J&T banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomaslany 25. 10. 2018 13:03

Me jako novemu klientovi nic nedali, zkousel jsem chtit lepsi urokovou sazbu na terminovanem vkladu. Ale starsim klientum pry lepsi urokovou sazbu davali.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 25. 10. 2018 13:08

Před nějakým rokem jsem se pídil na toto téma v bance u termínovaných vkladů. Bylo mně řečeno, že o penále za předčasný výběr rozhoduje představenstvo banky a není vyloučené, že si sáhnou i na část mého vkladu.
J&T je snad jediná banka, která preferuje stávající kliety před novými vyšším úročením a tím pádem se snaží stávající klienty udržet na rozdíl od řady jiných bank, v kterých asi předpokládají, že jim stávající klienti již neutečou a proto na ně ... Nebo hlavním kritériem odměn vedoucích pracovníků zmíněných bank je počet nových klientů?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 25. 10. 2018 13:54

Je to ještě horší - oni to předčasné ukončení vůbec nemusí dovolit.

ski1961 píše:"Termínovaný vklad je možné ve výjimečných případech ukončit na základě
Vaší žádosti. Žádost můžeme odmítnout i bez uvedení důvodů."
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 25. 10. 2018 14:05

ab84 píše:Zakládám si zcela nový účet u JT, zřejmě - Vklad s tříměsíční výpovědní lhůtou.

Nevíte jestli je možné získat nějaký extra bonus pro nové klienty? A lze vklad ukončit předčasně, příp. jaké je penále?

bonus je až na vklady na dobu rok a více a to ještě jen pro stávající klienty (což lze relativně rychle obejít)
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marek 1300 25. 10. 2018 14:57

Ptal jsem se na zrušení TU a byl mi zamítnut, mám u nich 3 termínované vklady.
marek 1300
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomaslany 25. 10. 2018 15:02

tomasvlasak píše:bonus je až na vklady na dobu rok a více a to ještě jen pro stávající klienty (což lze relativně rychle obejít)

Jak rychle?
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 25. 10. 2018 16:09

záleží na konkrétním načasování, ale cca necelý měsíc
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tomaslany 1. 11. 2018 17:01

Kdyz jsem dnes vypovedel vklad s jednodenni vypovedni lhutou, v kolik hodin budou zitra penize k dispozici? A do kolika hodin mam zadat platbu, aby to z JT Banky odeslo jeste v ten den?
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomaslany 8. 11. 2018 11:33

Take vam JT Banka posila postou ty jejich noviny? To bodou posilat kazdy mesic?
:shock:
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bond2 8. 11. 2018 13:27

marek 1300 píše:Ptal jsem se na zrušení TU a byl mi zamítnut, mám u nich 3 termínované vklady.

Měl jsem termínovaný vklad na 2 roky a dle podmínek jsem mohl po 1/2 (po roce) požádat o výplatu vkladu bez úroku. V podmínkách byly přesné termíny, do kdy mohu požádat apod. Vyplatili mi peníze bez úroku. Ale to bylo tak před 5 lety...
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 10. 11. 2018 09:06

Netušíte někdo, jaký je mezní čas zadání odchozí transakce z BÚ, aby peníze byly v jiné bance D+0?

Na infolince jsem se žádný konkrétní čas nedozvěděl.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 10. 11. 2018 09:59

no jestli na infolince opravdu odpověd na tuhle otázku neznají, tak je to velmi smutné zjištění..když jsem si stejné info zjištoval u ČSOB a Equa, tak věděli okamžitě..
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fanyn3 10. 11. 2018 10:40

MirekM. píše:Netušíte někdo, jaký je mezní čas zadání odchozí transakce z BÚ, aby peníze byly v jiné bance D+0?

Na infolince jsem se žádný konkrétní čas nedozvěděl.


Na D+0 u JT zapomeň.
https://www.jtbank.cz/file/35150/Cut_of ... _10_31.pdf
fanyn3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 10. 11. 2018 11:02

Nezapomenu, vypověděl jsem část Vkladu s 1 D VL s převodem na BÚ. Výpověď doběhla v den D. Na den D jsem v BÚ zadal převod s budoucí splatností na stejnou částku. Peníze byly v cizí bance v den D cca 12:30, tedy D+0.
Zkusil jsem část Vkladu s 1 D VL vypovědět a přímo převést do cizí banky. Peníze byly v cizí bance kolem 14:30 v den doběhnutí výpovědi. Opět D+0.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanyn3 10. 11. 2018 11:15

Díky za zkušenost, dá se to využít.
Možná to funguje jen u budoucích plateb, ale když to neví ani infolinka...?

A nebo jako to bylo u Fio D+0 negarantovaně.
fanyn3
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků