Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Torns 2. 10. 2017 00:28

Pro získání zvýhodněné sazby není třeba fixovat. Fixaci lze kdykoliv zrušit, ale prostředky jsou volné až následující (pracovní?) den a odchozí platby provádí v režimu D+1.
Torns
Návštěvník

Odeslat příspěvekod msimcard 2. 10. 2017 09:59

V tom případě mi to vychází jako dobrá sazba 0,7% pro zůstatky do 1,5M. Opravdu tam není nějaký háček? Zdá se mi to dost dobrá nabídka na dnešní poměry.
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 2. 10. 2017 11:38

Je to spíš 0,8 %: 0,2 % základní sazba, 0,1 % čtvrtletní fixace, 0,5 % ta prémie do konce roku. Stejně se vcelku jedná o jednorázovou a nezajímavou částku.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod msimcard 2. 10. 2017 11:49

xls píše:Je to spíš 0,8 %: 0,1 % základní sazba, 0,2 % čtvrtletní fixace, 0,5 % ta prémie do konce roku. Stejně se vcelku jedná o jednorázovou a nezajímavou částku.


Jak to myslíte s tou nezajímavou částkou? Pokud někdo uvažuje kam dát do konce roku částku třeba kolem 1M s možností okamžitého použití, tak mi to přijde jako jedna z nejlepších variant na našem trhu. Neznám výhodnější spořící účet s takto vysokou úrokovou sazbou, pokud se bavíme o této částce.
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dargen 2. 10. 2017 12:56

Msimcard - uz rok mi dluzite 150kc z doporuceni ING konta
dargen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pepa-z-Depa 13. 2. 2018 09:43

Chtěl bych si založit spoříčí účet mimo mojí banku.

Můžete mi někdo doporučit spořící účet, kde je vedení zdarma, není tam nutnost mít bežný účet nebo splnit jakékoli podmínky a mít tam aspoň nějaké zůročení?
Jo a přihlášování by mohlo probíhat oveřením přes mobil. To mi příjde bezpečnější.
Pepa-z-Depa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 13. 2. 2018 10:00

ING konto, Creditas, možná ještě Sberbank.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 13. 2. 2018 15:13

Sberbank nemá mobil (i když jeho token MI přijde bezpečnější)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 13. 2. 2018 16:34

Pepa-z-Depa: rozumím vašim požadavkům a předchozí dva příspěvky ji naplňují. Pro zajímavost já jsem ochoten akceptovat jednu jednoduše splnitelnou podmínku pro výhodnější úročení viz Air bank 5 plateb kartou a máte úročeno 350k o 1%. A Equa bank příchozích 10k vám zúročí 200k o 0,8%.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod neosobně 13. 2. 2018 18:31

Tady vidíme co jsou banky zač...ČNB už má svoji sazbu na 0,75% a banky nabízí většinou i méně.
Kolik dává na spořáku aktuálně Creditas v základu prvním původním klientům a k tomu ten bonus za 3 měsíce je kolik?
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod franko_cz 14. 2. 2018 06:53

Banky mají peněz dost, proto dávaj tolik kolik dávaj.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pepa-z-Depa 14. 2. 2018 12:19

Tak jsem vzal ING. Sice tam není oveření mobilem při přihlašování, ale převod plateb je podmíněný mobilem.
Manželka to má 20 let a nikdy nebyl problém z bezpečností.
Pepa-z-Depa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 22. 2. 2018 12:23

jak podminen mobilem? Tak byly jen 3 povolene cilove ucty a zadávalo se heslo a pin, zadny mobil pokud vim, oni něco zmenili anebo uz si to nepamatuji?

-- 22. 2. 2018 13:15 --

msimcard píše:Máme zde novinku Wuestenrot až 1,1%.
Zajímá mi, když nebudu chtít peníze fixovat, tak platí tedy 0,2% + 0,5% zvýhodněný úrok, tedy 0,7% ? Je to tak nebo fixaci musím vždy nastavit? Z jejich podmínek jsem to úplně nepochopil. Dále uvádějí, že fixaci je možné kdykoliv bezplatně zrušit. Tedy když bych potřeboval peníze někam jinam, tak jednoduše bez sankce zruším fixaci a peníze převedu?
Dík za rady, kdo s tím máte zkušenost.


takze to uz asi není aktualni, jen 0,6 s kupou podmínek

https://www.wuestenrot.cz/sporeni/sporici-ucet
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 26. 2. 2018 16:37

PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 26. 2. 2018 20:31

Bože, to je zase hledání společného nepřítele v novinách Anofertu. Pisálka vůbec nezajímá, že sazby spořicích účtů stejně jako teď nekopírovaly okamžitě snižování sazeb a dlouho se držely "zbytečně" nahoře. Ale to není účelem článku, že..
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků