IFP - Institut Finančního Poradenství - VAROVÁNÍ

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jiří.Novotný 19. 3. 2010 18:11

MS-fanousek píše:
Jiří.Novotný píše:Opravdu by mě zajímalo, jakým způsobem ti doporučovatelé svoje příjmy daní. Podle smlouvy podle paragrafu 51 obč. zákoníku nesmí vykonávat soustavnou činnost a nesmí obdržet příjem nad 15 000 Kč, pokud vím. Tak kde to jsme?


Jo tak tuhle otázku už kladu minimálně půl roku na všech fórech, kde se vyskytují zastánci IFP. V zásadě jediná odpověď jakou sem dostal je, že se to nemusí danit.


To je samozřejmě nesmysl. Společnost IFP bohužel čirou manipulací a mylnými informacemi přehlcuje své nevědomé a "vymyté" ovečky, pardón, chci říct referenty, kteří tento nevědomý, přesto zřejmý fanatismus přenáší ná své nové bezmyšlenkové přírůstky. Je mi velice nepříjemné, že na trhu působí takovýto póvl, který kazí jméno doporučovatelskému systému a finančnímu trhu.
Jiří.Novotný
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KaliH2O 24. 3. 2010 11:26

tak jsem koukala, že spolu s diskuzí "Jak se dá prodat pojištění" je to dohromady přes 12.500 zobrazení... to by chtělo nějakou oslavu o<:)
myslím, že i IFP má co oslavovat :D
KaliH2O
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KaliH2O 25. 3. 2010 06:45

Směnka - AVAL, lidi asi neluští křížovky, tak abych to nemusela pořád přepisovat do mailů (nejspíš si ti doporučovatelé neuvědomili, co to obnáší, stát se avalem :oboze ):

Aval neboli avalista je totéž co směnečný rukojmí-(to je fakt všeříkající označení 8-P ). Aval je ručitelem ze směnky- na směnce vyznačeno "per AVAL". Rovněž platí, že ten, kdo se podepsal na líc směnky a není ani výstavce, ani remitent nebo směnečník, je aval.
Jinými slovy lze též říci, že každý, kdo se na lícní stranu směnky podepíše, tak platí.
KaliH2O
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 3. 2010 13:56

Jaké důsledky může mít podepsat se na směnku, se můžete přesvědčit třeba zde:
viewtopic.php?f=316&p=7297212&sid=3ae08b6794b1acced95b2b76f92c5af1#p7297212
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RomanovCZ 29. 3. 2010 09:37

PatrikChrz: Vás jediného zde považuji za částečně nestranného.
Opravdu myslíte, že firma s 15letou tradicí se stále stejným názvem by si dovolila takové operace na hraně zákona?
Vždyť i kvůli jednomu takovému pochybení by mohly přijít o licenci ČNB.
Tzn. přijít o milionové příjmy od pojišťovny. Proč by proboha riskovali?
Směnka u IFP je pouze nástroj, jenž jasně stanovuje smluvní závazek dvou let. Použita tedy může být jen proti těm, co poruší smlouvu. Na rozdíl od některých jiných makléřů IFP letošní prověrkou ČNB prošla, protože není na štíru se zákonem.
Náš postup není standardní jistě. Kdyby byl standardní tak by těžko mohl být možností nadstandardního výdělku. Všechno nové se potýká s odporem konzervativních. Ale to nové je vždy větší příležitostí.
Ostatně i finanční poradci co jsem měl na prezentaci, hovoří jinak než ti co si jen přečetli smlouvu.
RomanovCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 29. 3. 2010 09:43

Pry nadstandardniho vydelku. Proboha, zjisti si, jake jsou realne provize. To co ti da firma jsou doslova drobky.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RomanovCZ 29. 3. 2010 10:45

Nadstandardní výdělek u IFP nespočívá v provizi za jednu smlouvu.
Spočívá v záměnném systému, v manažerské kariéře a v 0% stornu.

Jsem přesvědčen, že 12000 za záměnu + 5000 manažerských + 0% storno je lepší než dvojnásobná zálohová provize. Také díky záměnnému systému vím, že za každý proplacený klient mi prvního odevzdá i s provizí.
RomanovCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 29. 3. 2010 10:51

Ano 0% storno chapu velmi dobre, kdyz jsou lide zajisteni smenkou, ze nemuzou nic udelat.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jsemztohojelen 29. 3. 2010 12:04

RomanovCZ: "PatrikChrz: Vás jediného zde považuji za částečně nestranného."...


Si myslíš, že se z toho někdo po ... :D Komu to tady cpeš ???
jsemztohojelen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 3. 2010 12:25

V tomle musím opravdu dát za pravdu oponentům uživatele "jsemztohojelen". Zde opravdu nejde o produkt (stejně tak můžou prodávat nafouknutý balonek), ale jen o provize.
Princip je jednoduchý - prodám produkt, který kupující nepotřebuje a jehož hodnota neodpovídá nákladům, které za něj kupující zaplatí. On ho kupuje, protože:
a) tomu nerozumí, neví, co vlastně kupuje
b) kupuje ho jako "vstupenku do klubu" - jako nutnou podmínku, aby ho mohl rovněž prodávat - což je lichá naděje, protože
b1) většina z těch kupujících prostě prodávat neumí (to není nic špatného, ne každý se musí živit prodejem, taky to neumím a ani se tím živit nechci)
b2) když se tím budou chtít opravdu živit, vyjde je výhodněji (jak a vstupních nákladech, tak na vyšších provizích) nechat se zaměstnat ať pojišťovnou nebo makléřskou společností. V té pojišťovně navíc mají prvních pár měsíců zaručen i pevný plat
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KaliH2O 29. 3. 2010 13:34

Patrik: To jako dáváš za pravdu RomanovCZ? ;-)
KaliH2O
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 3. 2010 13:59

KaliH2O: no, jo, přehlédl jsem se :) Tak raději jinak: Nedomnívám se, že sjednávat cokoliv u IFP je dobrý nápad :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KaliH2O 29. 3. 2010 20:21

Patriku, z toho bude někdo jelen 8-D
KaliH2O
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 29. 3. 2010 21:44

Jo jo, paroháč kam se podíváš :D
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod master22 4. 4. 2010 01:53

od papshop 13. 3. 2010 21:25

Lip bych to snad ani nenapsal, jednoduseji to snad ani popsat nejde ....

to - Jiří.Novotný - s Vasim prispevek take souhlasim
---------------------------------

to - rsaudily.cz - jelikoz Vas znam a vim kdo jste, tak mohu objektivne posoudit, ze vase auto ma blizeji spise k tomu favoritu nez k zminovanemu BMW :D ohatet se tu nejakou letenkou do hornich 8% neni asi dobry napad, protoze evidentne nema ten spravny smer

--------------------------------
to - RomanovCZ - a ty si normalne nafackuj, nebo to udela nekdo za tebe, co to meles za bludy? Tak zaprve bych pekne a jednoduse rozebral tu tvou moznost vydelku ....

co jsem pochopil, tak vas princip je takovy, ze aby clovek dostal provizi, musi si uzavrit zivotni pojisteji Jistota, privest " kamarada ", ktery si take uzavre Jistotu diky cemuz bude " obossovan " a pak za kazdyho dalsiho by dotycny mel dostat 12 000kc ...

vzhledem k tomu, ze provize za sjednani investicniho zivotniho pojisteni Jistata je cca 48 000kc ( btw: proto take IZP Jistota od CPP, ma nejvyssi poplatkovou strukturu - podle indexu tank ), tak si muzeme nasledne spocitat, kolik vydelam one spolecnosti a kolik z toho budu mit vlastne za svou tezce vydrenou praci ja.

Jelikoz jsem ve skole mel matematiku a daval jsem pozor, mam tu vyhodu, ze jsi od nekterych jedincu muzu spocitat soucet tri cisel a z konecneho vysledku odectu svou slibovanou provizi a tim zjistime, kolik jsem vydelal tem dobrakum, za to, ze mi dali tu moznost vydelat si pul milionu korun :D:D:D

---------------

moje smlouva + 48k pro IFP
kamarada smlouva +48k pro IFP
muj druhy kamarad z ktereho mam ja +12k a spolecnost tim padem +36k

sumasumarum = IFP 144k - JA 12k .... joooo, tomu se rika spravedlive prerozdelovani :D:D

-------------------
Provizi 48 000 klient zaplati tak jako tak .... za 2 roky sporeni by si na sve konto nasporil 48 000, v pripade, ze by smlouvu zrusil a chtel vybrat penize, ktere za tu dobu nasporil tak by v lepsim pripade nedostal nic ale pravdepodobne by jeste musel neco doplatit, nebot naklady na investicni zivotni pojisteni Jistota jsou opravdu obrovske. Tudiz nejsou splatitelne v prvnich dvou letech.

-----------------------
- a jeste se musim vyjadrit k tomu tvymu druhymu bludu. To, ze to bude za pet let povinny to je sice mozny, ale pevne verim a dal bych ruku do ohne za to, ze kdybych nechal dobehnout do svych 60ti vas nabizeny produkt Jistotu na 2000kc mesicne a za pet let, jelikoz to bude tedy povinny si na pobocce zalozim budouci produkt, treba od kooperativy " Perspektiva 21BN :D:D:D:D ", sice budu asi muset cekat ve fronte ale nevadi, take to bude na castku 2000kc mesicne. Tak opravdu pevne verim, ze mi jiste kooperativa vyjde minimalne dvakrat tolik co se tyce konecne vynosnosti.

( btw: kdysi na tom vasem pofidernim sezenim, mi bylo sdeleno, ze fondy CPP maji rocni vynosnost v prumeru 15%, uz jenom tohle me malem donutilo hnedka odejit a poslat je do nekam hodne daleko, ale nemohl jsem si nechat ujit to, jak se snazite lidem hodinu mluvit neustale o tom, jak budou bohaty a jak je to pritom uplne jednoduche )

---------------------------------

takhle to bohuzel ale dopada - otec rodiny bez prace, hleda praci ... aaa IFP, zkusim ... ok, musim si zalozit produkt ... +48k z rodinneho rozpoctu za dva roky

jelikoz chce byt tata rychle obossovanej, tak do toho zatahne manzelku, protoze je bohuzle zatim jeste i on sam presvedcenej, ze je to super, takze dalsich +48k z rodinneho rozpoctu za dva roky.

zadnou ovecku neprivedou, nikoho neokouzli, maji treba chytry pratele a tak, aby meli na splatky predeslych IZP udelaji IZP svy dceri, takze dalsich +48k za dva roky, ale +12k za provizi za dcerou ... bohuzel ta provize jim vystaci na dva mesice placeni .....

po pul roce zjisti, ze to asi nevychytali, budou chtit zrusit IZP a ejhle ... dluh +144k a co tedka? Ovecky ovecky pojdte domu!!!! :D:D:D:D a lovi se dal a vznika dalsi beznadejne vlakno :lol:

----------------

Zaver: Ano, nejake penize se jiste v IFP daji vydelat, ale za jakou cenu??? investovat 144k za dva roky a ziskat 12 000? Takovy clovek zjisti, ze aby se mu to vratilo musi sehnat alespon 14 lidi ( -2 ktere ho obossuji + 12x12 000k ), ktere okouzli, ze je to super ..... nebo staci okouzlit 6 ovecek, ale kazda z techto ovecek musi dovest take jednu svou ovecku kamaradku, aby jich bylo zminovanych 12.

takze v praxi proste naserete 14 lidi, ne tedka, ale jiste za 2 roky, az si dany produkt budou chtit zrusit, nebot oni urcite nenajdou tech 14 lidi, aby se jim to vratilo.

A utapet 2000kc mesicne do neceho, z ceho budu mit MOZNA vynos az za 14 let ( a to jeste za predpokladau, ze nic nevyberete za tu dobu ), protoze az za +-14 let se na investicnim zivotnim pojisteni Jistota dostane bilance do stavu, kdy je na ucte IZP tolik, kolik jsme tam opravdu navkladali za tech 14 let ( 12x14x2000 = 336 000kc ), a to neni sci-fi, ale tvrda realita. Takze vyse zminova rodina posle nekam do sveta obihat za 14 let 1 minion korun a az pak si ho tedy bude moci vybrat. A TO SE VYPLATI!!! :D:D:D

--------------------------------

zeptejte se sam sami sebe, jestli se vam vyplati investovat hodiny casu, ci ztratu pratelstvi jenom kvuli tomu, aby vam to v lepsim pripade alespon pokrylo naklady na tu vasi blbost! :D
Naposledy upravil master22 dne 4. 4. 2010 12:41, celkově upraveno 2
master22
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků