podvodný úvěr u essoxu

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod medacek 19. 5. 2009 21:30

Dobrý den, dnes mi přišel domů dopis, že mám nezaplacenou splátku ve výši 3,000,- z celkové dlužné částky 150,000,-. Ale nejlepší na tom je, že jsem si tu půjčku nevzal já, ale můj kamarád, který zneužil toho , že měl přístup k mým údajům z OP atd. Určitě ráno budu kontaktovat Essox a požadovat vysvětlení, jak je možné, že si na mně někdo vzal půjčku. A dále jestli nedostanu rozumné vysvětlení tak určitě i Policii. Nebo, co mám dále dělat, anebo dále očekávat, že se bude dít?
medacek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 19. 5. 2009 22:09

medacek: a to tvuj kamarad me i tvou obcanku + dalsi doklad totoznosti a vedel i tvuj podpis?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jones2k 19. 5. 2009 22:34

Me se stalo uplne to same, ale u providentu, sel jsem ihned na policii. Ta se postarala o zbytek.
ZTE Blade, Dell E6410
Jones2k
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 20. 5. 2009 05:27

Je to podvod a vzhledem k tomu, že "půjčená" částka je nad 5000 Kč, jedná e o trestný čin a tedy šupaj alou na PČR.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 5. 2009 07:46

"přístup k mým údajům z OP"? Oni nechtějí fyzicky občanku, stačí jim údaje z OP :shock: ?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod medacek 20. 5. 2009 12:31

já vůbec nevím co chtějí. Jen mi přišlo lejstro že mně poprvé upomínají, že sem nezaplatil splátku. Bydleli jsme spolu a měl k mým věcem pořád přístup.
medacek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 20. 5. 2009 12:35

medacek: a ted jako cekas na co? Volal si aspon do Essoxu, abys zjistil, co se deje? Uz jsi byl podat trestni oznameni? NE?!?! TAK NA CO JESTE CEKAS?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 5. 2009 13:19

To je teda kamarád :-D.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 20. 5. 2009 21:46

No vzhledem k tomu že splátkové společnosti vč. Essoxu chtějí při žádosti o půjčku kopie dokladů totožnosti a 2 výpisy z účtu kam chodí příjem tak je to minimálně podivné jak vůbec někdo mohl mít k těmto dokladům přístup (viz http://www.essoxpujcka.cz)

Není možné že jsi kamarádovi jen ručil a on teď neplatí?

Na infolince 810-777-777 (po-pá 8-19h) by ti řekli přesně kdy a jak byla smlouva uzavřena a na požádání zašlou kopii smlouvy .
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 31. 5. 2009 13:09

Tak by mě zajímalo jak to s tím "podvodným" úvěrem vlastně dopadlo.. (jestli teda skutečne byl tak podvodný).
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jones2k 31. 5. 2009 19:55

V mem pripade se jednalo o pribuzne, kdy si na me brali pujcku a o jejich znamou z te spolecnosti, ktera to zprostredkovala i bez OP. Dodnes nevim, jak to mohli udelat. Vim, ze je tahaly po vyslechu, ale nakonec to bylo odlozene a ta zenska dostala vyhazov.
ZTE Blade, Dell E6410
Jones2k
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod medacek 31. 5. 2009 22:04

Takže celá tato věc se má takto. Neuvědomil jsem si podstatnou věc. Můj kamarád chtěl auto, ale nedosáhl by na půjčku, ale čekal více peněz časem. Tak jsme se dohodli, že to vezmeme na mně. Nějak sem to neřešil a nechal vše na něm. Bezmezně sem mu věřil. Dodal jsem kopii OP a řidičáku. Zbytek včetně zařizování a sepisování sem nechal na něm. To vše poslal na leasingovku. Tam to schválili a já už jen dojel podepsat papír do bazaru, že souhlasím s výší splátky a na jak dlouho to bude. On si potom jel někam převzít auto a jezdí v něm. Dostal vlastně auto, klíče, techničáky. Tvrdil mi , že po měsíci leasing přepíšeme, ale teď mi vůbec nezvedá telefon a vyhýbá se mi. Co mám udělat ? Omlouvám se, že sem to nenapsal hned ale pošta mi chodí k mámě a když sem to psal do fóra poprvé, tak sem nevěděl,pořádně jak to je.
medacek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 1. 6. 2009 05:52

medacek: Tak tos vlastně vynechal vše podstatné :-D Ty mu děláš ručitele! Tak to máš smůlu. Vše hezky zaplatíš a nijak z toho nevycouváš. A protože jsi to nechal jen na dobré slovo, dost těžko z něj budeš cokoliv páčit :-(
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 1. 6. 2009 06:57

medacek: a nenechal sis to auto napsat na sebe? Ze bys rovnou nahlasil kradez :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod medacek 1. 6. 2009 09:36

koukal sem na ten essox a tam mi dají půjčku až od 22 a mně ji dali a je mi dvacet a žádné dva výpisy z účtu sem také neposkytl. Já nevím na koho to auto je napsaný ale přišlo mi včera ať zaplatím povinné ručení na moji adresu
medacek
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků