Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 21. 9. 2018 17:09

Platil jsem v Tescu. Napřímo KK ČEZ jsem zaplatil.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 21. 9. 2018 17:58

Napřímo znamená přes CRV, kde podkladová je CEZ?
(ale bez nutnosti GBiT) :?:
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.za 21. 9. 2018 18:21

čulibrk píše:KB zřejmě začala blokovat Curve při podkladové ČEZ KK. Tak mi to z Curve zdůvodnili, proč jsem dnes nemohl 2x zaplatit.

Teď jsem zkusil BiT na CEZ, nefunguje!
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda_s 21. 9. 2018 18:28

aktuálně mi nejde ani GBiT na twisto...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jumpmans 21. 9. 2018 19:18

Kolem 14h jsem delal gbit na cez u tri plateb a bez problemu....
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jan.za 21. 9. 2018 20:40

jenda_s píše:aktuálně mi nejde ani GBiT na twisto...

Tak mě nejde na žádnou kartu...!
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 21. 9. 2018 21:11

twisto ma nejake vypadky ... nepripisovalo mi vcera ani platby ani GBiT .. vse zprocesovalo nekdy v noci .. davkove ..

-- 21. 9. 2018 22:20 --

tak GBiT Twisto --> AirBank prave ted taky fail - preauth on new card
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 22. 9. 2018 08:46

Tak to spis vypada na chybu v curve, evidentne jejich technicka vymozenost predavani mcc na podkladovou kartu moc nefunguje...

Neverim, ze by najednou twisto, cez i air zacaly blokovat curve...

UPDATE ******************
Tak už to zjistili i v curve
http://status.imaginecurve.com/incidents/1cvdjkd8dlwc
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 22. 9. 2018 11:10

Já včera koukal na http://status.imaginecurve.com/ a nic tam nebylo. Ale když to nejde u více karet, tak snad je to jen nějaký výpadek u Curve .... obávám se, že pak už bohužel bude předávat MCC jak píše.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 24. 9. 2018 05:51

Tak včera opět jsem s podkladovou KK ČEZ nezaplatil, hned u pokladny jsem to přehodil na jinou podkladovou kartu a prošlo to. Naštěstí GBiT stále jede, otázkou je jak dlouho.. Takže scénář jako u RB. :-(
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 24. 9. 2018 11:09

Chápu to správně, že s debit Curve nejde CEZkarta primo (jako podkladová), ale GBiT na ni jde? To pak není stejná situace jako u RB! :pozor (tam nejde nic)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 24. 9. 2018 11:22

no s původní Curve Beta ČEZ karta nikdy ani jinak nefungovala, takže standardní stav
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 24. 9. 2018 16:11

U RB asi 14 dní po blokaci přímých plateb s podkladovou KK RB přes Curve ještě 14 dní šlo použít GBiT, ale to pak taky blokli. ..... Teď mám Curve Debit Personal.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 25. 9. 2018 11:43

Curve mi nabídla stát se jejich ambasadorem, takže od této chvíle se mnou můžete řešit záležitosti ohledně Curve karty a já to budu následně tlumočit přímo Curve. Budu se snažit přinášet Vám novinky dříve než v oficiálního blogu a samozřejmě řešit specifika místního bankovního trhu.

O novinkách tu již byla řeč, takže zopakuji pouze ve zkratce:
Odpadají konverzní poplatky pro více než 150 měn, které Curve podporuje.
Curve blue - limit 500 liber měsíčně nadto 1% konverzní příplatek, od listopadu tento poplatek vzroste na 2%, výběr z bankomatu 200 liber měsíčně bez poplatku, nadto poplatek 2% nebo 2 GBP

Curve black (vydání za poplatek) - konverze bez limitu (FUP 15 000 GBP ročně), výběr z bankomatu 400 liber měsíčně nadto poplatek 2% nebo 2 GBP

O víkendu, kdy trh zavírá, se účtuje 0,5% konverzní příplatek na EUR a USD a 1% na ostatní podporované měny (od listopadu 1.5%)

Zároveň dochází ke změně přeúčtování pro vydavatele karet, kde Curve předává původní MCC kódy, čímž by vydavatel měl identifikovat původní platbu, což by mělo rozšířit akceptaci Curve karty a dává možnost využít různé cashback odměny, ovšem na druhou stranu může způsobit účtování poplatků a okamžité čerpání prostředků mimo bezúročné období v případě, že se navázanou kreditní kartou vybírá hotovost z bankomatů!

Změna v účtování konverze je již aktivní, ke změně zaúčtování dochází průběžně. Jak se to projeví na českém trhu zatím není známo, ohledně konkrétních MCC nemám bližší informace.

Venku jsou také nové aplikace jak pro iOS tak pro Android, které již podporují účtování bez konverze.

Nyní k problémům, které se tady řešili a které jsem již nahlásil:
nepodporované karty od Raiffeisenbank - věc je v řešení jak přímo s RB tak s MasterCard
ČEZ karta - taktéž nahlášeno, ovšem tady se obávám, že je to věc ČEZ karty, která se chová nestandardně i jinde (Revolut, Uber atd.)
Nefunkčnost Go Back in Time - mělo se jednat pouze o krátkodobý výpadek
Delší doba vydání a doručení karty do ČR - je to v řešení, mělo by se to vyřešit v rámci dnů
Aktivace karty - je to v řešení, měla by se zjednodušit a fungovat na první pokus
Aktuálně jsou nahrazovány původní "Beta Commercial prepaid" novými "Commercial Debit" - je to z důvodu přechodu z prepaid na debit, nikoliv úniku dat, což by mělo přinést vyšší akceptaci Curve karty, karta je neembosovaná s údaji na rubu karty - na akceptaci by to nemělo mít vliv
Změna v přeúčtování plateb - ke změnám by mělo dojít do konce tohoto týdne,nemám konkrétní informace jak se to projeví tady ani nemám konkrétní MCC kódy k dispozici, pokud se ovšem projeví nějaké nestandardní chování, případně neakceptace karty nebo nespolupráce s jinou kartou, budu to dále řešit.
Customer service - podpora byla lehce zahlcena, ale mělo by se to již zlepšit a na řešení problémů by měla reagovat ještě ten samý den.

Budu rád, když mě budete informovat o případných problémech jako jsou neakceptace karty na konkrétních místech/typech platby, nestandardním chování, případně nefukčnost s navázanou kartou. Problémy s konkrétní Curve kartou, její vydávání, případně aktivaci řešte i nadále s oficiální podporou Curve (support@imaginecurve.com).
Samozřejmě můžete i nadále využít můj promo kód na 5 liber při žádosti o kartu: 7BGCX
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 25. 9. 2018 12:07

To je sqela zprava. Predem diky za tvuj cas, co tomu budes venovat.
treborit
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků