Rozumná šíře pozemku, někdo upadl?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lampa7 9. 2. 2019 13:02

Zajímá mě jak se dá prodat takovýto pozemek jako stavební co má 7m.

https://nemovitosti-brno-venkov.reality ... e-19243294

Předpokládám že i kdyby dotyčný nakrásně dostal příslib od sousedních vlastníků že si to může dát na čáru, tak min. odstupy s okny na každou stranu jsou 3.5m a bez oken 2.5m . Takže zavání to podvodem a ten pozemek je defacto nanic?
Lampa7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 9. 2. 2019 13:22

Asi na mobilheim stav. Parcela
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lampa7 9. 2. 2019 14:14

Tak na to stačí i víceméně orná půda za pár tisíc,ne?
Lampa7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redhaven 9. 2. 2019 14:17

jj., orná půda, zahrada apod.
At žije skvělý svobodný US způsob "života" v papundeklech na kolech či téměř na kolech, pro nejspodnější a největší "střední třídu". Tot vizitka těch "máme se nejlépe v historii"...
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lampa7 9. 2. 2019 14:27

Ok,tak beru že můžeš koupit stavební pozemek který je nanic bez dalšího přikoupení sousedního pozemku do šíře. Ale zase proč to nesolidně prezentuje i realitka? Nedělá si pak zbytečně špatné jméno? Nebo mi něco uniká?
Lampa7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MiASX 9. 2. 2019 14:38

Nesolidne prezentuje? Co je na te prezentaci nesolidniho? Rozmery tam jsou, dokonce i foto z mista a nejblizsi okoli. Me se to zda pouze drahe, ale nemam zadny prehled o cenach pozemku, nikdy jsem zadny nekupoval ani neprodaval. O tom, jestli je pozemek stavebni nebo ne, rozhoduje asi zastupitelstvo obce v uzemnim planu.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lampa7 9. 2. 2019 15:51

Nad cenou zase nelicituji já, to je každého věc jakou si určí. Ale aby někdo vydával něco za účelem který evidentně nejde naplnit je dle mě nesolidní. A proto se tu ptám jestli mi někdo řekne, takhle a takhle se tam dá stavět. Zatím to vypadá že na tom pozemku stavět dům nejde,tudíž vydávat jej za pozemek stavební bez zdůraznění nemožnosti stavby není solidní.
Lampa7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 9. 2. 2019 17:06

V praze jsou k vidění i 4m široký domky. Tady máš 7, takže ti ještě 0,5m zbyde :D
ale vypadá to jako cesta...
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lampa7 9. 2. 2019 17:29

Tak pokud je to v Praze či kdekoliv řadovka kde to omezení na odstupy neplatí,tedy jsou domy nalepeny na sebe tak pak klidně. Možná je to ted asi mým vnímáním toho co bych považoval za stavební pozemek a toho co se nabízí jako pozemek spadající do územního plánu pro stavbu, - ale nevyhovující rozměry bez přikoupení sousedního. Jsem asi blbej,ale vzhledem k ceně za "normální stavební pozemek" která je řekněme v místě obvyklá to je neprodejné a nebo někdo nešťastně naletí s tím že si tam bude chtít postavit 7m šíři domu.
Lampa7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 2. 2019 17:40

Někdo ten pozemek dostal v restituci, zdědil apod. ... A protože mu tam nepovolili postavit barák, ať už kvůli té šířce nebo kvůli tomu, že je tam cesta, zkouší nachytat hejla.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lampa7 9. 2. 2019 17:59

OK,díky tedy je to od prodejce i realitky nesolidní.
Lampa7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 9. 2. 2019 18:04

Díky Panoramě na mapy.cz se mi to povedlo najít, pokud to někoho zajímá, je to tato parcela
http://vdp.cuzk.cz/vdp/ruian/parcely/2965539704
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 9. 2. 2019 18:19

tak to je vazne nudle..doslova ;)
jichaj
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků