OT - Jednoduchá evidence skladu

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Klamerka 17. 1. 2018 21:05

Dobrý den

Částečně se tento dotaz týká účetnictví, tak se zkusím zeptat zde:

Nemáte někdo tip na řešení skladového hospodářství? Nyní evidujeme pomocí skladových karet, ale potřebuji znát aktuální hodnoty skladu, náklady na jednotlivé zakázky a podobně.

Na kompletní ERP nejsme připraveni ani finančně, ani infrastrukturou.

Děkuji
Klamerka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paty07 17. 1. 2018 23:11

Co používáte na fakturaci? Evidenci skladu umí i jednoduché prográmky na fakturaci jako je idoklad.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klamerka 18. 1. 2018 21:22

Používáme pohodu a jejich nádstavba pro mě byla logická volba. Bohužel, zjišťovali jsme u známých firem a dostali jsme informaci, že se pohoda na sklad nehodí. Problém byl s chybami v programu a přepisováním některých atributů, ale nebyl jsem u této komunikace a jen jsem takové info dostal.

Já jsem několik let používal OR, ale to je pro nás nezaplatitelné. Každopádně potřebuji něco, co:
- Vede skladové zásoby, takže databáze komponent s jejich atributy.
- Je možné vytvořit zakázku a do ní navádět použité materiály (tak, aby se pohyby promítly do aktuálních stavů)
- Je možné vytvořit příjem materiálu, zase s promítnutím do aktuálních stavů

Při správné disciplíně by něco podobného zvládl standardně excel, ale potřebuji, aby mohli s databází pracovat více uživatelů naráz. Také bych potřeboval nějakou evidenci cen, ať vidím, co se kdy zdražilo.
Klamerka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paty07 19. 1. 2018 09:58

Nejsem účetní, nemám zkušenost s money, ale tohle nějak odpovídá tvému popisu.
http://www.money.cz/navod/vzorovy-priklad-vyrobka/
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klamerka 20. 1. 2018 19:29

Stahuju demo a vyzkouším. Děkuji
Klamerka
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků