Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 14. 3. 2019 12:08

takže CRV berou jako "peněženku"?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 3. 2019 12:12

goropes píše:vyzkoušeno s crv debit, samozřejmě, mají to podchycené.
stejně tak vyzkoušeno dobití revolutu přes payment link - oboje zaúčtováno jako bezhotovostní transakce..


Opravdu mají platbu přes Curve kartu jako bezhotovostní transakci a ne jako platbu? Tak to je ale evidentní chyba. To by se asi dalo reklamovat.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 3. 2019 12:29

Špatně jste předchozí příspěvky pochopili. POUZE dobití předplacených karet typu Revolut přes Curve je bráno jako jiná debetní transakce (stejně jako dobití napřímo), od půlky května tedy bez bonusů. O tom jsem zde já psal už zkraje měsíce, že v Hello nejsou blbí a dobití těchto karet je detekováno jako tento typ transakce (dle MCC nebo názvu obchodníka) bez ohledu na použití Curve přímo, přes gbit či přes Payment link Revolutu, vždy je klíčový cílový obchodník, ne prostředník. Normální platby přes Curve (zatím i výběry z bankomatu) jsou nadále brány jako internetová platba kartou s bonusy.
Neboli Hello bank vůbec teď touto změnou, která se naplno projeví v půli května, Curve nijak neřeší (když Curve předává MCC, nemá jí asi důvod řešit), řeší dobíjení předplacených karet, bez ohledu na způsob.
Naposledy upravil minarjo dne 14. 3. 2019 12:44, celkově upraveno 2
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 3. 2019 12:43

V tom případě to je asi OK.
Naposledy upravil Lafayette16 dne 14. 3. 2019 12:49, celkově upraveno 3
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 3. 2019 12:48

Upřímně řečeno způsob, jakým HB ukončila odměny za předplacenky, mi přijde dost férový. Oznámila to dost dopředu, ačkoliv nemusela (zajímavá je tedy časová souvislost s tím dotazem).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod MiASX 14. 3. 2019 13:51

Takze zbyva uz jen posta a sazkove kancelare?
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 14. 3. 2019 20:33

Tak jsem si také založil hello spoření, to 1,5 % je zastím asi nejlepší volba ( + Richee )
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 15. 3. 2019 11:24

Není ta Hello nějaká zpomalená? Včera jsem založil, podepsal, ještě večer poslal platbu na účet, je skoro poledne a platba není připsaná.
Divný
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 3. 2019 15:45

odpověděl sis sám :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 3. 2019 16:15

To jen při této první aktivační platbě to trvá déle, protože musí ručně ověřit odvozenou identitu (neboli shodu jména účtu ze kterého jsi posílal s tvým jménem a případně shodu čísla účtu příchozí platby s tebou uvedeným) a ručně tedy účet aktivovat (závislé na vytížení pracovníků). Toto musejí při využití online založení s odvozenou identitou klienta jeho jiným účtem, ze kterého posílá první platbu, dělat i jiné banky, nic divného. Po této ruční kontrole a aktivaci účtu už HB na běžném a spořícím účtu připisuje normálně jako jiné banky.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 3. 2019 21:16

Docela by mne zajímalo, kdy tato banka pochopí, že pokud bude vyžadovat při převodu z BÚ na SÚ a naopak idiotské potvrzení kódem z SSMky (pro blbce: z SMSky), je pro 90% lidí nepoužitelná...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 3. 2019 21:45

Používej mobilní aplikaci, ta to po tobě chtít nebude.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 15. 3. 2019 22:06

Tomáš Marný píše:Docela by mne zajímalo, kdy tato banka pochopí, že pokud bude vyžadovat při převodu z BÚ na SÚ a naopak idiotské potvrzení kódem z SSMky (pro blbce: z SMSky), je pro 90% lidí nepoužitelná...


Tomáš Marný píše:Hodinky jako holinky, Raiffeisen jako Raiffaisen, písmeno sem nebo tam, že jo...


Zajímavé, že když se někdo splete, tak si nezapomeneš rýpnout, ale když si někdo pak rýpne do tebe, tak z něj hned děláš blbce...
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 3. 2019 07:35

Ne, že bych se chtěl TM nějak moc zastávat, máš pravdu s těmi reakcemi, jen zrovna tohle (SSM/SMS) je zjevný záměr a nikoliv chyba. To jsou takové vtipné či rádobyvtipné hrátky se slovy/písmenky.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 16. 3. 2019 08:30

minarjo píše:To jen při této první aktivační platbě to trvá déle, protože musí ručně ověřit odvozenou identitu (neboli shodu jména účtu ze kterého jsi posílal s tvým jménem a případně shodu čísla účtu příchozí platby s tebou uvedeným) a ručně tedy účet aktivovat (závislé na vytížení pracovníků). Toto musejí při využití online založení s odvozenou identitou klienta jeho jiným účtem, ze kterého posílá první platbu, dělat i jiné banky, nic divného. Po této ruční kontrole a aktivaci účtu už HB na běžném a spořícím účtu připisuje normálně jako jiné banky.

Díky, přesně tohle mi řekli na infolince.
Vůbec jsem netušil, že se takhle ověřuje první platba natož ručně.
Díky
PULPANM
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků