Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod HNF-01 28. 9. 2018 09:02

Vybíral jsem Revolut minulý týden LBP v Libanonu, při druhém výběru jsem přešvihl limit bezplatných výběrů takže jsem zaplatil fee ale jinak bez problémů. V sobotu jsem ale použil Curve a dostal o dost lepší kurs.
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BeStHeRo 28. 9. 2018 10:23

Může mi tu prosim vás někdo vysvětlit jak fungují výběry z bankomatů z Revolut? Všude se píše, že jsou výběry z jakéhokoliv bankomatu zdarma.
Včera jsem vybíral 500 Kč z bankomatu Moneta v ČR, bylo tam něco o poplatku 195 Kč, já však nevědomky překlikl dál a ejhle poplatek 195 Kč se opravdu strhl. :roll:

Řekne mi někdo komu jsem těch 195 Kč daroval?? To mají bankomaty moneta poplatek za výběr 195 Kč nebo jak?
WTF?
:-|
Díky
BeStHeRo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maphiosso 4. 10. 2018 11:56

Možná lehký OT, za který se předem omlovuám: Nevíte jak banky posuzují dobití Revolut účtu z kreditní karty? Vztahuje se na tuto transakci bezúročné období? Napadla mě modelová situace (určitě nejsem první). Dobiju Revolut z kreditní karty, peníze přepošlu na Mintos a zainvestuju do krátkodobých půjček. Před skončením bezúročného období vyberu zhodnocené peníze z Mintosu a vrátím zpět na kreditní kartu a tak pořád dokola. Předem díky za odpovědi
maphiosso
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 4. 10. 2018 12:24

Určitě to tak jde, sám Revolut kreditní kartou nabíjím i přes něj posílám platby do Mintosu, ale takhle krátkodobě jsem to nezkoušel a ani nebudu. Má to několik malých zádrhelů. Jednak kurzové riziko a pak ty krátkodobé půjčky. Jak to ukočíruješ, abys měl před splatností všechny zainvestované peníze vrácené? Odhaduji, že přes 30% portfolia mám po splatnosti.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 10. 2018 12:32

Je to totální nesmysl, který nevyváží takto strávený čas.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maphiosso 4. 10. 2018 12:40

ok, díky
maphiosso
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 6. 10. 2018 10:18

OK, asi budu za blbce, ale přesto se zeptám. Měl jsem na Revolutu asi 400 dolarů a asi 500 Kč. Dneska jsem platil Revolut kartou v britském eshopu 14 liber (cca 430 Kč) a Revolut mi napsal varování, že mi došly (nebo dojdou) CZK a že musím rychle top-upovat. Jak ta platba kartou vlastně funguje, on si to neumí vzít z USD balance, pokud CZK balance je prázdná? Nebo lze zvolit primární měna, ze které kartou platí napřed a teprve když dojde, tak začne brát ze sekundární?
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 10. 2018 10:52

Už se to tady několikrát probíralo... viewtopic.php?f=316&t=1239073&p=11981323#p11981323
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 10. 2018 12:34

Jak odkazuje fremantle, pořadí je vždy měna transakce-domácí měna (pro nás tedy CZK)-jiná měna s nejvyšším zůstatkem (každá karetní platba vždy jen z jedné z těchto hromádek). Změnit to lze jedině tak, že si před tou plánovanou transakcí provedeš manuálně konverzi mezi měnami, jak potřebuješ.
Ještě dodám, že to oznámení o nízkém CZK zůstatku Revolut píše vždy při poklesu pod 300 CZK - je to spíš doporučení dobít, ne nutnost. Ve tvém případě když nebude dost CZK (tvé domácí měny), tak libry (nebo i jiná měna, klidně i CZK) se strhnou při karetní transakci z těch USD, kde máš tedy zatím dost.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod goodyear 6. 10. 2018 20:28

Nabíjíte někdo Revolut z Paypalu?

Jde to? U českých Paypal účtů jde linkovat jen účet v CZK, takže očekávám že Revolut IBAN účet přidat nepůjde. Je nějaká cesta?

Ten Paypal je stejně dementní, kdyby povolil linkování USD a EUR účtů, bylo by to super. Ale chápu, že žije z drahých měnových konverzí.
goodyear
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcurba 8. 10. 2018 14:28

Zdravím, potřeboval bych jasnou odpověď, občas jsem někde našel nějaké info, ale i tak je to pořád nejasné.

Pokud mám USD účet u ČSOB včetně karty, chci převést USD na Revolut a následně přeposlat na US účet v Chase, jaké budou poplatky na každé ze stran (ČSOB x Chase)? Díky za vysvětlení :)
marcurba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 12. 10. 2018 06:51

Včera večer dobit Revolut kartou, změněno na Eura, přeposláno do banky a dneska to tam je - zdarma. Za mne super
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 12. 10. 2018 07:24

Do ktere banky?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 12. 10. 2018 08:59

LHV
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 12. 10. 2018 12:16

Mateřskán banka Revolutu? Nemají v té samé zemi požádáno o bankovní licenci?
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků