Co se může stát při platbě předem a nedodání zboží?

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod blind_deaf 31. 5. 2018 14:44

Dobrý den,

Na sbazar.cz jsem pár dní zpět vložil inzerát, že koupím MacBook Pro 2016/2017 s alespoň roční zárukou. Za pár dní mi odepsal pán s tím, že jeho kamarád má firmu, která je dodavatelem nějakých služeb pro iStyle.cz a že dostal pár MacBooků jako dar od iStyle s přelepkou na balení, že se jedná o darovaný kus pro obchodní partnery. Pán mi řekl, že může od kamaráda jeden odkoupit za 16tis. s tím, že bude mít 4tis. provizi - tedy dohromady 20tis. za nový MB Pro se zárukou u iStyle která běží od 1.1.2018. Pán ale nechce zaslat zboží na dobírku, protože nemůže z rodinného rozpočtu vzít 16tis. a poté na ně pár dní čekat (protože odeslání zboží + čas, který trvá poště zaslat dobírku na účet). Ptal jsem se ho na osobní předání, ale to říkal prakticky to samé. Napsal mi kupní smlouvu kde se zavazuje k tomu, že je to nový MB Pro se zárukou a že jej odešle až po připsání platby na jeho účet. To se mi moc nelíbilo, tak jsem mu řekl, jestli by to nešlo udělat přes Aukro s domněním, že Aukro má fajn podmínky na ochranu kupujících atd. Zaslal mi také kopii OP a Rodného listu spolu se zasláním 1Kč na můj bankovní účet pro ověření, že je napsán na jeho jméno.

Mám tedy jeho OP, RL a bankovní účet. Trvá na zaslání peněz předem aby mohl MB odkoupit od kamaráda. I přes veškerou identifikaci se mi to nějak nezdá.

Moje otázka zní, co jsou má práva a jaké mám možnosti vrácení peněz při porušení dohody?
blind_deaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.D 31. 5. 2018 15:25

Neřeš to, je to podvod.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jidis 31. 5. 2018 16:32

Jakapak zaruka muze byt na dar? :D
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 31. 5. 2018 17:09

Foto OP jde zfalšovat, dokonce si na cizí ukradenou občanku SW přidá svoji fotku... foto RL jde zfalšovat ještě lépe. Takže je i možné, že si založil účet na cizí jméno s ukradenou občankou přes net.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 5. 2018 17:10

Jakmile si prodejce klade podminky, tak nekupuji. Nikde.
anonymni

Odeslat příspěvekod S474N 1. 6. 2018 17:36

Asi tak, pokud chce provizi a tedy delat byznys, tak at si sezene tech 16 nebo se domluvi se svym znamym.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 2. 6. 2018 01:04

Ten účet bude mít taky na falešnou obcanku zalozenej.
Do databáze neplatných dokladů jsi se díval ?
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod jidis 2. 6. 2018 02:53

Ucet muze mit klidne vlastni, to nic neznamena, napsal pisemnou smlouvu, pokud zbozi neodesle a kupujici to oznami policii, odlozi to policie jako obcanskopravni spor, maloktery kupujici pak poda zalobu k soudu a vymaha penize cestou obcanskopravni. A treba ani nebude co vymahat, jestli uz na nej je nekolik exekuci.
:D
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 2. 6. 2018 07:51

Podvod, nekupuj a bud rad, ze jsi nenaletel.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 2. 6. 2018 17:44

Ja tak nejak cejtim v kostech, ze dotycny uz naletel a ted vymysli, co s tim a jak z toho ven :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 6. 2018 10:13

Jeho nick by to potvrzoval :D
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků