povinne + havarijni pojisteni auta. Kde je nejlepsi?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod radecekh 8. 9. 2018 15:24

Mufinmufi:
Pokud se vám vyplatí pojištění s 0% spoluúčastí, tak žádné pojišťovně se zcela jistě nevyplatí vás pojistit.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 8. 9. 2018 18:03

Jenom ji ovsem bude chvilku trvat, nez na to prijde.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 9. 9. 2018 17:25

U drahého vozu se samozřejmě z logiky věci vyplatí. Kooperativa na kterou si nemůžu stěžovat ho pokud vím ale už nenabízí.

Vůz ovšem stárne a tak je mi líto vyhazovat tolik ročně, což je důvod proč zvažuji změnu. Ta by se mohla ubírat směrem lehce vyšší spoluúčasti (např. 2%), nebo 5% integrální frančízy, kterou já osobně považuji ještě za lepší jak 0% spoluúčast.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 9. 2018 09:44

Mufinmufi píše:Vůz ovšem stárne a tak je mi líto vyhazovat tolik ročně, což je důvod proč zvažuji změnu.

Snížit cenu, na kterou je auto pojištěné, tě nenapadlo?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 14. 9. 2018 11:58

> Snížit cenu, na kterou je auto pojištěné, tě nenapadlo?
Díky za tip. To už jsem samozřejmě udělal. Je otázka jestli to má nějaký význam, protože pojišťovny i tak mají své interní systémy, které vůz ocení. Navíc ne každá podle toho stanovuje pojistné.

> Fakt si myslíte že jsou srovnávače nanic? Neexistujou mezi nima třeba světlé vyjímky? Já si teď dělal kalkulaci tady a vyšlo mi to levnějc než moje součastná pojistka co mi dělal makléř. Ale kdybych to měl porovnat se všema existujícíma srovnávačema a ještě samotnýma pojišťovnama, tak to by mi asi hráblo.
Ano, léta zkušeností a srovnávač vyjde vždy hůř. Samozřejmě jsou makléři a makléři. Člověk holt buďto platí, nebo si vyběhá slevu a ta je dle mých zkušeností někdy i více jak 100% oproti tomu, co platil předtím.

Teď jsem si dal HAV do kalkulačky na srovnatoru a vyšel mi tam HAV all-risk od Direct na 43.000 Kč ročně a to navíc 3% (nyní mám 0%). Nyní platím polovinu vč. POV.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 15. 9. 2018 00:00

Sleva 100 %? To jako máš HAV i POV za nula?
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 15. 9. 2018 10:33

HAV + PovRuč za 21000 Kč? To máš Maserati ? Normální cena je kolem 8-9000 Kč/rok za klasické auto.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 15. 9. 2018 13:01

co to je normalni auto? ja mel take 22 tis. u koop s 0% spoluučastí, pak to zrušili tak mam 16 s 5%, podotykam 50% bonus
btw: na maserati, porsche, R8 je to 80-120
Naposledy upravil retron dne 15. 9. 2018 13:24, celkově upraveno 1
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 15. 9. 2018 13:10

Tomáš Marný píše:
Mufinmufi píše:Vůz ovšem stárne a tak je mi líto vyhazovat tolik ročně, což je důvod proč zvažuji změnu.

Snížit cenu, na kterou je auto pojištěné, tě nenapadlo?


Myslím, že je naopak dobré místo snížení částky si připlatit za GAP, stojí to pár Kč :) Případná havárie či odcizení staršího auta = plnění je pořád cena auta nového. A to dává smysl, protože to je částka, kterou člověk musí zaplatit za další auto.

A dává smysl pojištění skel. Dneska je na skle navěšená kamera, senzory, atd., výměna klidně nad 20t Kč.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eeta 15. 9. 2018 13:18

Nesmysl, pojisteni se vzdy vyplati akorat pojistovne.
eeta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 15. 9. 2018 13:24

GAP se vyplati, ale je max do 3 let stáří
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eeta 15. 9. 2018 13:26

GAP se nevyplati, neb nove auto lze ziskat pri chytrem vyjednavani vzdy se slevou oproti ceniku.
eeta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 15. 9. 2018 13:35

GAP se samozřejmě vyplatí.
Koupíš auto za 1 mil Kč. Za 3 roky totálka nebo krádež, bez GAPu pojišťovna plní zůstatkovou hodnotu vozu po 3 letech, tedy (třeba) 550t Kč. S GAPem plní 1 mil Kč.

Vzhledem k tomu, že GAP stojí pár Kč navíc, tak má smysl.

Cena nového auta s tím nemá co dělat, je jasně lepší dostat 1 mil než 0.55 mil.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 15. 9. 2018 13:36

“vyplati” krádež nebo totálka - dostanu nové
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 15. 9. 2018 13:42

Tak, tak, u auta s GAPem je paradoxně (finančně) lepší bourat totálně než jen trochu :D
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 15. 9. 2018 13:43, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků