zkušenost s www.salomons.cz

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod morrma 29. 3. 2018 14:55

Máte někdo zkušenost s www.salomons.cz?

Ceny jsou velmi lákavé....až mám obavy,zda...

Díky
morrma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Markil 29. 3. 2018 15:34

salomons.cz zaregistrováno 20.3.2018, takže žádný okradený ještě mít zkušenost nebude...
Majitel domény je údajně osoba jménem Jeanne Hamm, ale spíš bych se divil, kdyby to jméno bylo pravé...
Kromě cen, je pochybný celý ten web. Koukal jsem jen přes mobil, tak jsem mohl něco přehlédnout, ale nenamáhali se udat ani aspoň falešnou firmu nebo adresu a nějak jsem nedohledal ani mail, na který se podvodné e-shopy většinou zmůžou...
Původ webu je nejspíš zahraniční. Majitele asi těžko dohledat...
Na něčem takovém bych si neobjednal ani kdyby to nabízeli zadarmo...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lodgy 29. 3. 2018 18:56

Na strankach maji i logo paypalu a pritom podporuji pouze platbu kreditni kartou. Jasni podvodnici. :pozor
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod senftino 7. 4. 2018 13:20

Zdravím
Najde se blbec který tam odevzdal peníze. Jsem to já. Proč to třeba ČOI nebo tak nestopne??? A klidně se mi smějte, nejsem takový znalec nakupování na internetu a dobře mi tak. :pozor
senftino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radecekh 7. 4. 2018 14:03

senftino:
To by té ČOI musel někdo dát podnět. Těžko čekat, že budou zkoumat každý eshop, který se na internetu objeví.
Jinak, pokud jste platil kartou, můžete platbu reklamovat v bance.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod apryl 7. 4. 2018 14:27

To asi ne, pokud platil pres 3DS. ;-)
apryl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 7. 4. 2018 14:59

apryl:
To není reklamace toho, že tu platbu provedl někdo jiný. To je reklamace toho, že obchodník nedodal zboží či službu. V minulosti takto banky vyplácely třeba dopředu koupené letenky, které nešlo následně díky krachu aerolinek využít.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod apryl 7. 4. 2018 16:56

Banky asi vyplati, pokud si to mohou od prijemce samy stahnout.
apryl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 8. 4. 2018 10:02

Zkusil jsem, jak vypada proces objednavky a prijde mi to skoro stejne jako ty podvodne stranky s brylemi RayBan. Tedy falesna stranka, ktera slouzi jen k ziskani udaju o bankovni karte a k naslednemu vyluxovani uctu. Udaje se vyplnuji primo na jejich strankach.

Takze bych doporucil zablokovat kartu a pozadat banku o novou.

Screenshot zadavani udaju:
https://ctrlv.cz/shots/2018/04/08/uWbX.png

Je to stale to same:
https://www.mesec.cz/aktuality/pozor-na ... -o-penize/
https://www.eset.com/sk/o-nas/press-cen ... nej-karte/
https://androidportal.zoznam.sk/2017/11 ... eklikajte/
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod apryl 8. 4. 2018 10:22

Kazdopadne platba mu prosla, takze to muze presmerovat zadane udaje i na skutecnou platebni branu. By me zajimalo, co mel v autorizacni SMS, pokud to byla platba pres 3DS.
apryl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 8. 4. 2018 11:03

No to luxovani uctu samozrejme probehne pres nejakou skutecnou branu, jinak to asi nejde. Prvni testovaci platba bude treba stejna jako ta v objednavce a kdyz projde, tak nic nebrani v placeni pokracovat. Podle me zadna SMS nedosla, pres 3DS to nepujde, to by z tech karet nic nedostali.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MilanBAT 8. 4. 2018 23:50

Zdravím, jsem taky jeden z napálených, obrátil jsem se na policii ČR a reklamoval jsem platbu v bance.
Policie věc řeší, nevím s jakým výsledkem, nicméně je potřeba aby co nejvíc poškozených šlo na policii a nahlásili tento podvod, protože jednotlivce řeší jako přestupek a mají malé pravomoce, něco jiného bude až to policie překlasifikuje jako trestný čin, k tomu je potřeba víc poškozených.
Reklamace v bance byla zatím úspěšná, banka mi předvrátila částku na účet, s tím že po jejich prošetření mi buď peníze nechají a nebo si je banka vezme zpět.
Takže doporučuji poškozeným zajít na policii, podat oznámení a reklamovat platbu ve své bance.
MilanBAT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod apryl 9. 4. 2018 04:19

Spis nam rekni, jestli probehla ta platba pres 3DS a co bylo v autorizacni SMS, abysme mohli posoudit, jestli banka penize opravdu vrati.

Na policii nema cenu chodit, pokud je prestupkova skoda tak vubec, ja bych tam nesel ani pri vyssi skode, stydel bych se tam za svoji hloupost a sam vim, ze to nema cenu resit. Po mesici to odlozi, pachatel neznamy a pujdes tam jeste jednou, az zahaji ukony trestniho rizeni, pokud uz budou znat totoznost pachatele a nebude to v te dobe jeste promlcene, to si te normalne sami predvolaji.
apryl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 9. 4. 2018 06:57

Co vůbec lidi vede k tomu, aby nakoupili v takovem eshopu?
Nerozumim tomu.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 9. 4. 2018 08:41

70% sleva, co jineho :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků