XTB a nákup akcíí na dlouho

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 30. 11. 2020 01:48

LYNX vs. XTB: Porovnání poplatků a nákladů na obchodování https://www.kurzy.cz/zpravy/565224-lynx ... chodovani/
XTB vs. eToro: Porovnání poplatků a nákladů na obchodování akcií https://www.kurzy.cz/zpravy/566215-xtb- ... ani-akcii/
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 30. 11. 2020 08:05

TnT2 píše:Na Finlordu vyšla na XTB nedávno recenze. Na nákup akumulačních ETF na dlouhodobé držení z té zatím chudé nabídky co mají by mohli být ideální, pokud velikost portfolia nepřekročí 250.000 EUR.


Co je to za hranici ta částka?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TnT2 30. 11. 2020 10:06

Od ní účtují poplatek za úschovu cenných papírů 0,2 % ročně, minimálně 10 EUR měsíčně.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 30. 11. 2020 17:57

Takze ty akcie nejsou na tvym, ale na nejakym jejich uctu? Mozna s nimi i mohou pakovat a pujcovat je jsko Degiro?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackwork 1. 12. 2020 20:05

V jaké měně si mám zvolit u XTB účet?
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 1. 12. 2020 20:14

Můžeš mít celkem 4, v různých měnách. Záleží, co chceš kupovat. Jestli ETF, tak asi EUR, jestli akcie, tak tam by asi bylo nejlepší USD, ale musíš mít jak tam a ven levně ty USD dostat (mělo by jít přes paypal třeba z Revolutu). Navíc první platba musí jít tuším převodem, takže jako ten první bych USD asi nedával.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 1. 12. 2020 20:51

TnT2 píše:Na nákup akumulačních ETF na dlouhodobé držení z té zatím chudé nabídky co mají by mohli být ideální, pokud velikost portfolia nepřekročí 250.000 EUR.

Dokáže to prosím někdo srovnat nabídku XTB pro ETFka z pohledu nákladů s brokery Degiro / Trading 212 ?
219 ETF je chudá nabídka?

tmx643 píše:... ale musíš mít jak tam a ven levně ty USD dostat (mělo by jít přes paypal třeba z Revolutu). Navíc první platba musí jít tuším převodem, takže jako ten první bych USD asi nedával.

K tomu všemu nestačí samotný Revolut?
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 1. 12. 2020 22:43

Dobití kartou je za poplatek a jestli můžeš posílat peníze převodem z Revolutu, to si nejsem jistý, třeba Degiro to neumožňuje (navíc teda převod je spíš o EUR, nikoliv USD).
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod TnT2 1. 12. 2020 23:26

peliculiar: Ano. Prý ji budou rozšiřovat, ale nabídka ETF u Degira je teď mnohem širší. T212 je introducing broker k Interactive Brokers, takže nabídka ETF by mohla být široká (IB jich má tisíce), ale po zprávách o pastech ve smluvních podmínkách o nich ani neuvažuji.
U XTB teď lze dosáhnout zcela bezpoplatkového nakupování ETF, u Degira se platí minimálně poplatek za každou použitou burzu.

První platba na XTB musí přijít z účtu zadaného při registraci.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peliculiar 2. 12. 2020 11:56

TnT2 píše:Prý ji budou rozšiřovat, ale nabídka ETF u Degira je teď mnohem širší.

OK, to respektuju. Mě 219 ETF titulů přijde dost, můj favorit mezi nimi je a víc mě zajímat nemusí. :-)

TnT2 píše:T212 je introducing broker k Interactive Brokers, takže nabídka ETF by mohla být široká (IB jich má tisíce), ale po zprávách o pastech ve smluvních podmínkách o nich ani neuvažuji.

Mě v tuto chvíli víc trápí jejich problémy s platformou a případné negativní následky brexitu. Ty údajné pasti beru jako "jedna paní povídala", když to nemáš čím doložit. ;-)

TnT2 píše:U XTB teď lze dosáhnout zcela bezpoplatkového nakupování ETF, u Degira se platí minimálně poplatek za každou použitou burzu.

První platba na XTB musí přijít z účtu zadaného při registraci.

Právě bezpoplatkové nakupování mě láká. Poplatek za burzu, byť malý, byl důvod proč jsem se přiklonil k Trading 212 od původního záměru investování přes Degiro. Nyní se snažím prozkoumat mé možnosti investování bez poplatků s XTB.

tmx643 píše:Dobití kartou je za poplatek a jestli můžeš posílat peníze převodem z Revolutu, to si nejsem jistý, třeba Degiro to neumožňuje (navíc teda převod je spíš o EUR, nikoliv USD).

V případě XTB nevím, jak bych k nim mohl nalít například eura, pokud chci investovat do instrumentu v eurech, když mám prostředky v CZK, aniž bych zbytečně tratil na konverzi měny. Revolut ani jiný podobný nástroj nemám, takže netuším jak přesně to funguje a za jakých okolností to lze (a nelze) použít. Ale kdybych věděl, že mi to může v mém záměru pomoc, zařídil bych si ho. Paypal sice mám roky (ze setrvačnosti), ale dlouho už ho k ničemu nepoužívám, protože se mi nelíbí jeho poplatky.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 2. 12. 2020 12:31

...abys nedopadl jak sedlak u chlumce, kdyz si v roce 2000 koupil Cisco, lepe by totiz udelal, kdyby si koupil Sysco. Mrkni se na grafy. Myslim, ze nejake poplatky jsou nepodstatne.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 2. 12. 2020 13:32

Tak abys k nim mohl nalít eura, musíš je někde z korun vyměnit. :) Vždycky něco budeš tratit, záleží, jak moc. Moneta, Revolut, devizovky... To jsou způsoby, jak levně pořídit eura. Pokud připlatíš nad střed 0,1 %, nemá smysl se tím zabývat, to je na euru 2,6 halíře, o tolik se často změní kurz než stihneš eura koupit. Můžeš si dát nákupní příkaz o 0,1 % pod stávající kurz a vrátí se ti to. A nebo nakupovat eura do zásoby, když jsou levná.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 2. 12. 2020 14:17

@ tmx643: Díky moc, Monetu mám - vím, že se na fóru řešilo že za jiný kurz konvertuje SB a IB, krom toho nemám devizový účet, nevím zda je k tomu nutné si ho založit (asi ano). Vím, že Revolut umí výhodnou směnu kurzu, ale jak jsi výše psal, tak by to z něj nemuselo jít poslat na XTB - nemám nejmenší tušení proč tomu tak je.
Jen o těch věcech čtu, chybí mi s tím jakékoliv zkušenosti a nechce se mi je získávat metodou pokus-omyl.
tmx643 píše:Pokud připlatíš nad střed 0,1 %, nemá smysl se tím zabývat, to je na euru 2,6 halíře, o tolik se často změní kurz než stihneš eura koupit.

Ano, to není problém, ale vzhledem k tomu, že jsem měny nikdy online nekonvertoval, nevím jak na to a ani netuším jak si toto můžu pohlídat, abych neplatil nějaké přirážky, atp. Budu moc rád za rady, které mi v tom pomůžou. (y)
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 2. 12. 2020 14:26

Ano, založ si v Monetě EUR účet, je zdarma, včetně karty. To zabere 2 minuty, když už jsi klient. Pak se ti aktivuje směnárna. V internet bankingu je velmi výhodná (do 1000 eur na jednu směnu, ale můžeš jich udělat víc za sebou). Takto směníš třeba 500 EUR a pošleš je SEPA platbou do XTB (předtím tam při registraci zadáš IBAN tohoto účtu, aby byl spojený s tebou).
Pokud by Moneta znevýhodnila směny, stále můžeš měnit třeba na Revolutu a z něj si to poslat na tento svůj Euro účet a pak dál platit kartou nebo posílat do XTB.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 2. 12. 2020 15:41

Ze ty mas akcie MMB? Jsem oponoval tomuto doporuceni a myslim ze jsi nereagoval :tleskani

Zvýhodněný kurz u monety je ve smart bance a nikoliv v internetbance, proč mateš lidi i po upozornění, a v exchange i easychange je kurz obecně lepší a asi i bezplatné odeslání usd.

Ps: Pokud chceš vymenit ekvivalent nad 500 KKc, pak muzes zkusit vyjednat jeste lepsi kurz pres dealing monety mezi 9-17 (pry jen 15) hodin. Pak teprve se asi dostanes na uroven smenaren, ktere maji nizsi nebo zadne limity. Ak te ale budou hnat pres standardni “zahranicni platbu” a pak kurz asi upravi.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků