Numismatika/stříbro.

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LadyGagarin 19. 1. 2018 11:56

Myslíte, že má cenu investovat do stříbra? Samozřejmě dlouhodobější investici. Říká se, že za 20 let bude stříbro dvacetkrát dražší. Je to vůbec možné? Pokud je pravda kolik je potřeba stříbra do průmyslů, tak proč nejsou nějaké filmy, které by recyklovali veškerou elektroniku, ve kterém je stříbro. Třeba tahle navštívit skládky apod. :-))
LadyGagarin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chichi 24. 2. 2018 11:55

Já si 2 kilový cihly pořídil. Za 40 let je prodám.
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 24. 2. 2018 14:57

To pořád budou jen 2 kilový cihly.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chichi 24. 2. 2018 18:26

To sice ano ale za 40let za ně koupím nové kvalitní auto. U stříbra je to sázka na to, že dojde a jeho cena půjde rapidně nahoru.
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 24. 2. 2018 23:14

Chichi,

Kdyby to bylo tak jisté, byla by dnešní cena stříbra mnohonásobně vyšší, protože by reflektovala právě tu jistotu budoucího nedostatku stříbra. Každý by si ho chtěl koupit a cena by tím pádem vzrostla už dnes.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Chichi 25. 2. 2018 07:36

40 let je dlouhá doba. Někde se píše 20 let ale tomu nevěřím. Reálnější je 40-50
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 25. 2. 2018 08:53

Chichi:
Optimismus je hezká věc. Na druhou stranu byly doby, kdy hliník byl dražší než zlato. A jak dopadl ten, kdo si koupil dvě kila hliníku, si asi dokážete představit.
Tím nechci říci, že je hloupost investovat do stříbra. Sám to nedělám, ale dovedu si představit, že bych třeba 1 % svých investic do stříbra směřoval.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 25. 2. 2018 14:42

Chichi píše:To sice ano ale za 40let za ně koupím nové kvalitní auto.


To je přece nesmysl. Za prvé za 40 let auta nepůjdou koupit, pouze pronajmout a za druhé proč bys ho kupoval, když bude přeprava teleportem levnější a rychlejší? Nečteš scifi literaturu? Vše, co jsem četl před 30 lety ve scifi se vyplnilo, v některých směrech i předčilo fantazie autorů. Také je možné, že za 40 let bude zákonem zakázané cokoli vlastnit, peníze nebudou existovat a platit se bude čipy zabudovanými pod kůží.
Pak ta 2kg vyměníš na černém trhu za rok života navíc :mrgreen:
https://www.csfd.cz/film/281357-vymeren ... ie/?type=1
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotesák 22. 2. 2021 13:30

gotesák píše:
Chichi píše:To sice ano ale za 40let za ně koupím nové kvalitní auto.


To je přece nesmysl. Za prvé za 40 let auta nepůjdou koupit, pouze pronajmout a za druhé proč bys ho kupoval, když bude přeprava teleportem levnější a rychlejší? Nečteš scifi literaturu? Vše, co jsem četl před 30 lety ve scifi se vyplnilo, v některých směrech i předčilo fantazie autorů. Také je možné, že za 40 let bude zákonem zakázané cokoli vlastnit, peníze nebudou existovat a platit se bude čipy zabudovanými pod kůží.
Pak ta 2kg vyměníš na černém trhu za rok života navíc :mrgreen:
https://www.csfd.cz/film/281357-vymeren ... ie/?type=1


UŽ JENOM 38 LET.............. :kuk:
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 19. 9. 2021 08:12

radecekh píše:Chichi:
Optimismus je hezká věc. Na druhou stranu byly doby, kdy hliník byl dražší než zlato. A jak dopadl ten, kdo si koupil dvě kila hliníku, si asi dokážete představit.
Tím nechci říci, že je hloupost investovat do stříbra. Sám to nedělám, ale dovedu si představit, že bych třeba 1 % svých investic do stříbra směřoval.

Tak uplynuly tři roky a já začal uskutečňovat svoji představu. Už mám ve stříbře 1 % svých investic. A plánuju, že to postupně ještě navýším na procenta dvě. Doba je nejistá, takže až všechno ostatní selže, zbyde alespoň to stříbro. Neberu to tak, že bych očekával, že na tom vydělám, spíše to je jen jako pojistka.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 19. 9. 2021 11:26

A to platíš s DPH?
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 19. 9. 2021 14:11

Kupuju ty nejlevnější 1 oz mince. Tedy bez DPH, ale s přirážkou za to, že to je mince. Na druhou stranu jsou ty mince zase lépe prodejné.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod uselink 22. 9. 2021 20:50

Není lepší do stříbra investovat přes ETF?
uselink
Návštěvník

Odeslat příspěvekod servpack 23. 9. 2021 04:11

Asi záleží, jak to vnímáš. Já stříbro moc jako dlouhodobou investici nevidím, spíše uchovatel hodnoty. V roce 2008 bylo stříbro za $20/1oz, od roku 2015 do 2020 permanentně pod $20, teď $22.5... Pokud tedy netrefíš dno na koupi a vrchol na prodej, asi moc nevyděláš. Z mé zkušenosti lidé často kupují stříbro/zlato jako pojistku k tradičnímu systému ve stylu: na bankovkách mi vláda škrtne nuly, ale to stříbro doma zakopané na zahradě mi zůstane. Jenže to stříbro potřebuješ fyzicky, u sebe, ne v nějakých ETF. Problém je, že v těch ETF a různých fondech je peněz víc, než vůbec reálně stříbra existuje.
servpack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 23. 9. 2021 05:04

uselink píše:Není lepší do stříbra investovat přes ETF?

Jak jsem psal, beru stříbro jako formu pojištění. Proto ho mám aktuálně jen trošku nad 1 % svých investic. Je to takový protipól kryptoměn, kterých mám asi 2x tolik, co toho stříbra. Když se svět zhroutí, zbyde alespoň to stříbro. Nepředpokládám, že bych to stříbro někdy prodal a realizoval nějaké zisky.
Proto mě nějaké ETF na stříbro, nijak nebere. To by bylo vhodné pro někoho, kdo předpokládá, že v budoucnosti poroste stříbro rychleji, než třeba akcie. A to nepředpokládám. Stát se to ale samozřejmě může, takže nemám nic proti těm, co na růst stříbra sází.
radecekh
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků