Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod geronimo1234 7. 5. 2019 10:32

Komu že se platí 35% prosím? Já žil v tom, že se platí jen CZ daň z příjmu FO...
geronimo1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod volnicko 7. 5. 2019 12:21

Struktura, kterou DEGIRO používá, vede k efektivním úsporám na transakčních nákladech při obchodování. Kromě toho tato struktura, v níž jsou držena aktiva klientů v rámci samostatného právního subjektu, má za následek minimální riziko v případě potíží protistrany. Vedlejším efektem je, že DEGIRO nemůže aplikovat lokální zdanění dividend pro české akcie. Dividendy budou zdaněny sazbou 35 %.

->

Na ucet ti prijde zdanena dividena 35%. Pritom kdyz si koupis napriklad pres FIO akcie CEZu, tak si vyzvednes dividendu v bance a bude srazena o 15%.
volnicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 8. 5. 2019 22:57

Ale rozdíl ve zdanění můžeš žádat po finančáku zpět.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod volnicko 10. 5. 2019 07:35

Proto ten prvni dotaz, zda s tim ma nekdo osobni zkusenost. :)
volnicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 10. 5. 2019 08:13

Mám už zainvestováno přes Degiro do US a GB (ADR) akcií v USD a do CZ akcií přes FIO.
Chtěl bych doplnit ptf o akcie z Evropy (D,NL,F) tentokrát cestou nějakého/nějakých ETF v EUR - doporučíte mi poplatkově/likvidně/jinak optimální (nemusí být nutně z akce "nákup 1xměsíčně zdarma", stejně budu nakupovat po nižších tranších než 1000 USD/EUR a poplatek 2,00 €/nákup je přijatelný). Jediná podmínka, aby to bylo vše na jedné burze a vše akumulační typ. (nevadí od více správců-fondů, kvůli diverzifikaci rizika správce).
Představoval bych si 3 ETF - něco na DAX, něco na CAC a k tomu něco na největší (dividendové) firmy záp.Evropy - to nevím jak se hledá, resp. když už si něco vyberu na JUSTETF, kde najdu složení podkl.aktiv/components?
díky
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 14. 5. 2019 16:09

Jak reálně nakupujete? Zjistíte si každý měsíc kolik zrovna stojí např. ETF co chcete zrovna koupit a pošlete tam peníze nebo máte o něco přešvihlý trvalák a zbytek tam prostě zůstane?
Jde mi o pravidelné investování do ETF zdarma a zatím mi to moc pohodlné nepřijde.
Předpokládám že ETF jdou nakupovat pouze celé ...
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 14. 5. 2019 17:28

Ano posílám více, než je cena ETF a jednou za čas stáhnu zpět. Degiro pořád neumí frakce, takže se musí kupovat celé kusy. Už nějaký rok podporu frakcí slibují, ale pořád nic.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod blackwork 15. 5. 2019 06:59

Jak vkládáte EURa? V primárním nastvením lze jako protiúčet nastavit pouze CZK.
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlsal 15. 5. 2019 08:11

Primárně si při zakládání účtu nastavíš CZK účet. Koruny se převádí na EUR a naopak bez poplatku středovým kurzem.

Můžeš posílat i EUR z jiného účtu. Musí to být český účet registrovaný na tvé jméno. První převod musíš ohlásit předem. Zatím jdou jen vklady. Výběry musí být na CZK účet.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod blackwork 15. 5. 2019 09:25

mlsal píše:Primárně si při zakládání účtu nastavíš CZK účet. Koruny se převádí na EUR a naopak bez poplatku středovým kurzem.

Můžeš posílat i EUR z jiného účtu. Musí to být český účet registrovaný na tvé jméno. První převod musíš ohlásit předem. Zatím jdou jen vklady. Výběry musí být na CZK účet.


Obstrukce jak u ING ... >:-(

Takže to z Revolutu nepošlu?
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chodovson 15. 5. 2019 17:38

Nepošleš. Snažil jsem se před půl rokem o to samý a bylo mi odpovězeno:
"Dobrý den, platby z Revolut účtů bohužel nepřijímáme."
chodovson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 5. 2019 18:04

Degiro z nějakého důvodu přijímá SEPA platby pouze z účtů s IBANy s prefixem CZ* (které musí být vedeny na jméno majitele), leč tím porušují nařízení EP č. 260/2012, protože "diskriminují" IBANy jiných členských zemí. Komu to za to stojí, může to začít řešit, protože opravní prostředky vůči takovému chování by měly být "vynutitelné" úřady v dané zemi, v případě Nizozemí tedy AFM (https://www.afm.nl/en/over-afm)... Nicméně to nejspíš nevyřeší nemožnosti výběrů v EUR, případně jiných měnách.

Nicméně spotový kurz u Degira pro měnový pár CZK/EUR je bez jakékoliv marže, je dost možná výhodnější, než Revolut, který má určitý spread, v nejlepším případě to vyjde zhruba tak nastejno. Pokud někdo mermocí touží posílat přímo EUR, snadno dostupný je nyní třeba spořicí účet v EUR u Expobank, u něhož je v ceně poskytována 1 příchozí SEPA platba za kalendářní měsíc a 1 odchozí platba za kalendářní čtvrtletí (nicméně překročení tohoto kontingentu je vykoupeno vysokými poplatky v řádu stovek korun), popřípadě si počkat a v prosinci to po nabytí příslušného nařízení bude poskytovat už kterákoliv banka, která umožňuje vést účty v EUR.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod blackwork 3. 7. 2019 16:13

Jak dostanu z Degiro Eura zpět?
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JPT666 4. 7. 2019 19:55

Zatim asi nijak. Posílají to v korunách.
JPT666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwork 4. 7. 2019 20:13

No jakkoliv, nějak mi to nejde ...
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků