Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod uphoun 2. 1. 2019 14:41

Uf. Na konci prosince mi byl nauctovan poplatek 50 Kc za sluzbu Moje zdrave finance (platba kartou probehla, prichazi mi tam mesicne vice nez 7k a mam tam hypoteku)..

Dle infolinky se tato kriteria kontroluji za predchozi kalendari mesic. Tzn. na konci prosince se mi zauctoval poplatek, protoze v listopadu jsem neprovedl platbu kartou. Uf...

(Pro upresneni, v listopadu mi byl nauctovan ten poplatek taky, protoze v rijnu jsem take neprovedl platbu kartou, ale myslel jsem, ze to bylo proste kvuli nesplneni podminek v listopadu).
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 2. 1. 2019 14:55

A jsou i další překvapení. Jako jednu ze služeb pro slevu lze použít pravidelné investice. Pokud ale v měsíci část podílových listů prodáte, sleva se neuplatní...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod SVitara 2. 1. 2019 16:33

Ale co, je to banka pro hloupe klienty, takze dobre jim tak.
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 1. 2019 16:50

Já furt jen nevím, proč tam, osobne, nemáš ten účet ty … mám pocit, že bys té definici docela vyhovoval, když to tu furt opakuješ. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod mojmax 2. 1. 2019 19:50

Osobně je jenom naštvanej, protože mu ve spořce zrušili 4 kreditky a nemůže teď rejžovat bonusy, proto teď prská na všechny strany.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 3. 1. 2019 11:20

Delitzsch píše:A jsou i další překvapení. Jako jednu ze služeb pro slevu lze použít pravidelné investice. Pokud ale v měsíci část podílových listů prodáte, sleva se neuplatní...


Ty podmínky jsou obecně napsané dost nejednoznačně. V případě investic je požadováno minimálně 700CZK s tím, že tato "investice nesmí být vybrána". To znamená konkrétní podílové listy, konkrétní fond/nástroj nebo jakýkoli prodej? Stejně blbě je to napsané u produktů penzijního zabezpečení, kde požadují minimální příspěvek účastníka / platbu 700 CZK, ale prakticky to znamená jen to, že účastník pošle danou částku. Pokud vám tam peníze pošle někdo jiný (zaměstnavatel), tak se to nepočítá i když to nepochybně znamená příchozí platbu.

Účet MZF je už z definice naprostý nesmysl a praktické využití má jenom v případě, že to penzijko, stavebko nebo kreditku s dostatečným obratem klient už tak jako tak má. Teda to možná platilo, dokud to nezprasili s tím skvělým Georgem. A představa, že vám v ČS radí s rodinnými financemi (tzn. prodají všechny možné produkty skupiny ČS), je úsměvná. Bankovní poradce dneska musí především plnit prodejní plán, fluktuace lidí je velká a kompetence mizivé.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uphoun 3. 1. 2019 14:03

Jo, jak rad bych od CS odesel (po tom, co se ke mne zachovali v EP mam silnou averzi), ale drzi mne u nich hypoteka a kvuli te mam i MZF, ktery vyuzivam jen k uhrazeni hypoteky a dalsich pravidelnych plateb spojenych s bydlenim (a nyni nove jeste pro pravidelnou mesicni platbu strhnutou z karty, abych to mel uplne bez starosti).

Vic od nich ani nahodou...
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwertz375 3. 1. 2019 17:29

uphoun: Hezký příklad jak odrbat klienta. :-D

Když už po vás vyžadují jednu platbu kartou, můžete tu jednu platbu hradit jejich Kreditkou s bonusem ;-)
Pro plnění obratových kritérií je lepší si nastavit trvalé příkazy. U skutečných úhrad totiž existuje riziko, že nějaká neproběhne (přeplatek, ukončení služby, změna dodavatele apod.) a hned tam máte poplateček. V ČS jsou na složitý systém podmínek pro účet bez poplatků experti.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 3. 1. 2019 18:29

Zas tak složité to není. Stačí tam posílat alespoň těch 7000Kč a měsíčně zaplatit kreditkou alespoň 700Kč.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod boby.f 3. 1. 2019 20:51

to peter- a ještě drobnost utratit za období 3 tis jinak poplat ek za KK 50 kč tuším že to ještě nezrušili
boby.f
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peter23p 3. 1. 2019 22:21

Já sní platím pravidelně tak na to sem úplně zapoměl. Tak místo alespoň 700Kč platí alespoň 3000Kč.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod boby.f 4. 1. 2019 03:51

ne ne oboji 700 musíš do minusu (ja ji dřív předplácel a tak sem se do minusu nedostal )a pak sem se dozvěděl že nečerpam revolving alespon -700 a platil sem 50, tak sem změnil strategii a upustil od přebíjení , a celkově utratit za měsíc (tam už není období)3k. je to otravné ale když s tim platiš tak to není problém ^^
boby.f
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwertz375 20. 1. 2019 16:11

Má kreditka ČS nějaké zásadní výhody, kvůli kterým se vyplatí ji nerušit?
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 20. 1. 2019 17:03

1% zpět z internetových plateb a v zahraničí, nějakou tu stovku to za měsíc třeba hodí
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 20. 1. 2019 18:19

Navíc jedna z mála ještě vrací z CK.
mojmax
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků