, to už vážně nechápu.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 21. 12. 2017 18:32

Asi panacek puse o fiokontu, ktere provadi prikazy pouze na */2010 + jeden povoleny ucet */*

A sablonou myslel masku :-)

-- 21. 12. 2017 18:35 --

wit.cz píše:Fio a jejich podmínky jsou obecně pro sebevrahy, ať se jedná o podmínky k platební kartě, úvěrové smlouvy, zástavě nemovitosti atd. Před pár dny jsem dělal soukromou "smluvní revizi" a fio mně osobně vyšlo jako nejvíc nevyvážená smlouva ve vztahu k zákazníkovi.


A nemaji to tak vsechny lowcostovky? Nejmin platis, nejmin dostanes na garancich a servis levelu a osobnim pristupu.

-- 21. 12. 2017 18:38 --

funkcorp píše:Moje zkušenost :
Před několika měsící po výměně karty z důvodu ukončení platnosti předchozí se mi naopak začaly v blokacích zobrazovat jen některé platby (u předchozí se zobrazovaly bez vyjímky všechny). Záležitost jsem reklamoval a bylo mi sděleno, že je to v pořádku a že je na vůli banky co do blokací (a tedy i disponibilního zůstatku) zahrnuje. Po této odpovědi jsem používání FIO karty ukončil.
U banky , jejíž platební kartu nyní používám, jsou řádně zobrazovány všechna použití karty včetně vlivu na zůstatek.


Mohl bys to presne citovat? Nemuze vydavatel karty treba nastavit, co se a do jake vyse (500?) neblokuje? Tzv.podlimitni transakce?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod broucajz 7. 1. 2018 21:06

octaviampi píše:
Problém byl ovšem v něčem jiném. Jsem příliš málo inteligentní na to, abych poznal, že číslo účtu neodpovídá předvolené šabloně, na kterou jedinou jde v daném případě poslat peníze. Takže systém příkaz převzal, autorizoval, ale neupozornil na to, že ho odmítne provést.


Provádět platby z FIO konta je nepraktické. Já si napřed pošlu peníze z FIO konta na běžný účet a z něj již platby bez omezení kamkoliv kdykoliv.
:-D
broucajz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vit.spinka 8. 1. 2018 22:10

Jo, v tomhle je Fio hrozné už velmi dlouho - transakci zamítne, ale nenapíše důvod. A ani nijak zvlášť neupozorní, že transakce neproběhla.
Ať už je to kvůli minimálnímu zůstatku, či kvůli tomu povolenému účtu.
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod funkcorp 11. 1. 2018 08:40

to vpe :
Testnul jsem v začátku roku 2018 několik plateb a zdá se , že se situace vrací do "starých dobrých časů". Ze 4 plateb se jen 1 nezobrazila v blokacích a v disp.zůstatku. Vše platby okolo cca 100 Kč. Ale - podstatně se zrychlilo finální zaúčtování - nyní vždy následující den a to i v mimopracovní dny ! Začínám být mírný optimista :-).
funkcorp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod broucajz 11. 1. 2018 20:02

Pokud se týče zobrazování nebo nezobrazování plateb:
Už v minulosti to bylo řešeno. U nezobrazených plateb jde o off-line platby, které se vydavateli plateb neoznamují a tedy je majiteli karty nemůže systém zobrazit (když o nich neví).
broucajz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 11. 1. 2018 20:36

To je sice pravda. Přesto, na platební kartě lze nastavit určité parametry typu preference nebo vyžadování online plateb, a to už banka ovlivnit může.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod funkcorp 12. 1. 2018 08:20

To broucajz :
Jde stále o platby u jednoho obchodníka, který nemá offline terminál (ověřeno na příslušném útvaru řetězce). Způsob řízeného "zobrazování" použití PK u FIO potvrzuje i odpověď z banky na můj tehdejší dotaz.
Cituji : "Transakce do určité výše mohou být procesovány offline a záleží také na nastavení banky. Toto může být ovlivněno obchodním rozhodnutím banky ....".
Co se týká použití na ostatní běžné bezhotovostní platby, nemám s FIO nejmenší problém.
funkcorp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 13. 1. 2018 11:17

nevíte někdo, jak se chová platba z FIO na Slovensko? Z pohledu odesílatele je to jasné, to inzerují všude - zadarmo. Ale jak je to z pohledu příjemce? Kdesi jsem našel starou informaci, že se založením FIO účtu mám rovnou i ten slovenský s kódem banky 8330, takže příjemce dostane prachy z mého slovenského účtu. Ale netuším jestli je to platné.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod broucajz 14. 1. 2018 01:23

Tak je to správné, nicméně si dovolím upřesnění: Jestliže mám v ČR účet 12345678/2010, platba přijde z účtu 12345678/3300. :-]

Máme unikátny systém česko-slovenských platieb zdarma. Princíp je založený na jednom účte a dvoch bankových kódoch (2010 pre ČR, 8330 pre SR).
Za platby do ČR nezaplatíte ani cent!
broucajz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LGA 14. 1. 2018 08:07

Na kurzu si vezmou asi 0,5 Kč / 1 Eur. Ale při malých částkách netřeba řešit.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rippe 14. 1. 2018 08:46

A kod 3300 ma ktera banka?
rippe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod glock69 14. 1. 2018 13:33

Není to překlep?
glock69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rippe 14. 1. 2018 15:17

Nevim prave.
rippe
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků