Prevod mensej sumy do Kanady

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pooldecak 12. 3. 2009 15:28

Potrebujem previest 200 EUR z Ciech do Kanady. Ktoru formu mam zvolit, aby som platil najnizsie poplatky? Ked pouzijem Paypal, tak sa vraj da vyhnut poplatkom za odoslanie, ak najprv vlozim peniaze na Paypal ucet, namiesto priamo platby Visa kartou. Ako presne sa daju vlozit peniaze na Paypal ucet?
Ake ine mam moznosti? Neviete aky je poplatok za Money Gram prevod pri takejto sume?
Vopred vdaka.
Pooldecak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 3. 2009 15:39

Potřebuješ je převést kam? Zaplatit za nějaké zboží? Tak to nejspíš na účet. Pak bych doporučil devizovou společnost, poplatek za poslání od 100 Kč (varianta SHA) nebo od 500 Kč (varianta OUR) a kurz lepší než v bance, celková doba realizace (včetně převodu v rámci CZ) asi týden. viewtopic.php?f=316&p=5960697&sid=a9e1fdaed5a2226d9997af4540c36f75#p5960697
Druhou možností je dát peníze do cenného psaní a poslat normální poštou, cena přibližně stejná. Doba doručení ovšem 14 dní až měsíc.
U PayPalu je nutné aby příjemce měl PayPal účet, navíc zase budeš tratit na kurzu. Pokud necháš konverzi na vlastní bance budeš mít kurz deviza-prodej (horší než v případě devizové společnosti) - nebo horší, viz: http://www.mesec.cz/clanky/platba-karto ... ly-teorie/, pokud na PayPalu tak nejspíš ještě horší.
Jen mi je divné posílat EUR do Kanady. Nemělo by spíš jít o CAD?
A prodejce neakceptuje platbu platební kartou? Chtělo by to víc informací.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pooldecak 12. 3. 2009 21:08

Je to pre pribuzneho, ktory mi chce kupit tovar v Kanade a poslat. Cize je to platba pre sukromnu osobu nie pre firmu. Samozrejme ide o sumu v CAD, ale je to zhruba ekvivalent 200 EUR, cize asi $CDN 330.
Cenny list do Kanady neexistuje pokial viem a v doporucenom to je velke riziko.
Ta devizova spolocnost ako funguje? To pride platba na ucet v kanade? To nie je najlepsie riesenie, lebo kanadske banky uctuju poplatok 10 CAD za prijatie wire transfer...
Pooldecak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 3. 2009 21:22

Tak s tím cenným psaním mě to fakt nenapadlo, ale koukám do podmínek České pošty a u Kanady fakt není uvedena hodnota na kterou je možné zásilku pojistit :(.

Ta devizová společnost opravdu funguje jako bankovní převod, jedině si ty společnosti obvolat, jestli nemá některé účet i v Kanadě a nebylo by to možné udělat jako vnitrostátní převod :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 13. 3. 2009 06:15

S posíláním hotovosti v obálce bych byl dost opatrný. Ono je to totiž snad všude výslovně zakázané. Cenné psaní je výslovně pro dokumenty, pro peníze je Western Union. Aby tě pak amíci nepopotahovali za praní špinavých peněz. :-/
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 3. 2009 08:06

Western Union je vhodný opravdu jen a pouze na urgentní "nouzové" platby, je totiž velmi drahý, navíc dochází ke dvojímu převodu peněz - z CZK na USD a pak z USD na CAD. To už raději opravdu klasický bankovní převod (nebo přes devizovou společnost).

Díval jsem se do poštovních podmínek a nic o zákazu tam není, dokonce česká pošta pro zasílání cizích měn službu cenné psaní přímo doporučuje.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pooldecak 13. 3. 2009 18:51

Wester Union je dost drahy a ma nevyhodne kurzy. To uz skor by som pouzil MoneyGram, ten je lacnejsi. Cenny list sa pokial viem neda posielat zo Slovenska do Kanady a tym padom asi ani z Ciech. A kanadksa posta nepozna taky produkt ako cenny list, jedine doporuceny list.
Kolko by ma priblizne vysiel prevod tej sumy z Paypal Personal Account na Premier Account?
Pooldecak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 3. 2009 19:01

No a co to poslal přes devizovou společnost jako "OUR" platbu? WallichFx za to chce paušál 500 Kč a příjemce nebude platit nic :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 13. 3. 2009 19:42

MoneyGram má pobočku v ČR?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod dadasfx 14. 3. 2009 15:37

No pokud jsou ty penize urcene k tomu, aby je tam nekdo utratil za zbozi, ktere ti bude posilat domu tak by asi bylo lepsi si to zbozi koupit online na webu vyrobce popripade jinem webu, ktery ten dany sortiment prodava a zaplatit kartou nebo paypalem a jako adresu zadat adresu toho pribuzneho, ktery ti to pak uz jen preposle do SK.

Pokud to zbozi neni neco naprosto ojedineleho co nikde jinde neni k sehnani, tak si myslim, ze by bylo lepsi a i levnejsi si to koupit v USA.
Vetsina online obchodu, ale neposila do zahranici (mimo USA). To se da vyresit s touto sluzbou. Kde je mozne pouzit jejich adresu a oni to pak za poplatek $8.50 + postovne poslou do SK. Jestli by se ti ta cena porad jeste vyplatila si ale musis spocitat sam. Kolik by vyslo poslani penez do kanady + nakup + poslani do SK nebo jestli je lepsi nakup v USA + pouziti zluzeb toho skladiste.

No a pokud by si preci jen nakupoval v USA tady jsou 3 velice dobre vyhledavace cen zbozi v USA. Levnejsi cena nez se ukaze v jednom z tech vyhledavacu uz je jen to ukradnout :) .

1: http://www.streetprices.com/
2: http://www.google.com/products
3: http://slickdeals.pricegrabber.com/
„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ 'Albert Einstein™'

Každý by chtěl do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.
dadasfx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 3. 2009 12:26

Ještě jedna možnost - že mě to nenapadlo. Mezinárodní peněžní poukázka EUROGIRO (přesto, že jde o EUROgiro, tak Kanada patří mezi "pokryté" země).
http://www.cpost.cz/jetspeed/portal/med ... ow_title=1

http://www.postovnisporitelna.cz/Obcane ... ogiro.aspx

Pro výplatu v hotovosti by to stálo 200 Kč, připsání na účet 100 Kč (SHA) - ale nevím, jestli by příjemci byla naúčtována příchozí platba místní nebo mezinárodní.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pooldecak 16. 3. 2009 17:58

PatrikChrz píše:Ještě jedna možnost - že mě to nenapadlo. Mezinárodní peněžní poukázka EUROGIRO (přesto, že jde o EUROgiro, tak Kanada patří mezi "pokryté" země).
http://www.cpost.cz/jetspeed/portal/med ... ow_title=1

http://www.postovnisporitelna.cz/Obcane ... ogiro.aspx

Pro výplatu v hotovosti by to stálo 200 Kč, připsání na účet 100 Kč (SHA) - ale nevím, jestli by příjemci byla naúčtována příchozí platba místní nebo mezinárodní.

To Eurogiro je asi najlepsia moznost. To tusim funguje tak ze prijemcovi vi Kanade pride nejaky sek kryty nejakou Kanadskou bankou, cize vlozenie na ucet by nemalo stat nic.
Dik za radu.
Pooldecak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 3. 2009 00:47

stanislav.stribrny píše:MoneyGram má pobočku v ČR?

Jestli oficiální pobočku nevím, ale dneska jsem viděl nápis Moneygram na jedné směnárně na Václaváku (skoro až úplně nahoře, na pravé straně směrem do kopce).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 31. 3. 2009 10:49

kdysi jsem se díval na web MoneyGramu a žádnou úřadovnu v ČR jsem nenašel - teďka jsem mrknul znovu a v Praze jich je 17, tak buď jsem blbě koukal, nebo je to novinka :)

Každopádně mi MoneyGram přijde levnější než WesternUnion.
stanislav.stribrny
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků