Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomaslany 3. 11. 2018 17:23

Tohle leda zdarma.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 11. 2018 18:29

Mr.Scully píše:Mám dvě ex-kamarádky kolem třicítky...


No, to se tedy pohybuješ v pěkný společnosti. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 8. 11. 2018 10:59

Zdravim,
mam zaujem o premiove ucty aby som mal vyhody letiskovych salonikov.
Z toho co som si precital tu na fore mi najlepsie vychadza CSOB+Erste premier, a presuvat 70K CZK medzi nimi aby som nemusel platit za vedenie uctu.
Som obcan SR, a zatial mam vsetky peniaze len v EUR. Cital som, ze tych 70K pohyb sa rata na vsetkych uctoch,poductoch,sporeniach atd.
ale potreboval by som poradit:
1) Je moznost spravit napr CZK ucet, dat tam 100 korun, a pak si spravit 2hy ucet v EUR a posielal by som napr. 3K eur (aby to vyslo na tych 70K czk) medzi CSOB a EP?
Ide mi ale o to aby mi tie banky neuctovali poplatky napr. za prevod v cudzej mene a pod.
2) Nemam trvale zamestnanie- pracujem vzdy 5mesiacov v USA a pak sa vratim do EU na zvysnych 7 "oddychovat". Moze to byt problem? Bude banka pri zakladani uctu pozadovat dolozenie prijmov a pod?
Vopred dakujem za cenne rady.
Mirec Vrabec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 8. 11. 2018 11:37

Poplatky za převody v cizí měně účtovat budou a nebudou malé (EP 100+220, ČSOB 150+250, takže otočka za 720).
Doložení příjmů nepožadují.
Když budeš jen točit, EP se začne časem cukat, ČSOB to bude jedno.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cz01 8. 11. 2018 12:07

ČSOB pro priority pass bude vyžadovat kreditní kartu s rámcem 50 000 Kč a bufou ti posuzovat bonitu. Mě se tam na příjmy ptali a splňoval jsem, lhát by se mi kvuli podvodz nechtělo...

Takže by po tobě nějaké doložení chtít mohli.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Peťo6 8. 11. 2018 13:37

Tak jak spominali ostatni, v CSOB su salonky naviazane na kreditku a ta zas byva okrem prijmov podmienena trvalym alebo aspon prechodnym pobytom v CR ( co predpokladam ze nemas), k tomu samozrejme prijmy. A poplatky za Sepa platby su vysoke, takze jedna otocka penazi ta vyjde pomaly tolko, ako keby si si vstup do salonku zaplatil. Podla mna mas smolu, takto to nepojde.
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 8. 11. 2018 16:08

Dostat na ucet CZK by nebol az taky problem, napr. pomocou transferwise, vacsi vidim prave s tym ziskanim kreditky. Takze asi jedina moznost je spravit si nejaky bezny ucet zadarmo v CZ banke a k tomu erste premier a preposielat to hore-dole. Samozrejme ak im nebude vadit, ze nemam pobyt v CR a pod. Ak mate este nejake tipy ako sa to da vyriesit/obist, pripadne ziskat priority pass cez SK banku(viem o tatra banke ale tam sa musi zaplatit kartou 2K€ mesacne) tak ich rad uvitam. Kazdopadne vdaka za pomoc.
Mirec Vrabec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 8. 11. 2018 17:26

Poznam ludi majucich ucty bez hlaseneho pobytu. Je to na banke...

Cez revolut snad pretocis 2000 eur cez kartu, nie? Nabijes a posles si na ucet naspat? Neviem vsak, ci to sleduju...

Inak zaujimava obziva, co mas. Som nevedel, ze sa to este robi :-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 8. 11. 2018 18:47

S tím točením přes Revolut to má pár chybiček.
1. Jak už je výše uvedeno, příchozí SEPA je u ČSOB drahá.
2. Za chvíli narazí u Revolutu na limity, sice už se v aplikací celkový nezobrazuje, ale stále nějaký je.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod alfas123 8. 11. 2018 19:11

On pisal o EUR uctu na Slov u TB
Snad 2000 eut mesacne by este preslo, nabije kartou a posle si ako sepa na slov.ucet
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod banner 13. 11. 2018 14:44

Tak dneska jsem byl v ČSOB a EP v Ostravě. ČSOB konto měním na premium, podle všeho to bude v pořádku. Předpokládám, že přeposílání jim nevadí, zvláště z jiného účtu na jiné jméno. Otázkou zůstavá, přítelkyně má studentské konto, co kdybych přeposílá z ČSOB na její ČSOB? Nemáme stejné příjmení. Bude to ČSOB řešit, nebo můžeme mít oba tyto konta bez komplikací? V EP Ostrava super přístup, bankéřka byla příjemná. Otázky ohledně nového EP konta: Můžu si zvolit číslo účtu podle Modulo 11(nebo jak se to přesně píše)? Přeposílání z účtů jiných bank na mé jméno, vadí, či nevadí? Pokud by to vadilo, tak to hold přepošlu z účtu jiného jména, no.
banner
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 13. 11. 2018 17:51

Nevadí
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod rafael58 16. 11. 2018 12:51

Sleva na PHM s ČSOB premium (přišlo do SMS):
"Usetrete celych 5 Kc na kazdem natankovanem litru benzinu nebo nafty! Exkluzivni vanocni akce plati az do odvolani u EuroOilu, kdyz natankujete za 1 000 - 3 000 Kc a zaplatite kartou Mastercard World Elite. Vase CSOB Premium."
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod noi2 16. 11. 2018 13:47

Taky mi to přišlo. Jak tohle obvykle funguje? Jako vratka, nebo okamžitá sleva u prodejce?
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod alfas123 16. 11. 2018 14:50

Pipnes kartou na terminal, cena sa upravi, potom pipnes znova a tym zaplatis
alfas123
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků