Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 11. 1. 2019 19:06

ukazuje aktualni kurz s prirazkou
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod vlkoslav 12. 1. 2019 12:43

Tedy ukazuje to aktuálně platný zhoršený kurz, který již zahrnuje "příplatek"? Co aplikace v tu chvíli ukazuje, takovým kurzem mi to převede? Dá se v aplikaci nějak nastavit, abych viděl kurz za kolik korun kupuji euro? Nebo je nutné vydělit jedničku nabízeným opačným kurzem, momentálně 0,0386, tedy dostanu kurz cca 25,91 kaček za euro? Přičemž kdybych chtěl eura prodat, v opačném gardu mi to ukazuje kurz 25,269 Kč/e.
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod libol 12. 1. 2019 13:30

V More -> Rates si můžeš nastavit kurzový pár, jaký chceš
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlkoslav 12. 1. 2019 16:21

Tam už je pár CZK-EUR a sice si můžu přidat i EUR-CZK, ale ten bude zobrazovat kolik korun mi dají za euro, když je ode mně "koupí", momentálně těch 25,269. Já bych ale chtěl vědět, kolik mně bude stát euro, když je "koupím" od nich. Oni mi říkají akorát kolik z eura mi dají za jednu korunu (momentálně 0,0386), což je pro mě poněkud nešikovné.
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod alfas123 13. 1. 2019 07:50

To mas pravdu, skus im to napisat.

Potom ked chces zadat zmenu, tak zadas, ze chces povedzme 500 GBP a ono Ti to ukaze, kolko korun to bude stat, takze ak tam das 1GBP, tak vidis kolko korun Ta bude stat jeho kupa.
Ale je to taky workaround.
Ked clovek chce kupit, zaujima ho, kolko stoji jednotka cudzej meny Kc a nie jednotka Kc cudzej meny...
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod SVitara 13. 1. 2019 08:18

A neni to prave opacne? Kolik Euro bude stat 1 Kc, kolik Kc bude stat 1 Euro?
Obrázek
SVitara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 13. 1. 2019 08:46

Jde přes Revolut zaslat vysokou částku USD v řádech desítek tisíc, z Air banky do Equa banky ? A jakým způsobem se to dělá, aby to nešlo přes další dvě, tři korespondenční banky s příslušnými vysokými poplatky ? Děkuji.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vlkoslav 13. 1. 2019 10:16

Kdybych se měl pokusit na otázku odpovědět, řekl bych - proč to neposlat přímo SEPA platbou z air do Equa? Svého času jsem, tuším, posílal eura z Fio do Equa a platil jsem jenom směšný poplatek v Equa za příchozí SEPA platbu. Možná to ale bylo jenom odeslání zůstatku při rušení EUR účtu ve Fio. Už si to přesně nepamatuju. Ale i to by mohla být cesta.
Jinak přes Revolut by to mohlo dobře jít, pokud má air multiměnovou kartu (jako Equa), z ní dobít dolarový podúčet Revolutu. Ale hádám by to narazilo na top-up limity.

Jinak k mému předchozímu dotazu. Není to opačně. Revolut mi ukazuje, kolik mi dá z eura za korunu, když si ji nechám směnit (momentálně víkendových 0,0386). Jedinou možností, jak zjistit kolik mě stojí 1euro, je vypočítat si převrácenou hodnotu 1/0,0386. Tj. dneska těch 25,907 Kč za euro. Psát jim nebudu, páč jim to takhle nepochybně vyhovuje. Líp se jim to asi počítá. Zadám, že chci směnit 1000 korun a oni mi za ně vypočítají 38,66 eura. Co bych chtěl (vidět) já je nezajímá. Fertig.
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod redhaven 13. 1. 2019 10:21

SEPA je jen a pouze pro €...
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vlkoslav 13. 1. 2019 10:25

A jo, vlastně :idea:
Už mlčím.
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod alfas123 13. 1. 2019 11:51

Pouzit Revolut by sa dal, ale...
Air ma urcite poplatok za odoslanie USD platby, Equa ma 20korun za prijatie. Preco nespravit priamo?
(Mozno ma Roklen USD ucet u Airbank...)

Teoreticky by sa dala spravit v Air k uctu karta, nou postupne nabijat revolut, ale zo zaciatku to blokuju top-up limity. Dalej riskujes, ze revolut ti zablokuje ucet.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 13. 1. 2019 12:35

Jak už jsem psal, zahraniční platby jdou VŽDY přes korespondenční banky (KB), prakticky vždy zahraniční KB, které si účtují své poplatky, vždy. Takže se neplatí jen poplatky své a banky příjemce při popl. dispozici SHA.
Roklen bohužel nemá v Air bance ani Equa bance vedené své účty.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ado130 15. 1. 2019 17:31

vlkoslav: tak som im písal v appke, pretože tiež som už dlhšie uvažoval ako zobraziť ceny za 1€. Podpora odpísala, že sa jej to tiež zdá lepšie aby tam bola cena za 1€ a skúsi posunút dotaz ďalej.
Prípadne môžte napísať viacerí, možno to viac zaváži, ak by to implementovali.
ado130
Návštěvník

Odeslat příspěvekod uphoun 16. 1. 2019 15:15

Nesetkal jste se nekdo se situaci, kdy jste koupili letenky pomoci virtualni karty Revolut a aerolinky (FlyDubai) vam napsaly, ze budou chtit videt kartu pri check-inu?
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 16. 1. 2019 16:15

To je běžný požadavek, má to víc leteckých společností. Holt když budou důslední, tak to zaplatíte ještě jednou.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků