Forex, je mozne vydelat?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 27. 8. 2008 05:27

lemming : Nechápu jaký je v tom rozdíl, alektronicky, faxem, nebo po telefonu. Hlavní je, že se mu to tam štosuje a v daný okamžik to nemůže promptně zpracovat, ale čeká se na otevření burzy. Naopak, když je to elektronicky, nemusí to dělat on, ale může na to mít (a prý má) software, který to naplánuje za něj. O to je to snadnější.

xmms : I kdyby to někdo poznal, tuším, že o tom psali, že to je pouze neetické, nikoliv protiprávní (a konec konců, prý to dělají všichni "velcí hoši").
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 27. 8. 2008 07:04

Jenze ty prikazy tam jdou hnedka (sekundy) po otevreni burzy a takovych brokeru jako on je hafo, takze lze tezko naplanovat, jak s tim kursem pohne.

Krom toho normalne zadne bonusy za lepsi vyrizeni neexistuji, mozna u nejakych extra velkych objednavek ;-) Ale ty se tam zas sypou postupne.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 27. 8. 2008 07:53

Jenže nemůžeš zadat příkazy všechny najednou, je to přece roura, takže už jen to, jak je do té roury naskládáš, je důležité. A nebavíme se tu o malých objemech, ale třeba i stovkách lotů...
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 27. 8. 2008 08:31

No, sto lotu muze byt taky jen $20k dolaru ;-) Na tak velke objemy se nedavaji prikazy "natvrdo", ale vetsinou po castech. A vetsina tech prikazu jsou s limity, takze poskladani je vetsinou jedno; ono davat market prikaz na open neni uplne dobry napad ;-)
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmms 27. 8. 2008 23:49

A proč ne? L.W. radí držet pozice (i ty krátkodobé) přes noc. To je v podstatě stejné. Pokud je většina takových obchodů ziskových, tak hurá do toho!
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 28. 8. 2008 23:48

Teď si zrovna čtu oblíbenou kapitolu na téma devizová arbitráž dvoustranná a trojstranná. Principem je nakoupit měnu u jedné banky a ve stejném okamžiku ji prodat u jiné banky a vydělat na rozdílném kurzu.
Zajímalo by mě, jak se to v praxi provede. Všechno zase u brokera, který je napojen na obě banky? Nebo jak to funguje? A jak se to dá provést ve stejném okamžiku ve stejnou sekundu, aby se vlivem změny kurzu v čase nestal prodělečný obchod?
Anebo jak můžu mít účet u dvou bank a prodat nebo koupit měnu a rychle (aby to netrvalo 3 dny, jak bývá zvykem)?
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 8. 2008 05:43

S tím "nakoupit u banky" a "prodat u banky" asi moc neuspěješ. Rozdíl mezi nákupním a prodejním kurzem u bank (spread) u bank je dost velký na to, aby tyto rozdíly pokryl. Navíc při převodu devizových prostředků si banky účtují stejné poplatky jako při přeshraničním bankovním styku, takže i když to zadáš jako zvýhodněnou europlatbu (pokud to bude banka nabízet) tak se nevyhneš poplatku nejméně 2 x 150 Kč. U vyšších částek to bude 1 % z částky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 29. 8. 2008 10:10

On asi mysli nedelat to realnymi konverzemi, ale mit ucty u dvou ruznych FX brokeru a vstoupit u kazdeho do protichudne pozice (toho, ktery ma drazsi short, toho kdo ma levnejsi long) a hrat na to, ze se ceny casem dorovnaji.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmms 29. 8. 2008 23:14

No a mě by zajímalo, jak se to v praxi provede. Třeba banka provádí arbitráže na devizovém trhu. A jak to dělají malí obchodníci? Zase přes brokera nebo to jde i jinak?
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 9. 2008 14:20

Podle me mali obchodnici devizove arbitraze moc nedelaji, protoze se jim to nevyplati. Predevsim proto, ze

1) Na mimobankovnich trzich je docela velky spread mezi nakupem a prodejem (cca od 2 pips na EUR/USD),
2)u tech brokeru nemate okamzite plneni, tj. prikaz muze trvat u jednoho nekolik sekund a na druhe strane se zmeni kurz (nelze podat prikaz a okamzite ho mit proveden)
3) navic obcas dojde k nove kvotaci kurzu, takze jste najednou uplne jinde
4) v obdobi vetsi volatility kurzu (kdy je sance neco chytbout) ti mensi brokeri dost razantne navysuji spread a mate utrum.

Nerikam, ze se na tom vydelat neda, ale zlaty dul z toho nebude.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chatumbabub 3. 9. 2008 07:15

PatrikChrz píše:Takže, pokud má někdo rád hazard a nebere to jako investici ale opravdu jako hazard, proč ne - pořád lepší než ty peníze nastrkat do automatů. Ale šance, že jeden člověk uspěje proti společnostem s armádou lidí, kteří nedělají celý den nic jiného, než se sbírají a třídí informace, je poměrně malá.


Prirovnavat Forex k hazardu fakt nejde. Ciste teoreticky, kdyby si pred to posadil cvicenou opici, tak jeji stav prostredku bude porad stejny. ( pokud samozrejme nepocitam spread, popr jine poplatky). Takze pokud se tomu dostatecne venujes, neriskujes atd, tak se na tom da velice slusne vydelat.
chatumbabub
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod H.G. 2. 4. 2013 22:05

Vydelat je samozrejme mozne, no chce to opravdu velikou trpelivost a chladnou hlavu. Sam na forexu vydelavam, no k mym prvnim vydelkum jsem prisel az po trech letech samovzdelani a nemalych investicich do neho. Prvni demo ucty jsem ze zacatku bankrotil jeden za druhym, s prvnim realnym uctem na 10 EUR jsem ze zacatku vydelal nekolik EUR a pak jsem to profoukal za jeden den jen diky sve hlouposti a hamiznosti. Na dalsi ucet jsem polozil 50 EUR a vysledek byl uz lepsi. Tak slo pomalu az do dneska. Pomalu jsem se ucil ze svych chyb a tise za ne platil to vice, to mene. Dnes mi nedela problem za den vydelat i vice nez tisicovku EUR. Forex je prace jako kazda jina a chce i vzdelani i praxi. A tak jak ve vsech oborech ne kazdy ma tu vydrz dojit do finale a mnoho lidi zbytecne dela uspechane vyvody, hledajici chybu na druhem miste a ne v sobe. Kdyz jsem s tim poprve prisel domu moje zena mne jako vzdy podrzela a nemela nic proti tomu abych zkusil neco noveho v zivote a to mi take velmi pomohlo, nebot podpora blizkych v tezkych zacatcich je velmi dulezita. Jestli se chcete v budoucnu zabyvat forexem preji vam mnoho stesti, trpelivosti a dobre rodinne zazemi.
H.G.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Indy963 7. 10. 2017 10:13

Určitě to možné je, pokud budete trpělivý a pracovat na sobě, tak je to moc hezký způsob výdělku.
Indy963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 9. 10. 2017 09:30

Forex : Vydělat se může, ztratit se musí
Jednou se na Forexu hezky vydělá, jindy se zas hezky ztratí, takže na konci roku zůstává krásný růst portfolia +0%.
Veliké výnosy střídané s velikými ztrátami na Forexu dosahuje i ten největší odborník na spekulaci s měnami - žid Soros.
Tedy nikdo by neměl s tím začínat a léta se to učit, když ztráty dosahuje i Soros, který má s tim už 80 let praxi.

Nesnaž se o rychlé zbohatnutí na burze, nebo všechno ztratíš!
Ukládej raději všechny peníze do akcií velkých a starých západních podniků s dobrou dividendou a raduj se jen, že máš každý rok o několik procent více dividend!
Royal Dutch Shell PLC - B = ISIN GB00B03MM408
HSBC Holdings PLC = ISIN GB0005405286
AT&T Inc. = ISIN US00206R1023
Munich Re Ges.AG = ISIN DE0008430026
Iberdrola SA = ISIN ES0144580Y14
BHP Billiton PLC = ISIN GB0000566504
BMW AG - ST = ISIN DE0005190003
BASF SE = ISIN DE000BASF111
Cisco Systems Inc. = ISIN US17275R1023
Ta horní akcie poskytuje 6% dividendu, pod ní je 5% a 4%, ta spodní má téměř jen 3% dividendu.
A všechny tyto akcie jsou dnes ještě fundamentálně levné s P/E, P/B, P/S.
Já je kupuju pro Mary Ann zrovna tak :arrow: http://nr1a.com/Mary-Ann-shares.htm
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 22. 1. 2019 15:41

Tohle? https://www.boerse-stuttgart.de/en/Shel ... 00B03MM408

Dividenda tam fakt je 6% psaná, jake jsou transakcni, poplatkove a danove naklady? Pres fio to nejde... jaky doporucujes minimalni objem pro nejakou efektivitu?

No taky to muze klidne rupnout na nulu zejo.

——

Ot:
5400 podvedenych na “forexu” https://www.novinky.cz/krimi/495207-pol ... iardy.html
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků