IFP - Institut Finančního Poradenství - VAROVÁNÍ

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod KaliH2O 13. 2. 2010 22:34

no já to nepodepsala, zkouším z toho vysekat známé. Takže jsem viděla jen tu smlouvu, co jsem sem dala, vůbec netuším, co je na tý směnce, ale směnka si žije stejně vlastním životem. Údajně je na těch směnkách 48.000,- a splatná za 24 měsíců
KaliH2O
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 13. 2. 2010 22:37

To už se tu nedávno řešilo. S pokutou 48.000,-

viewtopic.php?f=318&t=1071225&start=15&st=0&sk=t&sd=a
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KaliH2O 13. 2. 2010 22:47

moc dík, tohle už jsem četla. Zkouším zjistit víc podrobností, jakým způsobem to IFP řeší, když ten člověk vystřízliví a smlouvu vypoví (i s ČPP) a připraví je o provizi od ČPP. Napsala jsem i na ČPP, jsem zvědavá, jestli mi odpoví
KaliH2O
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 13. 2. 2010 22:49

V případě, že někdo již podepsal i tu směnku, doporučuji opravdu jít za právníkem. Ona jedna věc je výpověď samotné smlouvy o IŽP a další věc je ta samotná směnka, kterou budou chtít uplatnit.

Lidé dohazující IFP mají sami o sobě dost másla na hlavě (např. to dělají bež živnosťáku, bez zkoušek ČNB), na seminářích se podávají zkreslené informace atd, takže je lze trochu tlačit ke zdi. Je taky otázka jestli vyžadování té samotné směnky v souvislosti s prodejem finančního produktu je vůbec legální.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KaliH2O 13. 2. 2010 22:55

o jejich profesionalitě a legalitě pochybuji jen z toho, co jsem si tady přečetla, vůbec netuším, jak jim to může takhle dlouho procházet..., ale sami lidi jim skáčou do náruče, s tím já ani další tady, kteří se snaží podávat jasné informace, nic nenaděláme. Zkouším, co se dá, dík za každou informaci
KaliH2O
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2010 11:25

No v kazdem pripade, kdyby se s tim nepodarilo hnout - a ja verim, ze nepodari, protoze to maji opravdu podchycene, tak bych ty dva roky radeji platil to zivotko, nez zacovat zbytecne tu pokutu zajistenou smenkou ve vysi 48.000 Kc.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KaliH2O 14. 2. 2010 12:23

při prvním přečtení jsem si to taky říkala, pokud by tam ale nebyla věta - bude platit na jeden účet kauci a na druhý SOUČASNĚ další 2.000,-na IŽP, takže 4.000,- měsíčně
KaliH2O
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2010 12:34

KaliH2O: no pockej, tak ted si musis srovnat to, jak to v realu je. Bud se tam pise o zaplaceni kauce nebo o zajisteni smenkou. Pokud znama podepsala smenku, tak nemusi platit na ten ucet, ale prave jako zajisteni slouzi ona smenka. Pokud by zaplatila 48.000 rovnou, tak zase nepodepisuje smenku.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KaliH2O 14. 2. 2010 12:52

už to čtu po pádesátý ... takže zavazuje se zaplatit 48.000 na kauci, když nemá hned, tak vystaví směnku, ta mu bude vrácena po ZAPLACENÍ směnečné sumy, to ale musí stihnout do těch dvou let. Současně se zavazuje platit 2.000,- na pojistné. Vidíš tam něco, co mi uniká
KaliH2O
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 14. 2. 2010 13:32

Já to chápu, že bude splácet sumu na směnce do splacení a zároveň IŽP. Ale na to by to chtělo asi vidět v reálu vše co dostala k podpisu.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2010 14:08

No takze je to tak, ze ta kauce bude pouzita pro placeni lhutniho pojisteni v plne vysi. Takze at to vypovi a necha si tou kauci-smenkou platit holt dal to zivotko. Nic lepsiho se obavam, ze nevymysli.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KaliH2O 14. 2. 2010 15:35

jak to vidím, tak je jedno, jestli platit IŽP, ze kterého nic nebude nebo platit za tu směnku. Ale za směnku bych jim rozhodně nic neposílala na nějaký účet, pokud vím, tak platba se vyznačuje přímo na směnku, kde bude mít jistotu, že když jim to posílá na jejich účet, tak to použijí na zaplacení směnky, když ale nebude zároveň platit na účet, který mají pro pojistné, tak poruší smlouvu a kauce propadá :shock: už jsem úplně zamotaná 8-S
KaliH2O
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2010 16:50

KaliH2O: chtelo by presne videt tu smenku, jaka cast pujde na riziko a jaka na "sporeni". Potom by se dalo ciste teoreticky alespon nejake odbytne snad ziskat.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KaliH2O 14. 2. 2010 17:02

tu jsem neviděla, ale zjistla jsem, že stejně je na ní platná hlavně částka, splatnost a kdo ji zaplatí. To ostatní se nepovažuje za důležité a dokonce i kdyby tam bylo napsáno, že je to něcím podmíněno, nebude to tomu směnečníkovi nic platné
KaliH2O
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2010 17:52

KaliH2O: no tak to je pochopitelne, myslel jsem videt, jakoze vedet co vsechno dotycna podepsala atd.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků