Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 12. 9. 2018 12:29

Jistě, to záleží na využití každého soudruha. Já mám třeba 3 karty, tak si celkem můžu vybrat :-)
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 12. 9. 2018 22:08

Kolem.jdouci píše:Hello bank! od 14.11. upravuje ceník. Seznam změn zde:
https://www.hellobank.cz/content/dam/da ... ena_01.pdf

V krátkosti:
Sjednocení poplatku za vedení KK na 50 Kč/měsíčně (namísto 49/69/89 Kč)


O E.ONce se tam nějak nezmiňují. Jestlipak bude poplatek za vedení z dosavadní nuly taky sjednocen na krásných 50 Kč? Na stránkách E.ON je už řadu měsíců informovanost žalostná.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 9. 2018 04:20

Tak ono je nemožné vypsat, že nezavádějí veškeré možné poplatky, které někoho napadnou. Řekl bych, že u E.ONky bude stále poplatek 0,-, v závorce máš jasně uvedeno, které poplatky sjednocují. On ten poplatek nebyl ani v předchozím ceníku, ne?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 13. 9. 2018 04:31

Jasné vyjádření, jestli se E.ON týká ten nový poplatek za papírový výpis, by se hodilo. Skoro určitě se jí týká, ale takové věci fakt mají být buď v ceníku, nebo (jestli vážně dělají na míru šité ceny a sazby) v dokumentech v IB pro konkrétního uživatele, jasně napsané.

Podobný zmatek je s úroky jejich kreditek: https://spolu.hellobank.cz/nejcastejsi- ... ramec-9316 .
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 13. 9. 2018 06:13

E.on byla pouze prvni rok bez poplatku ne?
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 9. 2018 06:27

Ne
anonymni

Odeslat příspěvekod chrudimi 13. 9. 2018 09:06

Takto bylo uvedeno v dodatku při zřízení EON KK:
Banka garantuje klientovi, který si uzavře smlouvu o revolvingovém spotřebitelském úvěru s vydáním kreditní
karty E-ON, bezplatné vedení a správu úvěrového účtu po dobu od 1. 10. 2016 do 31.12.2019. Banka si vyhrazuje
právo toto zvýhodnění prodloužit.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 13. 9. 2018 09:44

Pak je to jasné a nemohou účtovat do 31.12.2019 na e.on kartě poplatek i kdyby si nakrásně jednoznačně napsali, že všechny jejich KK mají třeba od 01.10. poplatek 50 Kč.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 20. 9. 2018 12:52

Řeší Hello u bonusů vratky? Pro září budu mít bonus vyčerpaný a formou GBIT bych potřeboval začátkem října přehodit mezi dvěma jejich kreditkama.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod philmencz 26. 9. 2018 21:32

Dotaz na ty z vás, kdo mají DEBETNÍ kartu Hello Bank!
Jaký kurz použili při platbě kartou v € a popř. v jiné měně?
Na strákách mají uvedeno "Při karetních transakcích uskutečněných kartou v cizí měně použijeme pro přepočet na české koruny směnný kurz stanovený karetní asociací Mastercard ke dni zúčtování platební transakce."

Takže pokud budu platit/vybírat z bankomatu v € či jiné měně, tak to bude kurzem MC anebo nejdříve kurzem MC,který se poté ještě projede kurzem HB!

Zaujala mě ta změna v sazebníku od poloviny listopadu, kde bude poplatek za výběr z bankomatu v cizině za 30 Kč a pokud by byl použit kurz MC, tak by to vycházelo lépe než u Banky Creditas.
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 9. 2018 21:37

Pokud se nic nezměnilo, tak čistý kurz MC používá Hello jen u kreditek, to je ostatně jejich velká výhoda (pak je kurz např. u eura téměř shodný, jako by se platilo Revolut kartou, o víkendu vzhledem k Revolut přirážce i lepší). U debetních karet k MC kurzu Hello přidává pevnou přirážku 2%, někde v sazebníku to také je. I tak je Hello debetka s MC+2% s lepším kurzem než řada jiných bank, které mají vlastní kurzovní lístek, kde je spread mnohdy širší.
Naposledy upravil minarjo dne 26. 9. 2018 21:43, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod philmencz 26. 9. 2018 21:43

Už jsem to dohledal i v podmínkách od 14.11.18.....je tam uvedeno, že "může být přirážka až 3% ke kurzu Mastercard, bližší info na stránkách" a samozřejmě informace o výši % je až úplně na konci menším písmem....

Takže pokud jsem to pochopil správně....při platbě v jakékoliv měně dojde k zaúčtování ve formě např. zlotý kurzem MC + 2% a nikoliv, jako některé jiné banky přepočet PLZ na € a poté kurzem banky z € na CZK
philmencz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 9. 2018 21:46

Ano, pokud bude ta platba v PLN na kartu i zaúčtována, pak jak píšeš, MC kurz pro PLN+2%. Ale obzvlášť v Polsku pozor na DCC, tam ti bude hodně terminálů i bankomatů vnucovat DCC konverzi do CZK, když jde o českou kartu. Pak by zaúčtováno bylo v Kč jejich nevýhodným kurzem (a na tom se dá prodělat i 10%).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod taylor729 27. 9. 2018 01:02

Ono se neco zmenilo a HB uz nepoužívá cisty kurz MC? Dovolil bych si o tom pochybovat. Jinak Revolut pouziva v pracovni dny v podstate kurz stred, coz je lepsi nez kurz MC.

Btw byl jsem ted v Polsku a podle zdejsich ohlasu jsem se tvrdeho prosazovani DCC obaval, tak jsem radeji vzal hotovost. Presto v nekolika pripadech platba kartou probehla (Revolut) a k memu prekvapeni v zadnem pripade se neobjevil ani dotaz na DCC, ale rovnou transakce probehla v PLN (overeno vzapeti v Revolutu).
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 27. 9. 2018 05:55

@taylor729
tak jeste jednou:
Hello Bank pouziva cisty kurz MC pouze u kreditnich karet (napr. Alza, Eon, Hello Kreditka)

u debetni karty (te co se vydava k beznemu uctu) od pocatku co ji zacala vydavat, mela tu prirazku 2%
jumpmans
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků