Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Luke_ 9. 8. 2018 19:58

Kurzy jsem našel, v converteru normálně jsou, moje chyba.
Jen tím, že do HRK jsem ještě nezkoušel měnit, tak jsem si nevšiml chybějící možnosti.

-- 9. 8. 2018 21:01 --

drkarel píše:Jedna perla za druhou a pro jistou ještě opakovaná.

Myslíš ten ČNB střed? Já vím, že to s Revolutem nemá nic společného, ale při sledování Visa exchange rate, MC exchange rate a ČNB střed, to docela haluzově s tím ČNB střed častokrát sedí :)
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 8. 2018 20:14

Ne, myslím Tvé vystupování zde - ve vláknu mBank zjevně nechápeš rozdíl mezi kreditkou a debetkou (ale "tón" mi přijde dost suverénní) a pouštíš se do takových složitostí, jako je Revolut. Odvážná školačka. A hlavně narážím na ten vícenásobný příspěvek.

Jo, zjednodušeně by dle mého chápání měl být kurz Revolutu na všechny měny ve všední den blízko středu. Ovšem taky mám pocit, že tu někdo nedávno psal, že v Gruzii to neplatilo, a dost možná to tu někdo psal i o HRK. Je to trochu nejistota. Já mám zkušenost jen s EUR a BGN, kde to platilo, ale mezi BGN a EUR je fixní kurz.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Luke_ 9. 8. 2018 20:25

Nebylo to o rozdílu mezi debetkou a kreditkou, ale o účtování, ale jak v diskuzi vyplynulo rozdíl je mezi jednotlivými bankami, některé to účtují hned k datu převodu a mají ke KK vlastní účet, některé hromadný a účtují se zpětným datem.

Vícenásobný příspěvek mne taky překvapil, udělala to editace příspěvků přes mobilní zobrazení fóra, chvilku to trvalo, než jsem to na mobilu opravil, nečekal jsem tady na fóru takovou chybu při editaci. Už tam dávno není.
Revolut mi přijde jako jeden z nejjednodušších účtů, sice jo mám první měsíc, ale už mi na kurzech ušetřil několik tisíc.
Jinak karta v rámci akce mi přišla zdarma za 4dny, co považuji za super. O Gruzii jsem četl, o HRK ne, podívám se zpětně, jestli jsem nepřehlédl.
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 8. 2018 03:13

No, psals třeba, že debetkou a kreditkou čerpáš ze stejného účtu, že? A samozřejmě i to (za)účtování platby je tak trochu o rozdílu mezi debetkou/BÚ a kreditkou, i když existují i rozdíly mezi bankami. Ale OK.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Luke_ 10. 8. 2018 07:14

Ja nemam problem priznat, ze jsem neco nevedel, od toho jsem tady na foru, abych se v danem tematu od zkusenejsich neco dozvedel.
Tve podani, ze nechapu rozdil mezi debetkou a kreditkou po 15letech pouzivani je trochu zveliceny, ano priznavam, nemel jsem uplne jasno v tom, jak banky interne vyrovnavaji zustatky na kreditnich kartach pri zpetnem dobiti, ale to si troufnu rict, ze nevi polovina uzivatelu ;-)

Ale zpet k Revolutu, od verze 5.10 mi zmizla polozka top up limit v sekci "profile".

Taky Vam vyskakuje nove tato hlaska pri dobijeni pres Google Pay nad 500Kc?

Obrázek

Opet, techto 500Kč dobiti poslu za den nekolik, ale pokud chci jednorazove vice nez 500, muzu tou stejnou kartou, ale bez Google Pay(Podpora rikala, ze se to casem zvysi, jak jsem tu drive psal, ale uz to trva skoro tri tydny a je to porad stejne, jediny rozdil je, ze jich muzu poslat vice denne).
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 8. 2018 07:32

MirekM. píše:čulibrku, již ti jednou převody CZK do ČR?


Jo pustili to za 2 dny, pořád jsme to zkoušel a najednou to prošlo. Jsou to tupouni, nic nenapíší, nevysvětlí, neoznámí. Teď si vždy když budu chtít něco poslat, nejdřív zkušebně nabiju 2 Kč, ty pošlu a když to projde nabiju víc a pošlu. Jejich mínus. 8-)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tramin 10. 8. 2018 08:53

Po poslední aktualizaci zmizel v aplikaci maximální limit na dobití,nebo to někam přesunuli?
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 10. 8. 2018 11:20

Zmizel, limit uz neni. Resp. muzou si vyzadat v prubehu nejake doplneni prijmu, ale neni uz zadny limit.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Luke_ 10. 8. 2018 12:54

Tak nutno dodat, ze zmizel pouze z nabidky, aplikace se ovsem porad chova stejne, existuje daily limit.
Ten rocni je popsany tady:
https://community.revolut.com/t/annual- ... n/54165/21
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod treborit 10. 8. 2018 16:30

Ten rocni 75k liber je nekde oficialne popsan? Ja jen ze jsem mel osobni vyssi.

75.000 GBP je limit ochrany FSCS.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 11. 8. 2018 22:30

Přidal jsem si novou černou debit Curve kartu do aplikace Revolut. Chci nabít 300 Kč a nabízí mi to jen s poplatkem 3.86 Kč s odůvodněním, že Curve karta byla vydána mimo "European Economic Area" nebo jako "Commercial Card".
Je to normální?

Pak taky u Curve karty vidím v seznamu karet v aplikaci Revolut její označení jako "MasterCard XXX GBP". To jako že základní měna jsou GBP?

Edit: Tak jsem něco vygooglil
https://community.revolut.com/t/my-card ... cial/46848

https://mobile.twitter.com/revolutapp/s ... 85?lang=cs
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 12. 8. 2018 12:53

Požádej je je přes support, že ti dali commercial kartu a chceš místo ní personal kartu. Do týdne ti přijde nová. Taky jsem to tak udělal a nová je bez poplatku.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 12. 8. 2018 18:29

Díky moc za radu.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 12. 8. 2018 22:35

Clanek s velmi podrobnym popisem Revolut:
https://www.svetandroida.cz/revolut
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 13. 8. 2018 19:17

Chystám se do Dominikánské republiky, jejich pesos není podporované ani revolutem, ani curve card, takže trochu tápu, jak to nejlépe řešit

Na placení přímo v obchodech (v těch pár, kde vůbec kartu budou akceptovat) by měla být nejlepší Hello Bank Alza kreditka - snad stále kurz MC, je to tak?

Výběr hotovosti v bankomatu: dost možná bude účtovat samotný bankomat poplatek kolem 5%, ale i tak mám 2 možnosti
curve půjde konverzí přes libru (dvojí konverze) + poplatek 1%
přes revolut to bude přímá konverze do czk + 1% poplatek, pokud to bude v pracovní dny?
kreditky moc nepřipadají v úvahu, protože tam bude poplatek účtovaný bankou za výběr

samozřejmě počítám s dovezenou hotovostí v dolarech, ale tu chci minimalizovat, tak zjišťuji jiné možnosti
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků