Bondster - P2B platforma pro půjčky

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mojmax 26. 9. 2018 07:02

Na Bondsteru bude zajímavá investiční příležitost:
https://bondster.com/cz/novinky/vsechny ... -vinarstvi

Obrázek
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 26. 9. 2018 07:31

Zástavní právo k ochranným známkám v odhadní ceně 30 miliónů, přičemž reálná cena ochranných známek bude 100 Kč. Jestli to nebude, jako když soudní znalci určili cenu bižu na cenu diamantů. :-)
https://ekonomika.idnes.cz/podvody-s-dr ... domaci_ond
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 26. 9. 2018 09:52

1.9.2016 dluhopisy 60 mega splatnost 1.9.2020 úrok 5,0 procent a ted chtej další . myslel jsem si že vinařství nemůže zbankrotovat při ceně za vinice, tudle jsem koukal na jednu parcelu, kde byl jeden jouda v insolvenci, ale druhej podílník bylo vinařský družstvo a to taky na sebe vyhlásilo insolvenci. tak je jasný že banka jim nepůjčí , proto maj už i dluhopisy za 5 a ted tydle za 8,2, to je tak na jisty developerský projekty, kde je jistej a bezpečnej zisk a ne na todleto, kde je konkurence a ceny tlačí zákazník dolů.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 26. 9. 2018 17:34

no on ten úrok bude ještě vyšší, acema to nedává za plnou cenu
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod doonio 26. 9. 2018 18:06

Mě by jen zajímalo kdo jim to ocenil na 30mil. a jaký použil k tomu metriky a jak k té částce došel...Už několikrát jsem se spálil u anglických P2P, kde ocenění bylo X, LTV vcelku solidních 40% a nakonec jsem byl rád, že jsem dostal zpět 80% mojí původní investice po 12 měsích (a to bez úroků,penále,apod...pouze jistinu). Těch 30mil. na ochranou známku je solidní výdrb, nikdo kromě jižní moravy o nich asi nikdy neslyšel.
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 9. 2018 10:58

to je založený 2011, uvedeno 1-5 zaměstnanců. kdyby byl obchod založený na náklady na sběr , lisování a výrobu třeba x milionu a zisk z prodej 2krát x milionů tak přece poplatím dluhopisy a nemusím si další půjčovat .
když mrknu na justici tak výroční zpráva poslední z 2016, 2017 jaksi chybí na to že je po červnu.
pozemky 1,7 milionu, "stavby" 9,4 milionu hodnota, movité 0,6 to budou nějaké stroje, na účtu 104 tisíc, závazky 21 mil, z toho 15 mega dluhopisy a 6 mega ke společníkům ???
bank. úvěry dlouhodobé 7,3 milionu tedy splatnost víc jak 1 rok

a teď to přijde
tržby 3,5 mega náklady na 4 zaměstnance 2 miliony, zisk mi vyšel po odečtení dalších položek 771 tisíc a pak si tam šoupli odpisy .

ochranná známka má hodnotu jen na tom papíře, v reálu je to cena za vydání ochranné známky někde na nějakém úřadě, jinak je to cár papíru

a i kdyby tomu někdo věřil tak se stačí podívat do isiru, dříve tydle dva jednatelé sobotka, ždárský byli jednatelé ve firmě Valtické podzemí na který podali insolvenční návrh a přihlásili si tam nějaké pohledávky tadle firma 2 miliony, pán ždárský 575 tisíc nějakou půjčku.
pak si chateau lednice založili asi firmu Vinařství Valtické podzemí kterou 100 procentne vlastní dle výroční zprávy z justice. jinak 2 miliony byly popřeny jak IS tak současným jednatelem val.podz. s.r.o.
jediné co mi není jasné kam dali těch 15 mega z dluhopisů když vinice nenakoupili, ani barák ani stroje. a proč tam není účetní uzávěrka za rok 2017 ?

to už je lepší je půjčit leošovi, za něj to fotr zaplatí když už tam narval 800 mega, případně ty lokomotivy a vozy maj nějakou cenu ke koupi, kdyby náhodou nenašel "start up železnice" většího investora.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 7. 11. 2018 23:03

Vtipné, teď když na Mintosu není co koupit.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 8. 11. 2018 07:18

Pro upřesnění - v CZK není co koupit ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 9. 11. 2018 06:38

V eurech také, nic v čem by nebyl lepší mintos.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fyluta84 15. 11. 2018 08:18

Mně tedy bondster teď přijde v jedné věci lepší...

Jak se tady zmiňuje 3,9%. Resp. 2,9% čistý úrok a vystoupení hned za 0,- čili lepší spořák, všiml jsem si, že v Eur je 8% a garance a vystoupení kdykoli za 0,-... Takže 3,9neni už tak top, pokud máte revolut a přejdete konverzi eur czk.

Takze jsem tam něco nahrnul... A když budete v 100 lidech nad 500eur máte i 6mes.bez poplatku.
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 11. 2018 10:04

No a v čem je to lepší než zmiňovaný mintos? Půjčujovat noname polské společnosti s měnovým rizikem v € bez diverzifikace lze i tam, podpora je také v češtině. Bondster se zasekl ve vývoji, jejich UI je stále dost nepoužitelné pro nějakou vlastní analýzu a přehled.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TnT2 15. 11. 2018 12:06

Jedinou výhodu vidím v možnosti kdykoliv vystoupit a poslat ta € pryč, na Mintosu je třeba to dát na sekundár a čekat až a jestli se to prodá.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fyluta84 15. 11. 2018 17:37

ano, asi špatně čteš, hlavní výhodu vidím v tom vystoupení. Mintos a zonky mám, jen návrh na lepší spořák...
fyluta84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 11. 2018 21:20

Jestli je lepší spořák ve vyšším riziku, tak pak asi špatně čtu no, každej jsme nějakej :)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fyluta84 15. 11. 2018 23:57

Pořád je tam záruka odkupu po 60 dnech a nejsou to veliké částky.. ALE CHÁPU.. Někdo tu řeší 1,5% jak je to super spořák, holt já nechci drobný, který vlastně odebíráji hodnotu mých peněz..
fyluta84
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků