mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 5. 2018 08:30

Co je to "vlastní limit na kartě"? Že si nastavuju limit na kartě dle svého uvážení, bez jakéhokoliv "rámce" daného bankou? (Jinak se nechci nijak hádat a zapojovat do této nesmyslné diskuse, každému vyhovuje něco jiného, což ovšem někteří nějak nedovedou pochopit. :) )
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod LGA 18. 5. 2018 09:26

V mBank je limit "neomezený", má limity denní/měsíční, je možno nastavit i limit počtu plateb.

týdenní - Airbank (+ bezkontaktní denní), Equa, ČSOB/Poštovní spořitelna, KB, RB
denní - MMB, ČS, UCB
denní/týdenní - FIO

Podle dokumentů ČS, je max denní limit pro bankomat 50000 Kč. :roll:

Nejlíp to má řešené dle mě FIO.
Přílohy
mbank limit.PNG
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 5. 2018 11:21

LGA píše:Na vracecí kreditky, bonusy za založení neláká jenom mBank, ale i mnohé jiné banky.
Ne každá banka na to lidí láká a pokud ano tak ne až tak štědře jako mBank která by na nižší nebo žádné tyto "úplatky" lidi k sobě asi těžko přilákala. Dobré banky lákají lidí především dobrými službami zdarma. Mbank na jedné straně lidí těmi "úplatkami" láká k sobě a na druhé je svým chováním a zhoršujícími se službami od sebe odpuzuje.
LGA píše:Takže který jediný účet u konkurence si vybrat, aby plně nahradil mBank?
Nic až tak hodně špatného jinam asi nenajdeš. Všechno má svoje plusy a mínusy, ale myslím, že asi téměř každá změna by vedla více či méně k lepšímu.
LGA píše:Což jsou např převody v rámci banky o půlnoci či ve svátek a okamžitě
Zapomněl jsi dodat, že pouze omezený počet jinak za poplatek (spořící - běžný). Alespoň takto to tak bylo když jsem z mBank odcházel.
LGA píše:výběry všude zdarma
Opravdu všude, tj. i v zahraničí a cash advance? A zdarma bez nutnosti plnit nějaké přihlouplé podmínky?
LGA píše:V mBank je limit "neomezený", má limity denní/měsíční, je možno nastavit i limit počtu plateb.
To je asi jediná dobrá věc která v této bance ještě zůstala. Není to ale nic co by každý nutně potřeboval a většina lidí se bez až tak detailního nastavování limitů na kartě obejdou. Předpokládám, že mnozí lidí nějaké limity na kartách asi příliš neřeší a nastavují si tam nějaké větší částky které často nebo vůbec nemění.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod LGA 20. 5. 2018 07:08

vlazy píše:Zapomněl jsi dodat, že pouze omezený počet jinak za poplatek (spořící - běžný). Alespoň takto to tak bylo když jsem z mBank odcházel.
Zdarma jen jeden převod, ale účtů může být 8 :-) Jen už to nejsou z hlediska úroků účty spořící, ale spíš odkládací pro toho kdo má účet pouze v mBank, aby měl člověk v bezpečí peníze na běžném účtu v případě zneužití karty.
V rámci vlastních účtů (SÚ <-> BÚ) umí převody "kdykoliv" i ostatní, ale mezi běžnými účty jiných klientů, už ne každá.
vlazy píše:Opravdu všude, tj. i v zahraničí a cash advance? A zdarma bez nutnosti plnit nějaké přihlouplé podmínky?
Vzhledem k exkluzivním kurzům jaké má mBank to zdarma není. Trapná podmínka je od 1500 Kč, rozumnější by byla 1000 Kč.
Cash advance - využívá velmi málo lidí, nehledě na to, že ne každá banka to umí.
Použil bych snad v případě vysoké částky, kdy bych chtěl bankovku s Masarykem.
vlazy píše:To je asi jediná dobrá věc která v této bance ještě zůstala. Není to ale nic co by každý nutně potřeboval a většina lidí se bez až tak detailního nastavování limitů na kartě obejdou. Předpokládám, že mnozí lidí nějaké limity na kartách asi příliš neřeší a nastavují si tam nějaké větší částky které často nebo vůbec nemění.
Neřeší, ale z jakého důvodu? Neví že to jde, nepotřebují, nerozumí tomu, nezajímá je to.
Doba jednoho limitu je pryč.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 20. 5. 2018 12:13

Tak se mě podařilo přihlásit do inovovaného IB ... no, omalovánky zmizely (už jsem si na ně pomalu zvykl :D ), je tam pár drobných kosmetických změn ... ale to hlavní ... uživatelská nepřívětivost a nepřehlednost ... zůstala 8-D 8-P
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 20. 5. 2018 13:29

To inovovane IB mBank je jeste mnohem vetsi a neprehlednejsi hnus, nez to predchozi!!
mBank nezklamala a zase posunula latku silenosti IB o neco vys.

Jeste, ze jsem odtamtud uz davno presunul sve aktivity ke konkurenci (FIO), takto se ted tomu mohu uz jen smat, co za stale vetsi hruzy porad v mBank vymysli. Nechapu, jak s timto IB muze nekdo ne byt spokojen, ale vubec to vydrzet.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bado 20. 5. 2018 13:48

Přesně tak, tohle je pro mne poslední kapka. Navíc když jsem chtěl promazat adresář již nepouživaných kontaktů, tak každý kontakt se rovná jedna autorizační placená SMS.
Po hodně letech celkem spokojenosti jdu pryč. Už prostě na ty jejich změny nemám nervy.
bado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 20. 5. 2018 13:53

Změnilo se tam fakticky vůbec něco? Všiml jsem si jen, že nějak zmizel ten zoufalý pokus o gamifikaci, jinak většina stránek vypadá nastejno, včetně nesmyslného skrývání mSpoření.

Je určitě zlepšení, že horní úroveň menu vypadá jako menu,, ale tím, jak je všechno bílé, zase stránky přišly i o zbytek vizuální hierarchie a přehlednější to nakonec není.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 20. 5. 2018 14:32

Tak každá banka má své mouchy ... od mBank jsem emigroval několikrát, ale protože má tehdejší mzdovka byla daleko, tak jsem výplatu přes mBank pořád protáčel, pak ale došlo k ukončení Citi a nemohl jsem najít adekvátní náhradu. Nynější mzdovku už mám sice v baráku, ale mBanku používám jako "polohlavní" banku ... připlují tam příjmy, vyexpedují se trvalé platby, inkasa a SIPO, jedním šmahem v den berouse smáznu dluh na mKreditce plus, díky kteréž jsem měsíčně o 250 - 500 Kč v plusu, díky obratu na ní mám zdarma zlatou debetku, díky kteréž mám zasejc zdarma cestovní pojištění a případné výběry z ATM bez nějakého minimálního výběru. Celkem mě vyhovuje i mSpoření, za rok tam z bonusů na kreditce a 10 Kč převodech naškudlím nějakých 8000 Kč, které jsem teď vybral a použil na své zájmy, aniž bych na to musel sosat z jiných účtů, loni jsem takto nasosal vatu na zvířátka na dovolenou u slaného rybníka. Naprosto mě vyhovuje mobilní aplikace, na omalovánky jsem si celkem zvykl, teď uvidíme co v praxi ten nový zázrak. Na takové ty drobné potíže, že vše se řeší zdlouhavě, zvláště, když jim odjede programátor na dovolenou domů za rodiči do Indie, jsem si zvykl a počítám s nimi. Na rodíl od jiných mě FIO nevyhovuje, vzduchobanka není pro člověka, co nepoužívá debetku zajímavá, v případě odchodu z mBank bych zřejmě volil Equa. Od okamžité emigrace ji deklasuje absence kreditek a ne vždy ostřelhbyté převody mezi vlastními účty. Teď ještě testuji Hello, ale tam je použitelný jen spořák, naprosto ji ale deklasuje nepodpora české diakritiky.

On si každý musí najít to své, tady se to hemží mZhrzenci, kterým mBank rozbila bankovní bábovičky a nemohou jí přijít na jméno. Pragmaticky vzato, mé potřeby (t.j. co nejvíce v jednom) mBank s přehledem plní a víc dostávám, než dávám (a to nemyslím jen finančně vyjádřeno). Nebýt drobné epizodky, kdy jsem svojí nepozorností o den přešvihl den splatnosti mkreditky, bych mohl říci, že jsem mBank za těch 10, nebo kolik let, nezaplatil ani korunu (tahle mě to stálo měsíční bonus na mkreditce) :-)

-- 20. 5. 2018 15:41 --

bado píše: ...., tak každý kontakt se rovná jedna autorizační placená SMS. ...


Uniklo mě, že se v mBank nově platí autorizační SMS? :shock: :-P
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 5. 2018 18:38

LGA píše:Zdarma jen jeden převod, ale účtů může být 8 :-)
A to má být nějaký argument na obhajobu? U asi většiny nebo možná všech ostatních bank v Česku je samozřejmosti, že je to zdarma a bez omezení počtu. A ani tím, že účtů může být 8 to neobhájíš.
LGA píše:aby měl člověk v bezpečí peníze na běžném účtu v případě zneužití karty.
Tak to nevím jak to myslíš. Na to aby byly peníze v bezpečí v případě zneužití karty jsou přece limity které v mBank jde docela dobře ponastavovat.
LGA píše:mezi běžnými účty jiných klientů, už ne každá.
Kdykoliv to ale neumí pouze mBank.
LGA píše:Vzhledem k exkluzivním kurzům jaké má mBank to zdarma není.
Jakým exkluzivním kurzům? Většinou se lidí na kurzy na kartách mBank ztěžují, že nejsou příliš výhodné.
LGA píše:Trapná podmínka je od 1500 Kč, rozumnější by byla 1000 Kč.
Rozumné by bylo od 0 Kč tak aby se nemuselo omezovat nějakým minimálním limitem, ale to od nerozumné banky nejde čekat.
LGA píše:Neřeší, ale z jakého důvodu? Neví že to jde, nepotřebují, nerozumí tomu, nezajímá je to.
No a právě proto to až tak detailní nastavování limitů mnozí klienti jiných bank ani příliš nepotřebují.

LGA:
Vidím, že se tu snažíš obhajovat neobhajitelné bez toho aniž by jsi měl na to dostatek přesvědčivých argumentů.

bado píše:jdu pryč. Už prostě na ty jejich změny nemám nervy.
A to myslíš opravdu vážně? Takových co zde psali podobné kecy už tu bylo docela dost, ale u mBank stejně stále zůstávají.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Zedna1 20. 5. 2018 19:06

@Alfréd z hor
Debata byla o IB mBank, ktere je narozdil od ostatnich bank velmi nestandardni (to udelali schvalne a jeste se tim chlubili) a velmi neprehledne, coz ta posledni zmena jeste velmi vyrazne zhorsila.

Co se tyka produktu, tak i tam uz se mBank oproti minulosti hodne zhorsila, zavedli restrikce/poplatky, bonusy (kreditek) oproti konkurenci take nejsou lepsi.
Ano, je mozne ze pro nekoho se specifickym chovanim (jako ty) muze byt mBank i nadale vyhodna, ale musi si hlidat spousty podminek, aby nespadl do poplatkove pasti, ktera v mBank ciha za kazdym rohem/uctem/prevodem.

Konkurencni bezpoplatkove banky uz dnes zcela bezne nabizeji vybery z libovolneho bankomatu zdarma a BEZ PODMINEK. Konkurencni banky narozdil od mBank naprosto samozrejme nabizi (vedeni) debetni karty zdarma a BEZ PODMINEK a prevody mezi beznym a sporicim uctem ZDARMA! A jak uz jsem rekl, konkurencni banky take nabizi vyhodnejsi bonusove kreditky.

Ja stejne jako i v minulosti, kdy jsem byl jeste v mBank, tak i nyni kombinuji sluzby vice bank, takze mam bezny ucet/sporici ucet/debetku (na vybery)/kreditku (na bonusy) v ruznych bankach a tim vyzobavam z kazde banky to nejlepsi. Totez doporucuji i ostatnim, protoze pod jednou strechou (bankou) to neni nikde zadna slava.
Ale samozrejme uznavam, ze ne kazdy chce takto optimalizovat bankovni sluzby, pak to ale neni typicky reprezentant ctenare tohoto fora ;-)
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pezos 20. 5. 2018 19:51

LGA píše:Podle dokumentů ČS, je max denní limit pro bankomat 50000 Kč. :roll:

Nejlíp to má řešené dle mě FIO.

Zrovna Fio má na kartách tvrdý limit 100 tisíc/den a 300 tisíc/týden (business karty dvojnásobek) jako souhrn bankomat+obchody. A o navýšení si musíte požádat osobně.

https://www.fio.cz/o-nas/faq/bankovni-s ... ebni-karty (č. 10)
Pezos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod powery 24. 5. 2018 13:29

Změna OP od 25.5.2018
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 24. 5. 2018 18:22

Alfréd z hor píše:Tak každá banka má své mouchy ... od mBank jsem emigroval několikrát, ale protože má tehdejší mzdovka byla daleko, tak jsem výplatu přes mBank pořád protáčel, pak ale došlo k ukončení Citi a nemohl jsem najít adekvátní náhradu. Nynější mzdovku už mám sice v baráku, ale mBanku používám jako "polohlavní" banku ... připlují tam příjmy, vyexpedují se trvalé platby, inkasa a SIPO, jedním šmahem v den berouse smáznu dluh na mKreditce plus, díky kteréž jsem měsíčně o 250 - 500 Kč v plusu, díky obratu na ní mám zdarma zlatou debetku, díky kteréž mám zasejc zdarma cestovní pojištění a případné výběry z ATM bez nějakého minimálního výběru. Celkem mě vyhovuje i mSpoření, za rok tam z bonusů na kreditce a 10 Kč převodech naškudlím nějakých 8000 Kč, které jsem teď vybral a použil na své zájmy, aniž bych na to musel sosat z jiných účtů, loni jsem takto nasosal vatu na zvířátka na dovolenou u slaného rybníka. Naprosto mě vyhovuje mobilní aplikace, na omalovánky jsem si celkem zvykl, teď uvidíme co v praxi ten nový zázrak. Na takové ty drobné potíže, že vše se řeší zdlouhavě, zvláště, když jim odjede programátor na dovolenou domů za rodiči do Indie, jsem si zvykl a počítám s nimi. Na rodíl od jiných mě FIO nevyhovuje, vzduchobanka není pro člověka, co nepoužívá debetku zajímavá, v případě odchodu z mBank bych zřejmě volil Equa. Od okamžité emigrace ji deklasuje absence kreditek a ne vždy ostřelhbyté převody mezi vlastními účty. Teď ještě testuji Hello, ale tam je použitelný jen spořák, naprosto ji ale deklasuje nepodpora české diakritiky.

On si každý musí najít to své, tady se to hemží mZhrzenci, kterým mBank rozbila bankovní bábovičky a nemohou jí přijít na jméno. Pragmaticky vzato, mé potřeby (t.j. co nejvíce v jednom) mBank s přehledem plní a víc dostávám, než dávám (a to nemyslím jen finančně vyjádřeno). Nebýt drobné epizodky, kdy jsem svojí nepozorností o den přešvihl den splatnosti mkreditky, bych mohl říci, že jsem mBank za těch 10, nebo kolik let, nezaplatil ani korunu (tahle mě to stálo měsíční bonus na mkreditce) :-)

-- 20. 5. 2018 15:41 --

bado píše: ...., tak každý kontakt se rovná jedna autorizační placená SMS. ...


Uniklo mě, že se v mBank nově platí autorizační SMS? :shock: :-P

Hele, no v zásadě je vidět, že mB máš kvůli bonusům, tak to jo, to chápu. Ale pro mě je IB nepřehledné a to nové IB extra nepřehledné...
Podle toho taky vypadá můj počet pohybů na účtu za rok 14, 15, 16, 17, 18 - opravdu moc >2500, <900, <50, <30, <5

11/14 - pak přišlo Nové IB "Původní IB začneme zákazníkům vypínat od 7. 7. 2014 a tento proces bude probíhat až do konce roku. O tom, kdy se vás vypnutí původního IB dotkne, budeme informovat s dostatečným předstihem pomocí e-mailu a zprávy v IB."
něco/15 (??) zpoplatnili debetku, tak jsem ji na měsíc zrušil, protože jsem věděl, že ji během 1 měsíce nepoužiju, a pak už si ji neobnovil, teď nemám čím platit daily
5/18 - Opravdu Nové IB => "Nádhera" jsem rád že jsem dávno mimo...
Posílám meziměsto :)) http://www.tvspoty.cz/mbank-richard-ned ... financemi/
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannys85 24. 5. 2018 21:22

Přesně jak někdo píše..Nejlepší je mít několik účtů. Já už bych mbanku také zrušil nebýt jejich kreditek..Hlavní banka by to nemohla být ani náhodou (to mám Equa Bank, která mi vyhovuje i když má mouchy). Co se týče kreditek, tak pokud neberu speciální akce (5% Hello Alza, 5% balíčky u monety), tak už prostě žádná další banka nenabízí ze všech plateb na netu 2% bez omezení, co nakupuješ. Navíc mám i kreditku mbank s 1%, protože ji můžu spárovat z google pay, placení mobilem je strašně návykové a já pokud nevyužívám speciálních akcí (ty různé věrnostní bene akce apod. , vyšší slevy u určitých partnerů apod.) tak už vlastně neplatím v obchodech jinak než mobilem :-) Navíc díky toho, že "miluju" platby mobilem, tak vlastně mbank kreditka je zatím jediná vrácecí kreditka s 1% všude, která se dá na google pay navázat. Moneta samozřejmě vrací 5% a navázat se dá, ale zase jsou to platby pouze u partnerů dle balíčku či bene programu..Proto já osobně zatím trpím nedostatky mbank. Jakmile osekají vratky u kreditek, tak ruším. KDyby Equa zařadila zajímavé kreditky, ale to asi nehrozí...
hannys85
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků