Ideální kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 13. 3. 2018 14:48

losalamos píše:Úvěr se tím nezvýší ale v takovém případě bych předpokládal, že můžeš utrácet do výše celé částky na kartě.

Utrácet zcela jistě ano. Ale je otázka, zda jen postupnými nákupy. Či se náhodou nezvýší limit i pro jednu transakci, nebo je u ní i nadála limitem výše úvěru.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 3. 2018 14:58

Jak tak čtu vzorový návrh smlouvy, tak to skoro vypadá, že přednabití nemá na vlastní platební/výběrové limity vliv, že ty jsou dány pevně. Ono to tak fakticky je i u jiných KK, kde je limit nastavený na nějakou velmi vysokou částku, a přednabitím si člověk akorát zvýší využitelný rámec.

-- 13. 3. 2018 15:09 --

Co konkrétně máš v této části žádosti/návrhu?

o vydání kreditní karty MasterCard Credit (dále jen „Kreditní karta“) s následujícími parametry:
týdenní limit denní limit Celkový limit Kreditní karty1): 20.000,- Kč 10.000,- Kč - limit pro výběry z bankomatu (ATM limit)2) 20.000,- Kč 10.000,- Kč - limit pro platby u obchodníků (POS limit)2) 20.000,- Kč 10.000,- Kč - limit pro internetové platby (NET limit)2) 20.000,- Kč 10.000,- Kč - limit pro transakce Kreditní kartou, u kterých nemusí být přítomna Kreditní karta (MO/TO limit)2) 20.000,- Kč 10.000,- Kč

Souhlasím s tím, že:
1) celkový limit Kreditní karty je Banka oprávněna měnit způsobem a za podmínek uvedených v Obchodních podmínkách ke kartám;
2) se jedná o počáteční nastavení limitů. Transakce Kreditní kartou je možné realizovat do výše aktuálně nastaveného denního / týdenního limitu, a to pouze za předpokladu, že v součtu za všechny transakce provedené Kreditní kartou nedojde k překročení aktuálně platného „Celkového limitu kreditní karty“, resp. úvěrového limitu Úvěru. Výše jednotlivých limitů lze měnit způsobem a za podmínek uvedených v Obchodních podmínkách ke kartám. NET limit a MO/TO limit jsou dle aktuálních Obchodních podmínek ke kartám podlimity POS limitu. Změnou Obchodních podmínek ke kartám může dojít i ke změně druhů limitů Kreditní karty a způsobů jejich uplatňování;

https://www.fio.cz/docs/cz/zadost_navrh ... FOS_IB.pdf
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod omgf 13. 3. 2018 16:26

Konkrétně v této části návrhu nic nemám, protože mi přišla zpráva, že mi do inetbankingu byly odeslány předsmluvní informace, ale žádné nedorazily. Reklamoval jsem to na infolince, ale čekám, až mi odpoví.

20000 na týden je s prominutím naprd, když autopůjčovna chce deposit 1200 Eur. :(

Nemáte někdo tip na kreditku kartu, která má vysoký limit na platby a u žádosti nechtějí dokládat vysoké příjmy ze mzdy? Je mi úplně jedno, kolík bude úvěrový rámec, ten ať je klidně třeba 5000 Kč, jde mi o to, abych po přednabití byl schopen zaplatit 1200 Eur platbu.
omgf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 3. 2018 18:10

Počítám, že to v tom návrhu je jen vzor. Těžko dají někomu kreditku s úvěrovým rámcem/limitem 500k a týdenním limitem 20k. Proto se ptám, co tam máš Ty. Ty limity by měly jít každopádně zvýšit.

Moneta dávala kreditky bez jakéhokoliv dokladování příjmu, mám pocit, že i RB.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 13. 3. 2018 21:56

neomezeně lze přenabíjet KK od UCB a mají i nejlepší kurzy (MasterCard), předschválený limit je 20tis., kreditky s vysokým úvěrovým rámcem za obrat dává mBank (ovšem mizerné kurzy) a Raiffeisenbank
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omgf 13. 3. 2018 23:01

drkarel - jelikož úvěrový rámec jsem dostal 25K, tak nepředpokládám, že budou limity větší než těch 10K za den. Problém je v tom, že ač mi napsali, že v IB najdu smlovu, tak jí tam nemám nebo jí neumím najít a čekám, až mi odpoví na dotaz

retron - díky, kouknu
omgf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod omgf 14. 3. 2018 15:33

Tak jsem dostal odpověď z Fio servisu, že u kreditek by měl jít nastavit limit maximálně 100K denně a 300K týdně. Uvidíme, jestli to tak bude fungovat.
omgf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod omgf 19. 3. 2018 20:33

Fio karta:
- karta dorazila týden od podání žádosti
- vyžadují vypsat příjmy, ale nevím, jak moc je ověřují. V mém případě chtěli doložit daňové přiznání loňského roku, ale to bylo asi kvůli tomu, že nemám standardní strukturu příjmů. Chtěli s razítkem FÚ, ale stačilo poslat pdf s doručenkou o odeslání datovkou. Nicméně úvěrový jsem dostal malý a nesnažil jsem ho zvyšovat, nehodlám úvěr vůbec využívat
- karta jde přednabít bez problémů
- limity lze nastavit na max 100K denně a 300K týdně - prakticky vyzkoušeno

Takže spokojenost,
omgf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krax11 5. 5. 2018 19:41

omgf: Mohl byste prosim pro natvrdleho vysvetlit, jak se Vam podarilo nastavit denni/tydenni limity nad hranici uveroveho ramce? Myslel jsem, ze uverovy ramec je maximalni cerpatelna castka.

Resim kreditku ze stejneho duvodu jako vy, tedy kvuli pujceni auta. Predpokladam, ze pokud bych dostal uverovy ramec take 25K, tak si pujcovna na ni nedokaze dat blokaci treba na 50K. Jde to vyresit tim prednabitim? Mate to vyzkouseno? A jak ty penize pak dostanu z te karty zpet? Musim je utratit nebo si je muzu nejak prevest na bezny ucet?

Omlouvam se ze smrst otazek a predem dekuji za odpovedi
krax11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 5. 2018 05:09

Liší se to kartu od karty. U některých kreditek je stačí "přebít" - máš kreditku na 25 000 Kč, pošleš tam dalších 25 000 Kč a rázem máš limit 50 000 Kč. Takhle funguje třeba Axa - na kartě s limitem 20 tisíc jsem neměl poblém zaplatit denně přes milion (v několika menších částkách).

Některé kreditní karty mají limit nastavitelný bez ohledu na kreditní rámec, prostě ho v IB nastavíš jak potřebuješ. Funguje to jako v bodě 1), přebití se nevyhneš, ale ještě musíš nastavit ten limit. Oproti bodu jedna tady je nějaká hranice, obvykle desítky tisíc.

Pak jsou tu kreditní karty, kde denní nebo jiný limit zkrátka nemůže překročit kreditní rámec a nepomůže ani přebití. Takto funguje například Tankovací karta ČP. Denně s ní nezaplatíš víc, než je měsíční kreditní rámec a to ani, když ji přebiješ.

-- 6. 5. 2018 06:12 --

Dostat peníze z karty zpět, je různě složité.
1) výběr z bankomatu - někdy je to ale zatíženo velkým poplatkem (pevná i procentní částka)
2) telefonická nebo jiná žádost o převod peněz - opět někdy zatíženo poplatkem

Nejjednodušší je asi ten nákup - třeba přes dobírku, jak se nyní probírá ve vláknu ČSOB
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Monostatos 6. 5. 2018 08:56

Doplnuji, ze HB! a CSOB kreditky payri mezi ty, kde je max. denni platba rovna max. uveroveho ramce, tj. prebiti nepomuze.
Monostatos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petr-21 6. 5. 2018 11:10

Neni to tak. U HB jde nastavit vyssi limit a pak do jeho vyse i zaplatit.
petr-21
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 6. 5. 2018 11:13

Já mám u Hello Bank 2 KK a ani u jedné nelze nastavit vyšší limit na platby než je úvěrový rámec.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Monostatos 6. 5. 2018 12:15

Jojo, ja to resil i s HB supportem a opravdu to pry nejde
Monostatos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 6. 5. 2018 20:26

Jde, akorat si clovek muzi pomoci debugovacim nastrojem prohlizece a jit trochu dovnitr html kodu. Bylo to tu to kratce po spusteni HB popsano. Samotna HB ti s tim urcite nepomuze.
taylor729
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron