Výpoveď Investiční životní pojištění ( ING)

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod germi123 22. 9. 2009 19:18

Ahoj, nemáte někdo typ na nějaký formulář či vzor jak napsat výpoveď smlouvy o Investičním životním pojištění ING Investor či nějaký obecný vzor, který funguje ?

(na okraj důvod zrušení pro zvědavce :D )
Kamarád přišel o práci a je to taky takový "problémový" zaměstnanec, v původní práci si založil v březnu toto pojištění, ale teď to chce zrušit, žádné zmrazení apod. nechce... ví, že nedostane nic :-)
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 23. 9. 2009 06:46

Není třeba žádný formulář, stačí na to obyčejný dopis, kde uvede číslo smlouvy IŽP, které chce zrušit a datum, ke kterému ho chce zrušit (dle obchodních podmínek).
Pokud ho má takto krátce, bude opravdu odkupné nulové.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 9. 2009 08:02

Upozornění - výpovědní doba začíná běžet až okamžikem DORUČENÍ, rozhodně bych tedy doporučoval jít smlouvu zrušit osobně přímo na přepážce pojišťovny.
1) bude mít v ruce potvrzení, že výpověď byla opravdu přijata
2) bude přesně vědět, k jakému datu smlouva zaniká

U většiny smluv se bude postupovat podle občanského zákoníku, kdy je třeba výpověď pojišťovně doručit nejméně 6 týdnů před koncem pojistného období. Pokud ho má od prvního, tak to tento měsíc už nestihne, tedy smlouva by zanikla až posledního listopadu. Do té doby by byl povinen za ní platit.
Neplatit to dost nedoporučuji. I kdyby se s ním pojišťovna nechtěla soudit za nezaplacené pojistné (jako že i takové případy jsou), tak bude mít záznam v registru a to za pár tisícovek fakt nestojí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod germi123 23. 9. 2009 18:47

Díky za příspěvky už je to vyřízeno.
Odbytné bude nula, smlouva se vypoví písemně (dopručeně), nejbližší "přepážka" je u ING dosti daleko...
Překvapilo mě i jednání náhodné paní od ING z Liberce po telefonu, jak ochotně poradila jak se toho zbavit :-)
Akorád bude muset zaplatit 2 měsíční splátky po 300kč (podnik dával 500 kč) co tam dluží reps. bude dlužit kvůli výpovědní lhůtě, pošlou složenku.
Pražský poradce vyhrožoval, že to zrušit nejde a že bude muset doplácet ještě částku co dříve platil podnik :roll:
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 9. 2009 18:52

pražského poradce kopnout do hlavy. i když, tohle by měl jet udělat spíš papshop, prototož takoví poradci kazí jméno jemu, ne mě.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 23. 9. 2009 20:59

Jo to bych třeba i mohl, ale pojišťovny nemají rádi poradce jako jsem já, oni milují právě takové jako je ten pražák. Jo produkce, je produkce. :mrgreen: :mrgreen:
A znám jednu novou fintu. V Hradci funguje nová firma (název ještě zjistím), kancelář mají v hotelu Černigov a na životní pojistky tam stojí v čekárně fronty cca tak na 2 hodiny. NEKECÁM. Tolik lidí si chce sepsat životní pojistku od AXY navíc společně se zprostředkovatelskou smlouvou, že ji nesmí pod pokutou 15000,-Kč do 3 let vypovědět. Co myslíte že je účelem sepsání této pojistky???????????????,,
Získání úvěru!!!!!!!!!!!! - BTW. Lidi co nemají peníze se upisují k dalšímu zbytečnému placení. Půjčku dostane málokdo - jak jinak. Že by EF alias Eurofinancial někdo převzal jako super super bussines???????????????,,,,
Tak teď vážně, na základě PODOBNÝCH poznatků začínám mít této práce fakt plné zuby. Za chvíli to tady bude samej podvodník, protože lidi jako já se na to vykašlou. Já zadarmo makat nemůžu a svinstvo dělat nebudu. Lidi probuďte se.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 9. 2009 21:07

papshop: bohužel máš pravdu. tohle je přesně dúvod, proč při slově pojistka vidím rudě a když potkám podobné "makléře" tak se mi otvírá nůž v kapse.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 23. 9. 2009 21:54

:-/ a pak to odnesou takoví jako já :D . Pojistky nejsou špatná věc, ale stejně jako volant nadupanýho sporťáka v rukou náctiletého, tak stejně pojistka v rukou blbce je mocná zbraň. Jde jen o to jak je použijeme.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 9. 2009 22:04

amen
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 24. 9. 2009 05:03

papshop: Když jsi od fochu, řeknimi, kdo dělá a za kolik pojistku na to, že když dodáš někam zboří a to zboží jim něco poškodí (spec. se jednalo o dodávku tonerů do jedné státní organizace a ti tohle pojištění vyžadovali).
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 9. 2009 05:58

Ruprecht001: nám za tyhle škody ručil dodavatel (ABEL), resp. zajišťoval servis. Např. u HPček měl prý smlouvu přímo se servisem HP, tak bych možná zkusil oslovit servis příslušné značky kopírek/tiskáren, jestli by nebyli za nějaký paušál ochotni tohle vzít na sebe.

Ale měla by to krýt běžná pojistka odpovědnosti firmy - tedy ty poškozené tiskárny. Nekvalitně odvedená práce (tedy netisknoucí tonery) ale kryta nejspíše nebude.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 24. 9. 2009 06:57

Tak bohužel, takové pojistky nedělám, takže nespočítám. Ale jak píše Ruprecht, tuto škodu pokud to byl výrobek zmetek, který poškodil další zařízení by měl krýt výrobce. Jinak odpovědnostní soukromá (pro zaměstnance je podle: výše škoda = výše platu) od 900,- za rok. Odpovědnostní domácnostní (děti psi apod.) okolo 400,- za rok
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 24. 9. 2009 08:57

Ruprecht001: pojištění odpovědnosti za škodu to nekryje?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 24. 9. 2009 09:30

PatrikChrz: Problém je, že to pak musíš brát přímo u HP a je to jen zprostředkované, takdě do výběrového řízení jít nemůžeš :-(

papshop: To se použít nedá, protože tu škodu nezpůsobíš ty, ani tvůj zaměstnanec, ale dodané zboží.

Mě to tak napadlo, když jsi od fochu... časem si udělám čas a zajdu se na to zeptat do nějaké pojišťovny.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 24. 9. 2009 09:37

Ruprecht001: osobně si myslím, že to je součást pojištění odpovědnosti. Já jsme svým zákazníků odpovědný za zboží co prodávám. A mě za to zase ručí dodavatel, takže bych případnou náhradu chtěl já po něm...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků