Mate uver u Cetelem?

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Zdibrid 22. 4. 2009 07:41

PatrikChrz: kreditku mi poslali automaticky po splacení úvěru. Možná má výhodné kurzy, ale jako špachtle na lepení byla vynikající :D
Zdibrid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 22. 4. 2009 08:23

Těmhle pochybným firmám je třeba se obloukem vyhýbat! Cetelem, Provident, Homecredit, ještě bych sem přiřadil GE Money. Homecredit zruinoval stovky tisíc ruských domácností, dělá naší zemi v Rusku "dobrou" reklamu.
Půjčky má smysl si brát jen od bank, ty alespoň dbají na svou pověst.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 4. 2009 08:46

Ruprecht001 píše:brnakk: jj, podobnou nabídku jsem už také někde viděl, tuším, že snad u Mironetu. Sranda je, že když se ti to nepovede do té inzerované doby splatit, tak tam bylo asi 30% RPNS :-) Oni zkrátka počítali s tím, resp. ta splátková společnost, že si ten úvěr prodloužíš, nebo přeceníš své schopnosti ho splácet.

To má Cetelem taky... Splácet a po roce zaplatit zbytek, nebo platit další 2 roky, RPSN 32,4%. Samozřejmě člověka na ten doplatek neupozorní, není ani na složenkách, co na splácení po celé 3 roky pošlou.

To stanislav.stribrny: Neřekl bych, že Cetelem patří do stejné sorty jako ty ostatní.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 22. 4. 2009 09:10

Tomáš Marný: Souhlas. Cetelem, GE a HomeCredit bych rozhodně neházel do jednoho pytle s Providentem apod. Proveident a spol je zaměřený trochu jinak a jejich RPNS je řekl bych řádově jinde :-D
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 4. 2009 10:15

To Sauron: Tak já to zkusím pomalu a polopaticky: Přijde ti 36 ks složenek, kde je předtištěno, dejme tomu, 862 Kč. Složenka na onen doplatek po roce, který činí 8.500,- Kč, ovšem mezi nimi není. Protože jinak by člověka mohlo trknout, že má něco po roce doplatit...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lucinka316 16. 7. 2009 09:35

Dobrý den,
nevíte někdo proč požaduje Cetelem výpis z účtu při úvěru? Jestli kvůli bydlišti nebo jestli detailně kontrolují položky? díky moc
lucinka316
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 7. 2009 09:45

Většinou je to další ověření příjmů, aspoň mBank při vydání kreditní karty "dle příjmů" chce výpis z účtu NA KTERÝ CHODÍ VÝPLATA (výslovně to mají takto uvedeno). K tomu chtějí i potvrzení od zaměstnavatele. Prostě se hůře falšuje 1 dokument (potvrzení od zaměstnavatele), než dva dokumenty (potvrzení od zaměstnavatele + výpis z účtu).

Ale samozřejmě těch údajů, co se z toho dá zjistit je víc, bydliště, způsob hospodaření (vybereš vše hned jak to přijde na účet), počet plateb kartou,...
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lucinka316 16. 7. 2009 09:58

Díky ti za odpověd. Já jsem totiž teď na tom výpisu z banky zjistila chybu.Započítali mi kontokorent do mínusu 1608,-Kč a já ho vůbec nečerpala (mám ho sjednaný na 5.000 ,-Kč).Přitom v druhém sloupci mám konečný zůstatek 9.000 v plusu, tak nevím teď jak to bude posuzovat Cetelem. A jestli jim tam mám volat, že jsem tam našla chybu a tak. Nebo jestli to zas až tak moc studovat nebudou ten výpis.
lucinka316
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 7. 2009 10:09

Bohužel banky ani splátkové společnosti nijak nezveřejňují průběh posuzování žadatelů :₍
Pokud to může vypadat jako nepovolený debet, tak bych k tomu určitě nějaký vysvětlující dopis napsal.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 16. 7. 2009 10:10

Patrik spíš hůře se falšují 2 dokumenty než jen 1, předpokládám že tam mělo být. ;-)
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lucinka316 16. 7. 2009 10:14

No to jo ,ale nevím co jim tam mám napsat vypadá to takto:
Výše KTK úvěru 5.000,- Kč
Vyčerpané 1608,- Kč
Z toho po splatnosti: 0
Disponibilní zůstatek 3.391,08
a v
v druhém sloupci
Konečný zůstatek 9.969,45

Tak tomu nerozumím jestli je špatně výpis z banky nebo jak se vůbec zaúčtovává ten kontokorent.
lucinka316
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 16. 7. 2009 10:27

Konečný zůstatek v plusu vůbec nemusí znamenat nečerpání kontokorentu. Než bych to viděl na chybu banky, to bych si to ještě zkontroloval. Prostě vám přišla nějaká platba, která splatila debet, ale den dva jste v něm klidně být mohla. Ještě poznáte na úrocích.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod lucinka316 16. 7. 2009 10:37

Jo to chápu, ale výpis je od 31.05. do 30.06. a když si sečtu položky ,které mi odešli (peníze) tak jsem v plusu 9.969.45. Takže nevím proč tam uvádějí disponibilní zůstatek KTK úvěru 3.391 ,když mám nastaveno 5.000. Bojím se ,že mi tu půjčku kvůli tomu nedají. Jo a ještě jiná platba na splacení debetu tam nepřišla to by bylo vidět právě v tom výpisu ne?
lucinka316
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr222 8. 9. 2009 20:38

Meli jsme nekolik uveru od Cetelem v ramci 0% RPSN. Vzdy jsme to v poradku zplatili aby jsme mohli vyuzit prave 0% RPSN a pujcka nas nic nestala.
Ale nikdy nam neprislo nejake to potvrzeni o splaceni uveru. Cetelem vzdy posle pouze dopis na zacatku s cislem uctu kam zasilat bankovky, ale potvrzeni, to ne.
Chapu, ze to jsou pro Cetelem vydaje navic, ktere jim uz nic neprinese.
Na druhou stranu se docela obavam, ze za par let zazvoni exekutor, ze jim jedna splatka neprisla a ze dluzime nejakou raketu. Zkousel jste se nekdo ziskat nejaky papir, ze nemate vuci spolecnosti zadne zavazky nebo tak neco? Docela mam z toho strach.
petr222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 8. 9. 2009 20:45

Pokud jste úvěr splácel bankovním převodem, tak to může posloužit jako dostatečný důkaz. Podle stávajícího zákona o bankách, mají povinnost ukládat data o transakcích nejméně po dobu deseti let.

Jinak samozřejmě máte jako (bývalý) dlužník právo požádat Cetelem o potvrzení splnění závazku.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků