Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 9. 2018 14:04

vpe píše:Vysvětli to laikovi (bavime se o plynu)
https://www.kurzy.cz/komodity/zemni-ply ... %20m3&lg=1
Ja vidim stejnou cnu jako pred rokem... jakkoli tomu nerozumim, to jsou patrne futures kontrakty


Koukam na to a nejak nemuzu prijit co je to za ceny a z jaky burzy, spis se koukni sem https://www.kurzy.cz/komodity/cena-zemniho-plynu-graf-vyvoje-ceny/nr_index.asp?A=5&idk=6329&od=25.9.2017&curr=EUR&default_curr=EUR&unit=&lg=1 tady je ten narust videt..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 25. 9. 2018 16:27

Pulpan: jo takhle, tak kdyz jsi sel do zavazku, tak ti zrejme ty ceny vyhovovaly :-) muzes se prestehovat a odberne misto napsat na nekoho jineho a zrusit zavazek...

Jichaj: myslim, ze to ode me jsou FUTURES, svetova cena od vyrobcu a to od tebe to je vychodoevropsky trh (pokriveny?) pro koncove odberatele (http://www.pxe.cz)...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 26. 9. 2018 08:38

VPE - to je historická smloouva jak s PPAS tak s PRE když jsem to vůbec neřešil, PPAS nám dala nějakou levnější karmu včetně montáže a byl tam závazek snad 7 let a pak klasické automatické prodlužování co 2 roky se slevou 11%. Až teď to řeším.
Tak TGI /Skautská energie, mne uvolní dočasně smlouvy, podepíšu smlouvy s PPAS jak na plyn tak na el.energii na 2 roky a TGI/Skautská energie smlouvy vypoví ke konci období a spadnu zase do skautské.
Howgh
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Luke288 26. 9. 2018 20:09

Od 26.9. budu u skautů (smlouva uzavřena k 30.8.) s plynem a z TGI mi napsali, že cena od Centropolu 497Kč/MWh platí do konce roku 2018. Na svém webu skauti uvádějí, že u nových OM jsou nové ceny platné od 1.10.2018, u stávajících od 1.1.2019. Takže bych řekl, že Vy už budete mít od začátku plyn za novou cenu 640 Kč/MWh


ne, dneska mi poslali smlouvu (po urgencích nakonec emailem, protože poštou nějak nedorazila) a je podepsaná k 12.9. stále s Centropolem s ceníkem jako přílohou za 497kč/MWh. s centropolem je podepsaná i elektřina, ale tam mám akceptaci výpovědi až k únoru, takže tu budou předělávat.
Luke288
Luke288
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jichaj 27. 9. 2018 06:02

vpe: ale za tu "prvni" cenu nikdo (z nasich obchodniku) nenakoupi.. a ceny u nas jsou vazany na PXE, resp. EEX
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 27. 9. 2018 11:27

Proto poukazuji na ten rozpor ceny plynu ve svete a u nas :-) na eex je i zemni plyn? Myslel ksem, ze obchodnicci obchoduje na kladenske burze
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 1. 10. 2018 12:01

PULPANM píše:VPE - to je historická smloouva jak s PPAS tak s PRE když jsem to vůbec neřešil, PPAS nám dala nějakou levnější karmu včetně montáže a byl tam závazek snad 7 let a pak klasické automatické prodlužování co 2 roky se slevou 11%. Až teď to řeším.
Tak TGI /Skautská energie, mne uvolní dočasně smlouvy, podepíšu smlouvy s PPAS jak na plyn tak na el.energii na 2 roky a TGI/Skautská energie smlouvy vypoví ke konci období a spadnu zase do skautské.
Howgh


Tak mně PPAS nabídla ceník "komplet" (https://www.ppas.cz/akce-bonusy/produkt-komplet-elektrina
za ceny, které jśem uváděl výše.
Plyn - komoditní cena složky Kč 600/MWH + Kč 100/měs.poplatek, energie Cena VT: 1215MWH (ročně dražší než nabídka Yello o 425,92 vč. DPH a měsíční poplatek 0 (o 580,8 levnější než nabídka Yello)
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 5. 10. 2018 13:59

vpe: jj, na EEX resp. uz pres rok na Pegas (Powernext): https://www.powernext.com/futures-market-data
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 11. 10. 2018 08:29

Přechodem s elektřinou od Skautů k EONu (zůstal jsem u Skautů i nadále s plynem) nyní mohu i s klidným svědomím říci, že Skauti jsou velmi solidní a férový dodavatel. Jednal jsem jen s TGI a tak hladký a jednoduchý odchod s normálním lidským jednáním jsem zatím nikde neviděl. Stačila pouze e-mailová komunikace s vysvětlením, co potřebuji. Odpovědí bylo normální lidské jednání. Nejprve nabídli, že když pošlu ceník a podmínky, prověří mi a vyhodnotí, zda dělám dobře. I když jsem to nepotřeboval, tak jsem to ze zvědavosti, co bude následovat, zkusil a zpět přišel výpočet, kolik s přechodem od Skautů k EONu ušetřím. Dodali, že jestli tedy chci odejít, že stačí potvrdit e-mailem, že chci elektřinu u Skautů ukončit. To jsem potvrdil (takže žádné formulování složitých výpovědí apod. stačil jednoduchý e-mail s vyjádřením, co chci udělat) a asi za týden dorazil oficiální e-mail, že mi to končí a od Nového roku si musím zajistit nového dodavatele sám. Zároveň potvrdili, že plná moc na plyn bude platit i nadále a když bych se chtěl v budoucnu s elektřinou vrátit, že je stačí kontaktovat. Kamarád dělal to samé, ale měl u nich jen elektřinu. Jemu navíc napsali, že zároveň přestala platit plná moc, kterou jim vstupem ke skautské energii dal a že tedy tímto u Skautské energie ke konci roku kompletně končí. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani

Na jednu stranu jsem proto rád, že jsem stihl využít šance a přejít na starý ceník EONu (už mají nový, drahý) a ušetřit tak cca 4000 Kč v příštích dvou letech, na druhou stranu, kdyby to nebyl takový velký rozdíl, radši bych zůstal u Skautů a nemusel se starat za dva roky o výpověď u EONu, aby nebyla smlouva nevýhodně automaticky prodloužena. Předpokládám tedy za dva roky opět návrat ke Skautům i s elektřinou :-)
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod rafaa 11. 10. 2018 10:41

Jak dlouho může trvat dodavateli (E.on, Innogy) než se vyjádří k výpovědi?
Plné moci k zastupování jsem do TGI posílal začátkem září a zatím nemám žádný termín ukončení smlouvy od původních dodavatelů. Mám jen měsíc staré info od TGI, že zahájili komunikaci se stávajícími dodavateli.
rafaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod D.roak 11. 10. 2018 23:03

No taky jsem rad ze vyuziju ten dubnový cenik EON. zatim jsem jenom na EON poslal smlouvy. A zatim jsem je podepsal jen ja za sebe neni podepsano za EON. No je pravda ze alspn u me spotreby rozdil je minimáalni uspora. Osobně mě ze vyhralo Yello nevadilo jeden cas jsem od nich odebiral elektrinu. A yello bylo docela vc pohode. je púravda ze budu muset si do kalandare dát cervene termin kdxy ktery neprosvyhnout kvuli prolongaci.
Markil píše:Přechodem s elektřinou od Skautů k EONu (zůstal jsem u Skautů i nadále s plynem) nyní mohu i s klidným svědomím říci, že Skauti jsou velmi solidní a férový dodavatel. Jednal jsem jen s TGI a tak hladký a jednoduchý odchod s normálním lidským jednáním jsem zatím nikde neviděl. Stačila pouze e-mailová komunikace s vysvětlením, co potřebuji. Odpovědí bylo normální lidské jednání. Nejprve nabídli, že když pošlu ceník a podmínky, prověří mi a vyhodnotí, zda dělám dobře. I když jsem to nepotřeboval, tak jsem to ze zvědavosti, co bude následovat, zkusil a zpět přišel výpočet, kolik s přechodem od Skautů k EONu ušetřím. Dodali, že jestli tedy chci odejít, že stačí potvrdit e-mailem, že chci elektřinu u Skautů ukončit. To jsem potvrdil (takže žádné formulování složitých výpovědí apod. stačil jednoduchý e-mail s vyjádřením, co chci udělat) a asi za týden dorazil oficiální e-mail, že mi to končí a od Nového roku si musím zajistit nového dodavatele sám. Zároveň potvrdili, že plná moc na plyn bude platit i nadále a když bych se chtěl v budoucnu s elektřinou vrátit, že je stačí kontaktovat. Kamarád dělal to samé, ale měl u nich jen elektřinu. Jemu navíc napsali, že zároveň přestala platit plná moc, kterou jim vstupem ke skautské energii dal a že tedy tímto u Skautské energie ke konci roku kompletně končí. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani

Na jednu stranu jsem proto rád, že jsem stihl využít šance a přejít na starý ceník EONu (už mají nový, drahý) a ušetřit tak cca 4000 Kč v příštích dvou letech, na druhou stranu, kdyby to nebyl takový velký rozdíl, radši bych zůstal u Skautů a nemusel se starat za dva roky o výpověď u EONu, aby nebyla smlouva nevýhodně automaticky prodloužena. Předpokládám tedy za dva roky opět návrat ke Skautům i s elektřinou :-)
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 13. 10. 2018 21:09

rafaa píše:Jak dlouho může trvat dodavateli (E.on, Innogy) než se vyjádří k výpovědi?
Plné moci k zastupování jsem do TGI posílal začátkem září a zatím nemám žádný termín ukončení smlouvy od původních dodavatelů. Mám jen měsíc staré info od TGI, že zahájili komunikaci se stávajícími dodavateli.


Treba vubec :-) zavolej na cislo distributora (ne obchodnika) a tam se informuj. Staci sdelit ean/eic.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nafťák 14. 10. 2018 08:38

Přečtěte si článek Ing.Schindlera ,Energie zdražují-jak posuzovat cenovou nabídku,na TZB info.
Nafťák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 14. 10. 2018 10:24

Zajímavý článek a hlavně ty grafy. Jen, abych řekl pravdu, moc nechápu důvod takového vývoje - snaha zemí OPEC kontrolovat těžbu ropy, nové sankce pro Irán?

Za téhle situace jsem radši zůstal s plynem i elektřinou u Skautů, myslím, že to nebude špatné řešení. Teoreticky bych možná pár stovek ušetřil při přechodu na nějaký "zapomenutý" ceník konkurence, ale i při bezproblémovém převodu bych za 2 roky musel asi převod řešit znova, a to mi za ty starosti nestojí.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 14. 10. 2018 15:53

xls: takhle jsem nejak premyslel ja, porad jsem vahal, jestli mi ten prestup stoji za to, ale faktem je, ze u Skautu to je bez premysleni a obav.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků