Bohemia Energy a podomní prodej - šmejdi

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod yowie 22. 3. 2017 18:35

Millanoss: Myslím, že se nemáte čeho bát. U 3E jsem kdysi taky byl, taky přes aukci a naprosto bez problému, i když tehdy ještě pod BE nepatřili myslím. Problém je ten distribuční kanál - podomní prodejci. Banda ičařů kdoví odkud (nejčastěji mají trvalý pobyt na úřadě :-D), a to se pak dějí věci. Pokud jste nikomu nedával údaje ke svým přípojkám a další, tak se nemáte čeho bát.

Základní chybu kamarádův táta udělal tím, že s nimi vůbec jednal. A oni teď prostě zkoušejí, kdo se chytne, splete apod. a omylem odsouhlasí nového dodavatele. Většinou to nevyjde, ale pár lidí se chytne, když takových smluv zfalšujete třeba několik desítek...

Podobné jsou např. podvody s fakturami. Někdo si prostě udělá databázi firem, naposílá jim faktury za údajné služby a někteří to taky zaplatí.

Spíš mě zaráží, že při již troufám si říci obecném povědomí lidí, jaká špína podomní prodejci jsou, ještě BE takový distribuční kanál využívá. Naprosto nechápu, že to mají zapotřebí.

Jinak kamarádovi se BE prý ještě nevyjádřila, počká do zítřka, kdy to bude týden, co jim psal, a pak přijdou na řadu ty černé ovce a další... :tleskani :-D
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 856428 22. 3. 2017 18:52

yowie píše:...
Podobné jsou např. podvody s fakturami. Někdo si prostě udělá databázi firem, naposílá jim faktury za údajné služby a někteří to taky zaplatí.

No oni prave nerozesilaji faktury za sluzby, ale obchodni nabidky. To ze to prijemce povazuje za fakturu a bez rozmysleni zaplati, je jen jeho boj, pristoupil tak na nabidku a vznikla tim smlouva.
856428
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yowie 22. 3. 2017 19:07

856428: Ano, jsou různé druhy podvodů, ale i ty faktury:

http://ekonomika.idnes.cz/podvodne-fakt ... nomika_fih
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 6. 8. 2017 17:46

Jsem to napsal na smetiště, ops, tak to dam aspoň sem zde si to třeba někdo přečte


Tady ten je ten král podzimních prodejců, Bohemia energy dodal půl milionu odběrných míst, dostal za to stovky milionu korun a bohemia resp. manžele pisarikovi ho chtějí vysachovat...

https://www.TomasBarta.eu - cely příběh smlouvy všechno !!!

No řeknu vam když jsem vloni jednal s BE, tak to byl horor, zkoušejí neskutečné triky a lži a zbavit se BE, no zabralo mi to několik hodin času, dostat se z jejich smluv...

Na ÉRU jen řekl, ze BE dodržuje zákon (a ze jen tvrdé vymáhá smluvní podmínky na což má nárok)... ano usvědčit tuhle firmu ze lži je velice problematické... chtělo by to nějakého zaměstnance co bude ochoten zpívat (porušit NDA)...

Každá firma co má podobní prodejce nemůže být nejvýhodnější... vždyť na těch provozních jen pro obchodního zástupce se točí prachy jako blázen... přečtěte si to výše...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 5. 2018 11:47

Aktualne pomaham u znameho s jeho smlouvu u Bohemia Energy, uzavreno v 2011, automaticka prolongace na 3 roky, takze sanci v 2017 prosvihl a ted musime cekat na 2020.

Cesta prepisu na nekoho z rodiny je asi nesmyslna, ale rikal jsem si, ze by se dalo vychytat nejake zdrazeni. Nicmene jake jsou s tim zkusenosti? Delaji to vubec?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 16. 5. 2018 16:33

na eru k tomu ted bylo vykladove stanovisko..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 5. 2018 17:25

Myslis toto?
:arrow: http://www.eru.cz/-/vykladove-stanovisk ... ek-podle-c

Ma otazka byla spise na to, zdali to BE opravdu nekdy udelala. Jde o to, ze me se to hlidat nechce a znamej aby necekal na Godota.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 5. 2018 20:51

jichaj píše:na eru k tomu ted bylo vykladove stanovisko..

Jj, ERÚ je fakt dobrej, tam mně třeba na stížnost, že mne ČEZ chybně informoval o tom, jaký ceník pro mne platí, poradili, ať se s ČEZem soudím (rozdíl ve faktuře byl 16 stovek).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 18. 5. 2018 13:58

satan: tak to bohuzel nevim, obecne ceny sly nahoru..

a to se mu pri te automaticke prolongaci zafixuje cena na 3 roky nebo na jeden?

jinak ten prepis je realny, ale idealne na nekoho "ciziho", jinak to berou jako ucelovou zmenu
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 5. 2018 18:36

Dival jsem se na ten cenik dotycneho a vzhledem k tomu, ze v D02 atakuji hranici 1800 za MWh, tak zjevne nepotrebuji mezirocne zdrazovat. No nezavidim nikomu takovou pekelnou smlouvu.

Dotycny bydli v obecnim byte a je na nej smlouva, takze tezko se s tim prepisem bude moci dat neco vyjebat, protoze oni budou chtit dolozit na zaklade ceho a je vis kde.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 18. 5. 2018 20:53

hm.. a VOP taky ted nemenili..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 5. 2018 21:49

No tak ať dá výpověď u be z důvodu ukončení nájmu, pokud má nájemní smlouvu s obcí tak ji naskenovat, zkopíruj si podpis z města a udělej novou nájemní smlouvu třeba ty že budeš nájemník a můžeš ji poslat spolu s výpovědí - přepisem odběrného místa.novy nájemník , zákazník si může zvolit jinou firmu
My jsme to měli při koupi nemovitosti hned přepsány, na tom formuláři od BE je i takový políčko - a poznámka že se dokládá lv či kupní smlouva. Což sice je furt města ale nájemní smlouva se změnou vlastníka je podobný a narokovatelny stejne jako vlastnictví.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 5. 2018 00:09

Jestli to dobre chapu, jakoze jim poslat fake smlouvu?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eeet 19. 5. 2018 08:46

Spis by to chtelo fake vypoved z najmu ne?
eeet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 19. 5. 2018 10:34

Nájemní smlouvu a přepis na někoho jinýho, k jinymu dodavateli.
pokud chceš vytento s vyje anci tak musíš přizpůsobit taktiku, když je nemorální automatická 3 léta prolongace a vázanost.
Navíc jejich praktiky s dárkem žárovky 2 balení a když chce člověk odstoupit od smlouvy na začátku tak jim to musí vrátit s neporusenym obalem to mi nepřijde jako fér jednání.
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků