Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libol 10. 1. 2019 20:25

Mi teda od Armex (plyn), žádné info o tom, že by první záloha měla jít převodem nedošla - dostal jsem smlouvu s rozpisem záloh a způsobem platby SIPO - a taky to na SIPO mám
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 10. 1. 2019 20:47

No já jsem si samozřejmě 1.1 zapomněl udělat samoodečet. Má cenu to posílat ještě teď? Musel bych to vzít nějak odhadem.

Ale vzhledem k tomu, že jsem měl loni celý rok až do konce října zařízení s odběrem skoro 1 MWh měsíčně a listopad + prosinec už ne, vlastně pro mě asi bude i výhodnější, když mi to odečtou sami nějak "průměrem", protože zaplatím víc peněz za loňskou levnější elektriku a budu mít vlastně 2 MWh předplacené. Funguje to tak?
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dave_no 10. 1. 2019 20:59

S474N píše:Armex resi elektrinu? Vzdyt ten snad resi u Skautu jen plyn. A pokud si vzpominam, psali, ze prvni zaloha se ma uhradit prevodem z uctu.

A Yello na elektrinu nereaguje a nechteji penize, nechteji zalohu a na SIPO se vykaslali. Tomu rikam pristup.

Jo, moje chyba, myslel jsem plyn. I tak ale v kalendáři záloh není zmínka o platbě první zálohy převodem. Yello s ele je na SIPu v pořádku.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod otoman 10. 1. 2019 21:26

Vyúčtování za plyn od Centropolu přišlo včera, za elektřinu zatím nic. Posílal jsem emailem stav na Centropol.
Rozpis záloh dorazil jen emailem.
V případě Armexu si nastavili přemrštěné zálohy za plyn, které jde údajně snížit až po třech měsících, u Yello za elektřinu zase nastavili malé zálohy, ale tam na přání bez problémů bylo možné navýšit. Zálohy platím převodem, u Yello je možnost platby kartou, což jsem využil.
otoman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Korzaik 10. 1. 2019 21:32

No já mám už taky nastavený trvalý příkaz na Yello podle samoobsluhy, zrovna ale přemýšlím, jestli ho nezrušit, jelikož psali v SMS, že platební údaje pošlou během ledna a zatím nic. Tak aby to nechtěli platit měsíc zpětně, nebo co.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Taki 10. 1. 2019 21:38

xls píše:Když s nimi mám uzavřenou smlouvu, že se platí přes SIPO, tak se platí přes SIPO. To, že něco neudělali, je jejich problém, času na to měli spoustu.

Svatá pravda.

Mně teda do mailu došel průvodní dopis, kde se píše: Upozorňujeme Vás, že je nutné uhradit první zálohovou platbu za měsíc leden 2019 složenkou typu A na číslo účtu 2211115667/8040, variabilní symbol xxxxxx. Pravidelné platby prostřednictvím SIPO budou zahájeny až v měsíci únor 2019
Po tomhle si o nich myslím své a jsem ve střehu, co bude dál. Pošlu jim převodem pochopitelně velké houno.
V rámci skrytého protiútoku jsem Centropolu k 31.12. nahlásil o 500 m^3 větší odběr než byl reálně.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nafťák 10. 1. 2019 21:41

Yello poslal mail,že kdo má SIPO,nic nřeší.Platby budou od únoru.

-- 10. 1. 2019 21:50 --

Hele Taki a jak jsi upravil foto měřáku?Jinak mmch nepleteš si dodavatele plynu a ee?
Nafťák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod otoman 10. 1. 2019 21:55

Ještě k těm zálohám. Za plyn u Centropolu jsem měl 1400,- měsíčně a Armex si nastavil 2300,-. Samoodečet jsem nahlásil pravdivě. Centropol mi má vracet skoro 5000,-, ale do pravidelného odečtu ještě zbývalo měsíc a půl teď v zimě, takže vratka by byla o něco nižžší, ale i tak se přece cena nezvedla skoro o 65%...
otoman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Korzaik 10. 1. 2019 21:59

Nafťák píše:Platby budou od únoru.

No zajímavý je, že v samoobsluze je splatnost 15.1. :hm

Obrázek
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Taki 11. 1. 2019 07:49

Nafťák píše:Hele Taki a jak jsi upravil foto měřáku?Jinak mmch nepleteš si dodavatele plynu a ee?

Psal jsem o armexu (plynu).
Plynoměr jsem nefotil, jen jsem centropolu zaslal e-mail s jejich xls souborem
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 11. 1. 2019 17:13

Korzaik píše:No já jsem si samozřejmě 1.1 zapomněl udělat samoodečet. Má cenu to posílat ještě teď? Musel bych to vzít nějak odhadem.

Ale vzhledem k tomu, že jsem měl loni celý rok až do konce října zařízení s odběrem skoro 1 MWh měsíčně a listopad + prosinec už ne, vlastně pro mě asi bude i výhodnější, když mi to odečtou sami nějak "průměrem", protože zaplatím víc peněz za loňskou levnější elektriku a budu mít vlastně 2 MWh předplacené. Funguje to tak?


Samoodecet muzes prece nahlasit kdykoliv ... zadej si di google:

Samoodecet nazevtvehododavatele

Treba https://www.xenergie.cz/caste-otazky/sa ... lektromeru cit: ke dni změny ceny plynu nebo distribuce, datum odečtu nesmí být starší 13 dnů

Nemyslí si ale, ze treba u plynu je “prumer” nejak lineární jako 1/12 rocni spotreby na mesic... vetsina se pocita na topné mesice...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 12. 1. 2019 23:18

otoman píše:Rozpis záloh dorazil jen emailem.
V případě Armexu si nastavili přemrštěné zálohy za plyn, které jde údajně snížit až po třech měsících, u Yello za elektřinu zase nastavili malé zálohy, ale tam na přání bez problémů bylo možné navýšit.


Ty zálohy co vím, tak aspoň u mě určovalo TGI a dali mi tam zálohy, které jsem jim hlásil kdysi při přechodu ke Skautům. Asi nemají informace o aktuálních záložkách, nebo nevím proč vzaly ty staré.

Nastavené zálohy byly uvedeny už přímo smlouvách s novými dodavateli, kterou TGI posílalo předem. Takže kdybys zareagoval dřív, mohl jsi to změnit. Já to řešil taky dost pozdě, ale bylo to ještě před vánoci. Na Armexu mi řekli, že to mají smluvně od TGI a že to může změnit jen TGI hned, nebo já až po těch třech měsících odběru. Je to sice nesmysl, ale než bych se dohadoval, napsal jsem mail na TGI a ti to za dva dny vyřídili. Od Armexu už pak přišel rozpis záloh tak, jak jsem chtěl...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod D.roak 15. 1. 2019 13:24

V dobe pre tim nez skauti znmenili dodavatele, tak uvadeli 10000 uzivatelu. a dnes uz na webu to maj13000. znovu jsem se koukal na skauti d25d VT 131344 Kč/MWh NT 830 Kč/MWh
40 Kč A yello samy VT i Nt 1290 kc 59kc
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 16. 1. 2019 13:02

A bohemka na rok 899/899/0 Kc :-))

Pokud mas alespon trošičku vetsi odber tak se ti vyplati D26, za tu tisícovku revizakovi pokud nemas znameho s razítkem, to stoji, cena distribuce je ve VT (18 hodin denne) muze byt skoro 3x vyssi a stálý plat jen nepatrně vyšší, srovnej 670 vs 1826 Kč/MWh:
EB8F2E43-5F03-4CD9-BF71-1E8CC1ECFBDD.jpeg
Sazba D25d - za distribuci bez DPH
2ACC4E2D-29AE-4C98-AB08-5FAD05B3EF16.jpeg
Sazba D25d - za jistič


435B40CB-573D-40C9-BBDC-1115A91021A4.jpeg
Sazba D26d - za distribuci bez DPH
B3CC8ED4-0E7B-4138-A4E3-5974B22E34AF.jpeg
Sazba D26d - za jistič


—— vysi zalohy rozhoduje odberatel. Pokud s návrhem dodavatele na vysi nesouhlasíš, tak navrhnes (telefonem, pokud je problem, pak mailem) jinou castku a dodavatel to MUSI akceptovat. Samozrejme to oduvodni předpokládanou rocni spotrebou v kWh a výpočtem :-) Staci argument, ze v tomto roce budes využívat mene energie a je to.

Dodavatel neni oprávněn ti nutit svou vysi zalohy a musi zohlednit tvuj argument! Pokud se neohradis proti jeho navrhu, tak jsi jeho navrh formalne akceptoval.

Ja tedy vzdy vyuctovani doplacim. Faktem je, ze vetsina odberatelu ma radsi, kdyz se jim vraci přeplatky (ze sporiciho uctu jmenem “zaloha”, nekdy ani nevrací a započtou na další období).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otoman 17. 1. 2019 21:14

Markil píše:Nastavené zálohy byly uvedeny už přímo smlouvách s novými dodavateli, kterou TGI posílalo předem. Takže kdybys zareagoval dřív, mohl jsi to změnit.

Reagoval jsem samozřejmě už v listopadu ohledně snížení zálohy, ale řešil jsem to přímo z Armexem a nenapadlo mě jít přes TGI (i když jsem odpověď nakonec obdržel od TGI). Informaci, že musím výši záloh měnit přes TGI jsem neměl.

vpe píše:Dodavatel neni oprávněn ti nutit svou vysi zalohy a musi zohlednit tvuj argument! Pokud se neohradis proti jeho navrhu, tak jsi jeho navrh formalne akceptoval.

To jo, ale nejsem až tak znalý, jestli dodavatel skutečně musí akceptovat moji výši zálohy.
Jak píšu, ohradil jsem se a argumentoval změnou technologie vytápění, psal jsem na mail Armexu, ale odpověděli z TGI:
Kód: Vybrat vše
Dobrý den,
chtěla bych Vás informovat ohledně snížení výše zálohy u dodavatele Armex Energy, a.s.:
Zálohy je možné snížit až tři měsíce od počátku dodávky.
Poté nás můžete kontaktovat a my zařídíme u dodavatele snížení výše záloh.
Děkuji. S pozdravem a přáním hezkého dne,

vpe píše:Ja tedy vzdy vyuctovani doplacim. Faktem je, ze vetsina odberatelu ma radsi, kdyz se jim vraci přeplatky (ze sporiciho uctu jmenem “zaloha”, nekdy ani nevrací a započtou na další období).

Toto je pro mě logické, že není důvod dodavatele dotovat, leč pro některé odběratele je to vskutku nepochopitelné.
otoman
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků