IFP - Institut Finančního Poradenství - VAROVÁNÍ

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod quido123 23. 2. 2010 19:27

papshop píše:Ne rsautodíly.cz, to co děláte je prachobyčejné letadlo....


Bohužel, jak už jsem psal v jiném vlákně, ono to vlastně není letadlo. Protože "letadlo" ve struktuře třeba AMWAY nebo jiných podobných MLM piškuntáren funguje tak, že ten co je "nahoře" (v ideálním případě "pilot") má z každého "dole" nějaká procenta. Takže "pilot" sežene "prvního důstojníka" a má z něj, ten sežene "navigátora" a z toho má on a "pilot" a tak dál, až do konec "pavouka", kdy letadlo spadne. V iPF musí každý jednotlivě dřít jak vůl, aby měl jen z toho, koho sežene. "Pavouk" tam fakticky nexistuje, nebo jen na první úrovni. DDD

btw: porovnávání (viz pár stránek výš) směnky a obstarání mobilů, což zkoušel rsutodíly, je úplně mimo, protože směnka (jak tu již padlo) žije svým vlastním životem (max. by musela být výslovně označena jako zajišťovací směnka, což nikde ve smlouvě není, a následně je tvrdě soudně vymahatelná, viz tzv. směnečný zákon) a tzv. zprostředkovatelská smlouva (byť sjednaná ústně, protože v tohle případě zákon nevyžaduje písemnou formu) podle obč. zákoníku je něco úplně jiného (samozřejmě by teoreticky byla také soudně vymahatelná, ale podle úplně jiného režimu a s úplně jinou šancí na úspěch, a důkazní břemeno by leželo na tom, komu zbyly mobily). Směnka má charakter cenného papíru !!
quido123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 23. 2. 2010 20:02

quido123: Amway neni zadne letadlo, takze zase hod zpatecku ty pilote.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rsautodily.cz 23. 2. 2010 22:24

quido123 píše:
papshop píše:Ne rsautodíly.cz, to co děláte je prachobyčejné letadlo....


Bohužel, jak už jsem psal v jiném vlákně, ono to vlastně není letadlo. Protože "letadlo" ve struktuře třeba AMWAY nebo jiných podobných MLM piškuntáren funguje tak, že ten co je "nahoře" (v ideálním případě "pilot") má z každého "dole" nějaká procenta. Takže "pilot" sežene "prvního důstojníka" a má z něj, ten sežene "navigátora" a z toho má on a "pilot" a tak dál, až do konec "pavouka", kdy letadlo spadne. V iPF musí každý jednotlivě dřít jak vůl, aby měl jen z toho, koho sežene. "Pavouk" tam fakticky nexistuje, nebo jen na první úrovni. DDD

btw: porovnávání (viz pár stránek výš) směnky a obstarání mobilů, což zkoušel rsutodíly, je úplně mimo, protože směnka (jak tu již padlo) žije svým vlastním životem (max. by musela být výslovně označena jako zajišťovací směnka, což nikde ve smlouvě není, a následně je tvrdě soudně vymahatelná, viz tzv. směnečný zákon) a tzv. zprostředkovatelská smlouva (byť sjednaná ústně, protože v tohle případě zákon nevyžaduje písemnou formu) podle obč. zákoníku je něco úplně jiného (samozřejmě by teoreticky byla také soudně vymahatelná, ale podle úplně jiného režimu a s úplně jinou šancí na úspěch, a důkazní břemeno by leželo na tom, komu zbyly mobily). Směnka má charakter cenného papíru !!


Dobře. Pěkně jsi to teď uvedl. Jsem rád za to co jsi napsal. Ale tady mají svojí pravdu. I takto by se dala nazvat směnka. To co jsi tu popsal snad někomu osvětlí situaci. Bohužel se mi asi ten příklad moc nepovedl.
rsautodily.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod quido123 24. 2. 2010 00:21

S474N píše:quido123: Amway neni zadne letadlo, takze zase hod zpatecku ty pilote.

:-D á, nechtě jsem se asi dotkl někoho, kdo s jedním úžasným výrobkem Amway myje auto, pere prádlo a ještě si čistí zuby :-), noo, proti gustu.. a kvalitu tady nechci hodnotit, už tohle je offtopic - když jsem byl kdysi na prezentaci Amway, tak mi tam "referent" právě takovýho pavouka kreslil na brífingbordu )), možná se od té doby ledacos změnilo. :-) (p.s. všechno v dobrým ;-) )
quido123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quido123 24. 2. 2010 00:35

4 rsautodíly.cz - aby nedošlo k omylu, tu "jejich pravdu" co se týče iFP, zastávám taky, a o praktikách některých referentů jsem už psal v jiném vlákně. Takže předchozí příspěvek rozhodně nebylo pro iFP (!), ale jen na letmé objasnění problematiky směnek, prezentových jako "stvrzenka". Jinak ne "takto by se dala nazvat směnka", ale tak ji nazývá a popisuje samotný směnečný a šekový zákon č. 191/1950 Sb. v platném znění. To jen na vysvětlení...
quido123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2010 08:58

quido123: obavam se, ze ses spletl. Staci, kdyz se podivas do vlakna o Amway a pochopis, ze ja jsem na druhe strane - proti Amway. Nicmene to nic nemeni na faktu, ze je to klasicky prodejni MLM a ne zadne letadlo. Takze by bylo vhodne nejdrive pochopit strukturu a o jaky system se jedna a potom neco psat o letadlech.

rsautodily.cz: mohu vedet, na zaklade ceho podnikas? Mas licenci CNB nebo to proste jen tak bouchas jak to prijde bez ohledu na legislativu?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 24. 2. 2010 09:28

On doporučuje. Na to licenci přece nepotřebuje. Stačí mu ŽL na prodej autodílů. :D
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2010 09:58

papshop: ZL na prodej autodilu nema on, ale zrejme jeho pritelkyne. On ma pouze na velkoobchod a maloobchod.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rsautodily.cz 24. 2. 2010 21:57

S474N píše:papshop: ZL na prodej autodilu nema on, ale zrejme jeho pritelkyne. On ma pouze na velkoobchod a maloobchod.


I na tuhle živnost se dají prodávat autodíly :-)

Dneska i automechanik může podnikat na údržbu motorových vozidel když má průkazné potvrzení o dosažení kvalifikace např. školení s praxi, které je potvrzené školícím střediskem, že daný člověk může danou činost vykonávat, protože dosáhl vědomostí zkušeností a zkoušek. Např. Pokud od dovatele získám možnost školení na brzdy a projdu kurzem se závěrečnou zkouškou. Bohužel dnes na to skoro každej servis .......... a brzdy dělá každej moula. Ale to se nechci dotkount těch co to dělají s opravdovou precizností.
rsautodily.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 24. 2. 2010 22:36

rsautodily.cz: netvrdim, ze neda. Ovsem trvdim, ze bavit se o financich s nekym, kdo prodava brzdove desticky je jako bavit se s CSSD o snizovani dane z prijmu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rsautodily.cz 25. 2. 2010 09:45

Neprodávám jen brzdové destičky, ale autodíly a to je docela rozdíl. Prodávaj jen destičky tak bych si nevydělal, ale jen přežíval, protože nejde v dnešní době prodávat jen jeden typ sortimentu pokud se nejdná o něco ojedinělého nebo exkluzivního. Takže z části máš asi pravdu, že swe semnou o tom nedá bavit. Jinak ČSSD nechce snižovat daně bohatým to máš pravdu, ale chce snížit daně sociálně slabším a zvýšit daně bohatým. Ono je občas dobré si přečíst celý článek na novinky.cz občas podávají zkreslené informace.
rsautodily.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2010 10:01

rsautodily.cz: prodavas ty? A odkdy zena vystupuje jako muz? Nebo je to zase nejaka zajimava specialitka, mit byznys napsany na nekoho jineho?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 25. 2. 2010 10:34

rsautodily.cz píše:
S474N píše: Bohužel dnes na to skoro každej servis .......... a brzdy dělá každej moula. Ale to se nechci dotkount těch co to dělají s opravdovou precizností.


No a představ si, že stejný názor tu máme na rádoby finanční poradce.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rsautodily.cz 25. 2. 2010 10:51

Tak jinak.
Prostě každej má dnes svůj způsob vydělávání a hotovo nemá cenu nic rozebírat.

Jinak poslední Vaše přípsěvky nejsou k tématu takže se odmítám o čemkoli bavit.
rsautodily.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2010 15:03

Naopak k tematu jsou, protoze treba tady takovy papshop muze ty finance delat oficialne. A prave ty mas pouze ZL na maloobchod/velkoobchod, tak nas samozrejme zajima, jak to v realu delas.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků