Mate uver u Cetelem?

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Sauron 21. 4. 2009 19:06

Si myslíš že pokud bys porušovala dané podmínky, které navíc dobrovolně podepsala, že by sa jinde chovali jinak ?

Já na ně nemožu řéct křivého slova. Možná ale proto že platím vždy a vše, tak jak mám.
Naposledy upravil Sauron dne 21. 4. 2009 20:13, celkově upraveno 1
...I'm in love with my car, the machine of a dream, such a clean machine, with the pistons a pumpin' and the hub caps all gleam...
Sauron
Diskutér

Odeslat příspěvekod brnakk 21. 4. 2009 20:06

Kupoval jsem si přes Cetelem notebook za 20k. Měli akci, když splatím do 10 měsíců, nebudu platit ani Kč navíc, tak proč to nevyužít. Vše jsem splácel včas a nebyl jediný problém. Jejich kreditku nevyužívám a jsem spokojen.
"Go for a business that any idiot can run – because sooner or later, any idiot is probably going to run it." - Peter Lynch
brnakk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 4. 2009 21:06

Kikina si evidentně plete úrok a smluvní pokutu nebo poplatek za upomínku... Takoví lidi by měli mít soudně zakázáno půjčovat si cokoliv jiného, než mouku od sousedky...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 22. 4. 2009 06:10

brnakk: jj, podobnou nabídku jsem už také někde viděl, tuším, že snad u Mironetu. Sranda je, že když se ti to nepovede do té inzerované doby splatit, tak tam bylo asi 30% RPNS :-) Oni zkrátka počítali s tím, resp. ta splátková společnost, že si ten úvěr prodloužíš, nebo přeceníš své schopnosti ho splácet.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 4. 2009 06:56

kekeki: Podepsala jsi smluvní podmínky? Podepsala. Porušila jsi je? Porušila. Tak se nediv.
Vysoké sankční pokuty má každý, Citibank u jejich kreditní karty má 550 Kč. Je to podstatný zdroj příjmů splátkových společností. Karty od Cetelem mají aspoň 1 výhodu - naprosto bezkonkurenční kurzy cizích měn. Kdyby byla jejich karta zdarma, už jsem si jí pořídil.

Jo a že jsi nečetla co jsi podepsala? Co na to asi tak říct ... Možná by bylo vhodné zauvažovat o omezení svéprávnosti :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Zdibrid 22. 4. 2009 08:41

PatrikChrz: kreditku mi poslali automaticky po splacení úvěru. Možná má výhodné kurzy, ale jako špachtle na lepení byla vynikající :D
Zdibrid
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 22. 4. 2009 09:23

Těmhle pochybným firmám je třeba se obloukem vyhýbat! Cetelem, Provident, Homecredit, ještě bych sem přiřadil GE Money. Homecredit zruinoval stovky tisíc ruských domácností, dělá naší zemi v Rusku "dobrou" reklamu.
Půjčky má smysl si brát jen od bank, ty alespoň dbají na svou pověst.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 4. 2009 09:46

Ruprecht001 píše:brnakk: jj, podobnou nabídku jsem už také někde viděl, tuším, že snad u Mironetu. Sranda je, že když se ti to nepovede do té inzerované doby splatit, tak tam bylo asi 30% RPNS :-) Oni zkrátka počítali s tím, resp. ta splátková společnost, že si ten úvěr prodloužíš, nebo přeceníš své schopnosti ho splácet.

To má Cetelem taky... Splácet a po roce zaplatit zbytek, nebo platit další 2 roky, RPSN 32,4%. Samozřejmě člověka na ten doplatek neupozorní, není ani na složenkách, co na splácení po celé 3 roky pošlou.

To stanislav.stribrny: Neřekl bych, že Cetelem patří do stejné sorty jako ty ostatní.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 22. 4. 2009 10:10

Tomáš Marný: Souhlas. Cetelem, GE a HomeCredit bych rozhodně neházel do jednoho pytle s Providentem apod. Proveident a spol je zaměřený trochu jinak a jejich RPNS je řekl bych řádově jinde :-D
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sauron 22. 4. 2009 11:03

Tomáš Marný : Kde na složence bys to chtěl mět napsané ? Napsané, včetně popisu co, jak a kdy zaplatit máš v dopise co ti dojde po uzavření smlouvy. Přijde mě to jako maximálně srozumitelné a jasné.
...I'm in love with my car, the machine of a dream, such a clean machine, with the pistons a pumpin' and the hub caps all gleam...
Sauron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 4. 2009 11:15

To Sauron: Tak já to zkusím pomalu a polopaticky: Přijde ti 36 ks složenek, kde je předtištěno, dejme tomu, 862 Kč. Složenka na onen doplatek po roce, který činí 8.500,- Kč, ovšem mezi nimi není. Protože jinak by člověka mohlo trknout, že má něco po roce doplatit...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sauron 22. 4. 2009 11:23

Ale toto šecko, polopaticky, máš napsané v dopise co ti od nich přijde. Opravdu nechápu kde, krom sebe sama, vidíš problém..
Sauron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sauron 22. 4. 2009 11:25

Pokud je někdo tak tupý a debil že si nečte dopisy, dobře mu tak, ať si platí víc..
Sauron
Diskutér

Odeslat příspěvekod lucinka316 16. 7. 2009 10:35

Dobrý den,
nevíte někdo proč požaduje Cetelem výpis z účtu při úvěru? Jestli kvůli bydlišti nebo jestli detailně kontrolují položky? díky moc
lucinka316
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 7. 2009 10:45

Většinou je to další ověření příjmů, aspoň mBank při vydání kreditní karty "dle příjmů" chce výpis z účtu NA KTERÝ CHODÍ VÝPLATA (výslovně to mají takto uvedeno). K tomu chtějí i potvrzení od zaměstnavatele. Prostě se hůře falšuje 1 dokument (potvrzení od zaměstnavatele), než dva dokumenty (potvrzení od zaměstnavatele + výpis z účtu).

Ale samozřejmě těch údajů, co se z toho dá zjistit je víc, bydliště, způsob hospodaření (vybereš vše hned jak to přijde na účet), počet plateb kartou,...
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor