Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod germi123 4. 12. 2009 19:05

Mohl bych proprosit také o kopii, těch starých podmínek ? Díky moc :-)
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 4. 12. 2009 20:12

No ubehl vic nez tyden a taky nic nemam :roll:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 6. 12. 2009 16:52

Jelikož skener doma nemám a v práci máme před koncem roku docela fofr, přepíšu sem alespoň články z VOP řešící přespoření CČ.

IV. Změna smlouvy o stavebním spoření
Čl. 9 Zvýšení a snížení cílové částky, změna varianty

1) Na písemnou žádost účastníka může stavební spořitelna zvýšit cílovou částku stavebního spoření. Úhradu ve výši 1% z částky, o kterou byla cílová částka zvýšena, účtuje stavební spořitelna k tíži účastníka. Datum uzavření smlouvy se nemění. Parametr ohodnocení se vypočítává znovu.
~
~
~
7) Přespoření cílové částky se rozumí stav, kdy zůstatek na účtu účastníka je vyšší, než sjednaná cílová částka. Přespoření cílové částky není přípustné, v takovém případě účastník výslovně souhlasí s tím, že přespořenou částku zaokrouhlenou na celé tisíce Kč nahoru stavební spořitelna považuje automaticky za novou cílovou částku a rozdíl úhrady (viz odstavec 1) vzniklý navýšením cílové částky stavební spořitelna zúčtuje k tíži účtu účastníka. Pokud účastník dodatečně vyjádří nesouhlas s tímto postupem, má stavební spořitelna právo smlouvu vypovědět.

Přespoření CČ není nijak jinak v těchto VOP řešeno. Z bodu 7 vyplývá, že k navyšování CČ dojde automaticky. Není ale řešeno:
:arrow: Zda přespoření a následné navýšení CČ může proběhnout 1 nebo x krát.
:arrow: Zda přespoření CČ může být způsobeno připsáním úroků, státní podpory, či aktivním vložením další částky.

Co není zakázáno, je povoleno.

Zároveň podle těchto podmínek může MPSS smlouvu kvůli přespoření CČ vypověďět pouze v případě, když s tímto navýšením CČ vyjádřím nesouhlas (a kdo by ho teď vyjadřoval), nikoliv obráceně.

Myslím si, že jsem uvedl vše podstatné z těchto VOP, co se týká přespoření (řování) CČ. VOP se pokusím někdy naskenovat celé, ale raději nebudu slibovat konkrétní termín. 8-P
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod germi123 6. 12. 2009 18:50

Díky moc...pokud to tak funguje v praxi, tak parádá. :-)

Mám také starou "bonusovku" a rád bych jí udržel co nejdéle, sice se k CČ ještě neblížím, ale člověk nikdy neví...a 4,5% v čistým je parádní :-]
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 7. 12. 2009 12:08

Takže zde jsou celé VOP MPSS k bonusovým smlouvám o SS s úročením 3 + 1,5%

Kód: Vybrat vše
http://uloz.to/3255255/vop-mpss-bonusova-smluva.rar
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod germi123 7. 12. 2009 22:27

Díky :-)

Nevíte do jakého data je smlouva braná za tu "bonusovku" s 1,5% na víc

Mám dvě staré smlouvy, jedna má datum uzavření 29.11.2000 a druhá od 30.12.2000, obě mají Tarif Profit varianta rychlá a psané úročení 3,00% a jen se na ně spoří..... Při návštěvě pojišťovačky, říkala, že u té starší je úročení 3+1,5% a u té nové, že je podle jiných podmínek a je tam je 3% ??? a zamluvila to....


Nevíte někdo jak to s tím je ?
Ještě mě tedy zajímá, proč doposud bylo úročení i na tu starší minulý rok 3% a najednou tvrdí, že budu mít o 1,5% na víc... Neloupla mě MP na těch o těch 1.5% už loni.... v tom aby se blbej vyznal :D
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 8. 12. 2009 07:46

germi123:

I stará bonusová smlouva co má takzvané úročení 3,0 + 1,5% každoročně na smlouvu připisuje úroky ve výši 3%. Teprve při ukončení smlouvy dostaneš navíc takzvaný úrokový bonus ve výši 50% všech připsaných úroků, což zhruba odpovídá ročnímu úroku 4,5%.

Řada lidí s bonusovou smlouvou vůbec netuší, že mají nárok na desítky tisíc navíc, než je uváděno ve výpise. Dříve alespoň na tom výpise byla položka předpokládaná základna pro úrokový bonus, což odpovídalo polovině dosud připsaných úroků. V novém výpise už tato položka uvedena není. A to ne proto, že by nárok na úrokový bonus zanikl, ale že SS nechce lidem připomínat, že jim musí onen úrokový bonus vyplatit. Raději to tají a připravují výhodné akce s navyšováním CČ zdarma s drobnou poznámkou pod čarou, že se vzdáváte úrokového bonusu.

Ovšem na druhou stranu pro smlouvy s úrokem 3% bez bonusu je současná akce výhodná! Nic se nezmění, nic se neztratí a navýší se CČ zcela zdarma. Jenom si člověk musí ujasnit, zda za dříve než za 3 či eventuelně 6 let peníze nebude potřebovat.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod homre 8. 12. 2009 15:21

Jak poznám, jestli mám ten 1,5% bonus? VOP mě nedali, mám jen smlouvu, uzavřenou v roce 2002. Musí ten bonus být někde uvedený, nebo to měly všechny smlouvy?
homre
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod germi123 8. 12. 2009 16:55

Filip: Díky moc za vysvětlení :-)

Nemáte tedy info do jakého data uzavření se jedná o "bonusovky"...viz můj případ: Jedna smlouva založena 29.11. 2000 a druhá 30.12.2000 (a ta údajně není bonusovka) :-\
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 9. 12. 2009 09:15

homre:
Předpokládám, že smlouva z roku 2002 je už nebonusová, přesně ti to řeknou na pobočce MPSS. Bonus byl na starších výpisech zobrazen jako položka předpokládaná základna úrokového zvýhodnění.

germi123:
No je docela možné, že si se při uzavírání obou smluv trefil přesně mezi to období kdy MPSS přestala uzavírat bonusové smlouvy. :-(
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod homre 16. 12. 2009 20:50

Díky za odpověď, tak to mám už bez bonusu, ta položka nikde není.
homre
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 21. 12. 2009 14:26

Jake je k dnesnimu dni nejvyhodnejsi stavebko? Mysleno jako zalozit?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr T. 29. 12. 2009 17:42

Zlaté infolinky mobilních operátorů ... na infolince Raiffeisen stavební spořitelny (normální pevné číslo) už visím 54 minut. Ještě že mi zbývá asi 120 volných minut, které by na Silvestra tak jako tak propadly. Zatím "všichni naši operátoři momentálně hovoří". V 18:00 se nejspíš dozvím, že už nehovoří (šli domů).
Petr T.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rollo Tomasi 18. 3. 2010 09:11

Já chci refinancovat tyto úvěry ze stavebního spoření :

1. překlenovací 6,35%/4,75%
2. překlenovací 5.3%/3.5%
3. řádný 6%
všechny jsou max. 2 roky staré

Finanční poradce mi řekl ať to refinancuju pomocí hypotéky, konkr. pomocí hypotečního úvěru od UniCredit Bank s 5% úrokem. (Ještě mi tam dal kombinaci s Pioneerem/Rentier, ale to raději peníze vrazím do splátky a splatím úvěr dřív).

Co vy na tohle řešení?
Rollo Tomasi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papshop 18. 3. 2010 09:52

U pojistky jsme ti poradili. Když máš svého poradce, tak to řeš s ním, nebo ho vyhoď a najdi si jiného. Nemyslím, že je nejlepší řešení všechno udělat podle rad na fóru. Tady nesděluješ všechny informace o sobě a své finanční situaci a to prostě komplet udělat jinak nejde.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků