Spoření pro dítě

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 7. 2018 20:51

Vlastní stavební spoření máš? Pokud ne, založil bych ho a spořil tam dítěti.
Občas mají stavební spořitelny akci, kdy je založení zdarma, případně bych možná přes kamaráda zařídil.
Asi bych počkal na konec roku, mohly by trochu stoupnout úrokové sazby.

-- 9. 7. 2018 21:53 --

Vlastní stavební spoření máš? Pokud ne, založil bych ho a spořil tam dítěti.
Občas mají stavební spořitelny akci, kdy je založení zdarma, případně bych možná přes kamaráda zařídil.
Asi bych počkal na konec roku, mohly by trochu stoupnout úrokové sazby.

Snažil bych se přiblížit těm 20 tisícům za rok, ať většinu výnosu nesežerou poplatky.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 10. 7. 2018 08:15

stavebko nám před měsícem skončilo, tak klidně založím nové, popravdě mě tahle varianta nenapadla.

ČS nebo něco lepšího?
Lukas063
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 10. 7. 2018 14:17

Zaloz to kde budes mit nejmensi poplatek za zalozeni ci vedeni uctu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sorra 10. 7. 2018 14:26

Se stavebkem vzdy lepsi pockat na prosinec, byvaji akce.
sorra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radecekh 10. 7. 2018 16:24

Lukas063:
Jestli stavebko skončilo před měsícem a vy jste byl dostatečně rozumný, abyste na něj letos vložil dostatek peněz pro získání plné státní podpory (případně je tam měl z minulosti), tak se vyplatí další založit až koncem příštího roku.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 7. 2018 05:00

Přesně tak, za letošek už státní podporu stejně nedostaneš, akorát bys zbytečně platil poplatky za vedení účtu. Založ si to příští rok. Možná budou i vyšší úrokové sazby. A sleduj akce na založení zdarma (často přes Internet)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 11. 7. 2018 09:52

super super, díky moc za info, počkáme tedy do příštího roku, ono se to nezblázní.
Lukas063
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 11. 7. 2018 19:23

Zas pokud letos zalozis zadarmo, tak si zkratis dobu do konce.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 11. 7. 2018 23:10

S474N,
S474N píše:Zas pokud letos zalozis zadarmo, tak si zkratis dobu do konce.

Dobrý fígl.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 12. 7. 2018 08:32

Co se týče stavebka ta máme na všechna rodná čísla v rodině. Ty co byly na děti jsem přestal na chvíli financovat v době kdy si soudy řekly že rodina je jen sdružení jednotlivců a umořit dluh rodičů není v zájmu dítěte. Od té doby na děti pouze stavebko nic dalšího na jejich r.č. - ještě abych pak dokazoval na co jsem to použil >:-( :!: :-l

Jaký máte názor na penzijní spoření pro děti?
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 12. 7. 2018 14:44

pro děti ideálně 300 kč měsíčně, protože v tu chvíli je procentuálně nejvyšší státní příspěvek a zároveň i takto malá částka díky dlouhému investičnímu horizontu naroste, ale zas mi přijde vhodné penzijní uzavřít co nejdřív (pokud finanční možnosti rodiny dovolují odkládat peníze úplně mimo dosah)

stejně tak bych se nebál i rizikovějších fondů, protože první roky jsou tam částky max nižší desetitisíce, takže případná ztráta třeba 10% za rok je ve výsledku relativně malá částka a po započtení státní podpory je to i tak ziskové
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 12. 7. 2018 14:57

Penzijní spoření pro děti… no možná lepší než nic, ale pokud je to v trošku větších objemech a člověk ustojí akciové riziko, na 18 let už asi vyjde líp koupit akciové ETF ( viewtopic.php?p=11613288#p11613288 ), a nejsou s tím žádná omezení na možnost výběru (penzjiní spoření pro děti umožňuje vybrat jen třetinu??!) nebo riziko vracení příspěvků.

Je potřeba se na to dívat tak, že ten státní příspěvek řádově zaplatí bankovní poplatky, není to ve skutečnosti prospěch pro klienta, který umí totéž udělat sám. (Klient, který to sám udělat neumí, a beztak by za to bance platil, může samozřejmě být rád, že to za něj zaplatí jiní daňoví poplatníci.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod sorra 12. 7. 2018 15:25

CSOB ted dava 500 Kc poukazku do Mall pri uzavreni penzijka na deti.
https://www.csob-penze.cz/deti/
sorra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 12. 7. 2018 15:58

Dětem bych možná radši zaplatil co nejlepší vzdělání. To jim v životě pomůže nejvíc. Má vysoký střední výnos.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 12. 7. 2018 16:36

Taky mi přijde lepší dětem zaplatit vzdělání, kroužky /třeba hudební, jazykové/ než takhle dlouhodobý spoření jako je penzijko; Sám teda mám na každý malý dítě stavebko, který používám jako "termínák" /mám tam dvě procenta a cílovku na 2 mil/
filas81
Nadšenec

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků